×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. marts, 2016
Drukāt

Franks Gordons: Vājināt Latviju var arī “bez tankiem” (26)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Globāli respektētā Vācijas nedēļas laikraksta “Der Spiegel” galvenā redaktora vietnieks Dirks Kurbjuveits savā kārtējā apskatā “Die Lage” (Stāvoklis) jautā, vai lasītājam nešķiet, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins iejaucas arī viņa dzīvē – tāpat kā gadījies pašam Kurbjuveitam, kurš, lasot ziņas no Sīrijas, jūt, ka Putins vēršas “pret mums, Rietumiem, Eiropu, Vāciju, tātad arī pret mani, kurš piederīgs visiem šiem veidojumiem”.

Dirks Kurbjuveits uzskata, ka Putins liek bombardēt Sīriju, lai vēl vairāk bēgļu dodas uz Eiropu un destabilizē turienes politisko kārtību. Putins labprāt konfliktē ar Turciju, lai turki reiz grieztos pie NATO pēc palīdzības, kas sašķeltu šo Rietumu aliansi, jo ne visi vēlas palīdzēt. D. Kurbjuveitam šķiet, ka Putins liek saviem iznīcinātājiem eskortēt vācu lidmašīnas “Tornado”, kas veic izlūklidojumus, un tas var iebiedēt pacifistiskos vāciešus. “Brīžiem,” raksta Kurbjuveits, “man ir tāda sajūta, it kā manu kaklu apvij cilpa, ko Putins mazliet pēc patikas rausta.” Jā, tāda šķērmīga sajūta, vai ne?

Putins liek nervozēt arī ASV prezidentam Barakam Obamam, kurš licis saprast, ka krievu uzlidojumi, atbalstot Bašara al Asada režīmu, vērtējami kā stratēģiska kļūda. Ja Krievija vēlas ilgstoši okupēt Sīrijas teritoriju, tas Krievijai maksātu dārgi, brīdina Obama un norāda, ka Asada režīms arī tagad kontrolē tikai vienu ceturtdaļu no Sīrijas. Nupat saskaņā ar ASV un Krievijas vienošanos Sīrijā stājies spēkā pamiers. Cilvēktiesību uzraudzības organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” gan ziņo, ka jau pirmajā pamiera dienā kaujās nogalināti vairāk nekā 180 cilvēki, tomēr vismaz nedaudz karadarbība pierimusi. Cik ilgi?

Vladimirs Putins it visur jauc gaisu, tostarp Baltijas pievārtē. Šajā sakarā duras acīs žurnālista Jura Paidera komentārs laikrakstā “NRA”, kam dots virsraksts: “Dzīve Krievijas iebrukuma gaidās”. J. Paiders, kurš bija “Saskaņas” līdera Jāņa Urbanoviča līdz­autors, sastādot Latvijai ne visai labvēlīgo grāmatu “Vēstures melnraksti”, konstatē: kopš brīža, kad Krievija anektēja Krimu, “mēs (Latvija. – F. G.) dzīvojam Krievijas uzbrukuma gaidās. Propagandas straume, kas plūst no lielākajiem Latvijas plašsaziņas līdzekļiem, uztur nemitīgu spriedzi. Tūlīt, tūlīt būs iebrukums,” sarkastiski smīkņā Paiders.

Viņš kliedē bažas par Krievijas kara lidmašīnu aizdomīgo tuvošanos Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem un skaidro: “Par to, ka izkļūt no Kaļiņingradas (bijušās Kēnigsbergas. – F. G.) apgabala Krievijas militārās lidmašīnas un karakuģi var tikai pa šauru neit­rālo ūdeņu koridoru un neizbēgami pietuvināties vai nu Latvijas, vai arī Zviedrijas teritoriālajiem ūdeņiem, laiku pa laikam atgādināja laikam tikai “NRA”.”

