×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
8. decembris, 2014
Drukāt

Cilmes šūnas aknu ārstēšanai?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Vai un kā Latvijā aknu ārstēšanā izmanto cilmes šūnas? Kādas ir iespējas citviet pasaulē? Kas ir Alloplants, un vai to lieto aknu ārstēšanai?”

“Uzskata, ka aknām piemīt milzīgs atjaunošanās potenciāls, tāpēc notiek pētījumi, kā šūnu reģenerāciju veicināt. Taču pašlaik Latvijā cilmes šūnas aknu ārstēšanai neizmanto, un pasaulē nav reģistrētu šūnu terapiju aknu reģenerācijai. Lai kādu terapiju reģistrētu, vispirms nepieciešami pierādījumi par tās drošumu un klīnisko efektivitāti,” skaidro P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Šūnu transplantācijas centra vadītājs Ēriks Jakobsons.

“Kā liecina klīnisko pētījumu datubāzes, pašlaik norisinās 16 pētījumi, kuros aknu reģenerācijai izmanto no dažādiem avotiem iegūtas cilmes šūnas. Valstīs, kur tie notiek, aknu slimniekiem ir iespēja tajos piedalīties, bet par ārstēšanos klasiskā izpratnē runāt vēl pāragri. Privātas klīnikas piedāvā nereģistrētas šūnu terapijas plašam diagnožu spektram, tostarp aknu reģenerācijai, bet tās ir maksas procedūras un par rezultātiem objektīvas informācijas nav. Meklējot zinātnisko izdevumu datubāzēs, atrodama tikai viena publikācija par Alloplantu, kur apskatīts šā materiāla iespējamais lietojums oftalmoloģijā glaukomas pacientiem. Par tā izmantošanu aknu reģenerācijai informācijas nav.”

 

366_C_logo1

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+