Latvijā
Politika

Cilinskis: Par Jūrmalas ugunsgrēku atbildība jāuzņemas VVD vadītājai 4

Foto – la.lv

Pamatatbildība par Jūrmalā 18. jūnijā notikušo ugunsgrēku nelegālajā izgāztuvē jāuzņemas Valsts Vides dienestam un tā vadītājai Ingai Koļegovai, sarunā ar “Latvijas Avīzi” uzsvēra Saeimas deputāts Einārs Cilinskis.

Cilinskis (Nacionālā Apvienība) ir bijušais VARAM ministrs, cilvēks ar zaļu domāšanu. Vaicāts, kāds ir viņa skaidrojums, kā varēja veidoties nelegāla izgāztuve, kas sadega Jūrmalā, un kas par to atbildīgs, viņš atbildēja: “Pamatatbildība jāuzņemas Valsts vides dienesta vadītājai Kolegovai, un nav pareizi, ka amatpersona, kas ko tādu pieļāvusi, paliek savā vietā. Protams, jāizpēta, kas bija piesedzošās struktūras, kravu pārvietojot un izvietojot, kur tai nevajadzēja atrasties. Atklājas vēl citas problēmas, tātad sistēmā ir nopietnas problēmas. Konkrētais gadījumu ļoti rūpīgi jāizmeklē, kas bija ķīpu ievedēji, īpašnieki, patiesā labuma guvēji no “biznesiņa”, iesaistītās personas. Arī pats prasīšu plašu informāciju no Valsts vides dienesta.”

Ņemot vērā Jūrmalas atkritumu ugunsgrēka lietas sarežģītību un lielo materiālu apjomu, Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) izveidojusi izmeklēšanas grupu.

Sākotnēji kriminālprocess tika sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret īpašumu, taču tagad ir noteikta konkrēta kvalifikācija. Tagad lieta ierosināta pēc diviem Krimināllikuma pantiem – par zemes, mežu un ūdeņu piesārņošanu un atmosfēras gaisa piesārņošanu. Tāpat policija lems par vēl papildus kvalifikāciju.

Šobrīd neviena persona nav aizturēta vai atzīta par aizdomās turēto.

Izmeklēšanā ENAP sadarbosies ar Valsts vides dienestu.

Galerijas nosaukums

18.jūnija pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās ugunsgrēks kādā teritorijā, kur bez VVD atļaujas tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 12 000 kvadrātmetru jeb 1,2 hektāru platībā. Ugunsgrēkam tika noteikta paaugstināta bīstamība.

Izgāztuvē bija uzkrāti aptuveni 23 000 tonnu atkritumu. Ugunsgrēka vietā atrastas arī baterijas, elektrības vadi un aerosola pudeles.
Degušajā teritorijā saimnieko “Prima M”. Informācija “Firmas.lv” liecina, ka uzņēmuma apgrozījums 2015.gadā bija 15 331 eiro, bet zaudējumi bija 2375 eiro apmērā. “Prima M” reģistrēta 2011.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2846 eiro. “Prima M” pieder SIA “SO Trust”, kura vienīgais īpašnieks ir Oļegs Sokolovs.

LA.lv