×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 17. augusts, 2018
3. jūlijs, 2017
Drukāt

Cilinskis: Par Jūrmalas ugunsgrēku atbildība jāuzņemas VVD vadītājai (4)

Foto - la.lvFoto - la.lv

Pamatatbildība par Jūrmalā 18. jūnijā notikušo ugunsgrēku nelegālajā izgāztuvē jāuzņemas Valsts Vides dienestam un tā vadītājai Ingai Koļegovai, sarunā ar “Latvijas Avīzi” uzsvēra Saeimas deputāts Einārs Cilinskis.

Cilinskis (Nacionālā Apvienība) ir bijušais VARAM ministrs, cilvēks ar zaļu domāšanu. Vaicāts, kāds ir viņa skaidrojums, kā varēja veidoties nelegāla izgāztuve, kas sadega Jūrmalā, un kas par to atbildīgs, viņš atbildēja: “Pamatatbildība jāuzņemas Valsts vides dienesta vadītājai Kolegovai, un nav pareizi, ka amatpersona, kas ko tādu pieļāvusi, paliek savā vietā. Protams, jāizpēta, kas bija piesedzošās struktūras, kravu pārvietojot un izvietojot, kur tai nevajadzēja atrasties. Atklājas vēl citas problēmas, tātad sistēmā ir nopietnas problēmas. Konkrētais gadījumu ļoti rūpīgi jāizmeklē, kas bija ķīpu ievedēji, īpašnieki, patiesā labuma guvēji no “biznesiņa”, iesaistītās personas. Arī pats prasīšu plašu informāciju no Valsts vides dienesta.”

Ņemot vērā Jūrmalas atkritumu ugunsgrēka lietas sarežģītību un lielo materiālu apjomu, Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) izveidojusi izmeklēšanas grupu.

Sākotnēji kriminālprocess tika sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret īpašumu, taču tagad ir noteikta konkrēta kvalifikācija. Tagad lieta ierosināta pēc diviem Krimināllikuma pantiem – par zemes, mežu un ūdeņu piesārņošanu un atmosfēras gaisa piesārņošanu. Tāpat policija lems par vēl papildus kvalifikāciju.

Šobrīd neviena persona nav aizturēta vai atzīta par aizdomās turēto.

Izmeklēšanā ENAP sadarbosies ar Valsts vides dienestu.

18.jūnija pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās ugunsgrēks kādā teritorijā, kur bez VVD atļaujas tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 12 000 kvadrātmetru jeb 1,2 hektāru platībā. Ugunsgrēkam tika noteikta paaugstināta bīstamība.

Izgāztuvē bija uzkrāti aptuveni 23 000 tonnu atkritumu. Ugunsgrēka vietā atrastas arī baterijas, elektrības vadi un aerosola pudeles.
Degušajā teritorijā saimnieko “Prima M”. Informācija “Firmas.lv” liecina, ka uzņēmuma apgrozījums 2015.gadā bija 15 331 eiro, bet zaudējumi bija 2375 eiro apmērā. “Prima M” reģistrēta 2011.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2846 eiro. “Prima M” pieder SIA “SO Trust”, kura vienīgais īpašnieks ir Oļegs Sokolovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Atbildība jāuzņemas visām iestādēm kas pieļāva darbību šai firmai. Respektīvi visiem kas zināja kas notiek, bet atļāva turpināt vest atkritumus. Kā var darboties bez atļaujām un neizdarītiem pasākumiem kas jāveic darbības uzsākšanai. Kur skatījās Vides aizsardzības dienests, Valsts darba inspekcija, pašvaldība, Valsts ieņēmumu dienests, pašvaldības policija utt? Kādēļ neatlaiž tagad šo iestāžu darbiniekus un neliek maksāt sodu par viņu bezdarbību? Kādēļ Valstij jāmaksā par seku likvidēšanu. Es negribu ka manus nodokļus maksā par kaut kā neizdarību, līdzdarbību, vai kā savādāk. Ja mans uzņēmums kavē, nevis nemaksā, bet kavē nodokļu samaksu tad uzreiz man piedraud un aizliedz piedalīties valsts izsludinātos konkursos.
    Zinu ka manis teiktais nenonāks līdz TĀS sabiedrības ausīm, bet tas jau tāpat šķiet par traku.
    Kura no izgāstuvēm būs nākamā? Jūrmala bija, Brocēni Saldū bija. Jautājums vai tā tagad būs sērga?

  2. Tas perdelis tik taisa politiku- atbildība pirmām kārtām jāuzņemas vainīgajajiem,

  3. Atbildība?! Iepūt, Einār, dzīvojam dermokrātijā, nevis totalitārismā.

  4. Jā, jāuzņemas, lai atkritumu ievedēji un dedzinātāji varētu palikt nesodīti un turpināt kāst piķi šādā veidā.

Draugiem Facebook Twitter Google+