×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. decembris, 2012
Drukāt

Cilinskis: NA deputātu vairākums atbalsta eiro ieviešanu

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālās apvienības (NA) deputātu vairākums atbalsta eiro ieviešanu, otrdien Latvijas Radio sacīja NA frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis. “Vairākums sliecas uz atbalstu,” sacīja Cilinskis un atzina, ka ir ļoti iespējams – NA atbalstīs Latvijas virzību uz eiro.

Viņš atgādināja, ka gala viedokli NA formulēs sēdē 12.decembrī, un eiro ieviešana tiks diskutēta no diviem aspektiem – ekonomiskie jautājumi, kas saistīti ar iespējamām tūlītējām problēmām pēc eiro ieviešanas, piemēram, inflācijas pieaugumu, kā arī eirozonas nākotni, un ģeopolitiskie jautājumi – kāda būs Latvijas nākotne, neieviešot eiro,  emocionālie argumenti saistībā ar savu naudu. Tāpat tiks spriests, vai NA būs brīvais balsojums, vai arī deputātiem būs jāievēro frakcijas kopējais viedoklis.

“Šīs diskusijas ir ļoti nopietnas bažas, vai mēs varam nerēķināties ar ļoti lielas sabiedrības daļas viedokli, un tās ir diskusijas par to, kādi argumenti mums būs, lai pateiktu sabiedrībai,” sacīja Cilinskis un pauda cerību, ka NA šaubas arī rosinās aktīvākas diskusijas ar sabiedrību.

Runājot par referendumu, Cilinskis norādīja, ka tā procedūras Latvija var nepaspēt pabeigt līdz nākamā gada vasarai, kad Eiropas Komisijā ir jāpieņem lēmums par Latvijas pievienošanos eiro zonā, lai Latvija eiro varētu ieviest 2014.gadā. “Vai iestāties eiro zonā vēlāk būs vai nebūs, tas nebūt nav garantēts jautājums – pirmkārt, mēs varam neatbilst atsevišķiem kritērijiem, kuriem nākamgad mēs, visticamāk, atbildīsim, un arī politiskā situācija pasaulē un Eiropā var mainīties tā, ka uzņemšana eiro var kļūt vēl daudz neiespējamāka,” teica Cilinskis.

Ciliniskis arī noraidīja bažas, ka NA šaubas par eiro ieviešanu varētu ietekmēt koalīcijas darbu.

TV3 raidījums “Nekā personīga” iepriekš ziņoja, ka NA piecu deputātu šaubas varētu izgāzt Latvijas plānoto pievienošanos eiro zonai 2014.gada 1.janvārī.  Savukārt Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pauda cerību, ka NA, kuras atsevišķi deputāti ir sākuši šaubīties par eiro lietderību, pieņems atbildīgu lēmumu. “Šo jautājumu mēs īsi pārrunājām kontekstā ar [TV3 raidījuma “Nekā personīga” 2.decembra] sižetu. NA norādīja, ka tas ir tendenciozi veidots sižets, kurā visas kolēģu teiktās pozitīvās lietas par eiro tika izgrieztas, atstājot tikai negatīvās. Un tad mēģina izdarīt kaut kādu secinājumus,” žurnālistiem pirmdien teica premjers.

Latvija plāno eiro ieviest no 2014.gada. Tādēļ Saeima pašlaik skata eiro ieviešanas likumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+