Ak vai, tikai “NRA” jūt līdzi nabaga krievu militāristiem, kuriem nākas streipuļot tai šaurajā koridorā…

Paideraprāt, par provokāciju uzskatāma ne tikai britu raidsabiedrības BBC filma “par Latgali”, bet arī domnīcas “RAND Corportaion” ziņojums par NATO militārās spēles rezultātiem, “no kuriem izriet, ka Krievijas un NATO militāra konflikta gadījumā trīsdesmit stundu laikā Krievijas tanki jau būs pie Tallinas rātsnama vai Gogoļa ielas Rīgā”. Te būtu jānorāda, ka “RAND” ik gadu nāk klajā ar gana kompetentām analīzēm, ko augstu vērtē daudzu valstu štābos.

Juris Paiders apgalvo, ka Krievijai militārs konflikts ar Baltiju neesot izdevīgs. Viņš izliekas nezinot, ka vājināt Latviju kā NATO dalībvalsti var arī “bez tankiem”, ar tādiem kā, piemēram, Illarions Girss. Tādu, var teikt, ir vesels slānis.

J. Paiders spriež, ka “Krievijas iejaukšanās Sīrijas konfliktā mainīja spēku līdzsvaru Tuvajos Austrumos. No Rietumu puses visai reālistisks scenārijs ir sodīt Krieviju, aizsākot jaunu auksto karu”. Cilpu raustītājam Putinam būtu prieks par šādu secinājumu.

(Raksts publicēts avīzē 
”Laiks”/”Brīvā Latvija”)

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Es Gordonu cienu.
  Vairāku lietu dēļ.1)tādēļ , ka iztulkojis Solžeņicina Gulāga arhipelāgu latviski,2) no tiem laikiem , kad viņš te strādāja un godīgi visu atteloja, par ko rakstīja3)arī tagad, būdams tālumā, viņš ir godīgs.
  VIŅAM VAR ticēt, jo viņš ir Latvijas draugs.
  daudzi komentētāji jauc visu kopā, tā sakot, tad rodas haoss un nesapratne, kas īsti domāts. Jāspriež pašiem!

 2. Andrejs Bubinduss Atbildēt

  Izskatās, ka liberasts Franks Gordons ir ne tikai Sorosa protežē, bet LR pārstāv to starptautiskās pārdales klanu, kurš savu noziedīgo mērķu realizēšanai radījis un izmanto Islama Kalifātu. Nāksies sarūgtināt SLAKU- mūrnieces, rinkevicus, nodevēju graubīti….un visus citus, kuri savu noziedzīgo mērķu piesegšanai ievieš nacistiskus likumus- ne tikai Putina piekritēji ir Latvijā, kuriem LR nav pieņemam liberālfašisma SLAKA, kuru aizstāv Gordons. Un, ja jau Latvijas republikas nodevējs Valdis Dombrovskis nodeva Latvijas republikas nacionālās drošības intereses Saūda Ārābijas šeihu ģimeņu klaniem, atļaujot islama radikāļu salašņām brīvi nākotnē saimniekot Latvijā, tad Latvijā vēl ir cilvēki, kuriem KLANA un Gordona politiskā prostitūcija nav un nebūs pieņemama. Salašņa Gordons var vaimanāt par krievu raķetēm, kuras iznīcina radikāļu bandītus- tad Gordons ir tāds pats bandīts, naciste Mūrniece var atkārtoti uzsvērt, ka viņas ārpolitikas interešu prioritāte ir Ukraina, tā ir pati tā saucamā nacistiskā Ukraina, kura dzīvus sadedzina savus politiskos oponentus. Un ko nacionālpatriotiskie nacisti labprāt drīz darītu Latvijā.Tā patu TĀ SAUCAMĀ Ukraina, kura atbalsta Islama kalifātu. Tā pati nacistiskā Ukraina, kuras tā saucamais līderis Porošenko vaimanā, ka Krievija Sīrijā apdraud islama kalifātu. Bet visi Latvijā šo politisko maucību neatbalstīs. Un tur nelīdzēs ne mediju paskvilu radīšana, ne necionālā naida kurināšana, ne Latvijas Valsts pārvēršana par koncenrācijas nometni.
  Personīgs vēlējums Gordonam- gordoniņ, nepārcenties, lienot ārā no priekšādiņas, no sākuma pārliecinies, vai tā vēl tev ir

  • Bubindus- petīgākais TROLLIS! Tev vieta aiz restēm līdz mu”za beigām!

   • lauku vecim no Bubindusa Atbildēt

    gan jau tādi paši lauku vecīši kā tu padadzināja Latvijā pilis, muižas, ēkas 1905 gadā un nedaudz izklaidējās, apšaujot 1941-1942. gadā civilistus Rumbulā. Sagribēji atkārtot?

 3. Pentagona-Volstrītas salašņas likvidējot, tā ASV valstele varbūt izglābsies no šausmīga gala..

 4. Nesen izlasīju ģeniālu Maskavas rakstnieka un žurnālista A.Nikonova secinājumu: “NATO – Krievijas hroniskā psihiskā slimība”.

 5. Ļoti cienu Paidera kungu. Viņš stāv pāri visiem divpirkstu platuma pierīšu nacionāļiem.

  • Paiders nemaz nav cienījams, viņš ir spēlmanis, kas ruletē licis uz Krieviju 🙂 Ceru, ka zaudēs!!! Lai dzīvo rietumniciski noskaņotie nacionāļi!!!

   • Esmu lasījis viņa sarakstītās grāmatas. Duriks viņš nav. Un tas, ka visur tiek mākslīgi kurināta histērija pret krieviem, tas taču ir skaidri redzams. Vienotība rūpējas, lai Latvija būtu bomzīga valsts un tādejādi mūs pasargā no Krievijas alkatības 😀

   • P.S. Nacionāļi nav rietumnieciski noskaņoti, jo rietumvējš šurp nes puvuma smaku un nogribējušos bēglēnu ilgas parazitēt.

    • rietumnieciski noskaņotie nacio(anāļi) nez kāpēc par pāris paundiem sūkā pakijiem Londonas sabioedriskajas atejās…

    • krievu nacionāļiem Atbildēt

     Nekas netiek “mākslīgi kurināts”, tas ir jūsu plikpauris Pūķins, kas pasaulē izraisa rusofobiju. ..!

 6. Galvenais, kas Latviju vājina, ir okupācijas režīma uzspiestā dubultā skolu sistēma, kuru apvienot visām mūsu valdībām ir pietrūcis dūšas. Kamēr šis izglītības aparteīds pastāvēs, nekāda sabiedrības saliedēšana notikt nevar. Kas attiecas un čekista Pūķina vājināšanu — to vislabāk var panākt kāpinot sankcijas.

 7. visam klāt nāk arī korupcija, personīgās un partiju intereses

 8. Nav nekāds brīnums! Paidera kunga rakstos un intervijās vienmēr spīd cauri samierniecisks tonis ar lielā kaimiņa politiku. Sak, dzīvosim taču draudzīgi, biedri!

 9. svarīgi ir lai gordons neaizmirst, ka tieši mes, latvieši, kopā ar krieviem, igauņiem , kazahiem, baltkrieviem un citam bij. PSRS tautām izglkabām nabaga ebrējinus no vācu nacisteliem-zemcilvēkiem…uz celiem, večuk, Uz Ceļiem un lūdzies par mums, gan sinagogās kluknejot gan biezpienā rozīnes skaitot !

  • Izlasi rakstu kārtīgi,lai saprastu,ka Gordons no kangara Paidera ļoti atškīras.

  • Tu, kas uzdodies par E.Tīču esi noželojams organisms

  • Franks Gordons ir izcils domātājs un cilvēktiesību aizstāvis. Viņa raksti ir, ja tā var teikt ir kristāltīri un patiesi. Gordona k-gam, manuprāt, rakstot par vienu tēmu, nekas nav jāatceras un nav jāaizmirst. Šeit tiek apskatītas citas sakarības. Atgādinājums ir cinisks un prasa pēc ārsta padoma šim komentētājam vai viņam viss ir kārtībā. Bet drīzāk šis Edvards Tičs ir tas pats “trollis”.

   • Gordons ir pļāpa kas par 45 eirikiem vankšķ uz Krieviju, un tad cer sekmīgi aizmukt uz Petih-Tikvas apkaātnes socialo māju un vel izmakšķeret puslidz labu maskantu jaunas suņubūdeles iegādei…

 10. Paiders ir smalks Kangars.

 11. ne dienu bez naidu kurinoša raksta Atbildēt

  tāds ir šī mēdija pamatsauklis. katru dienu publicē vismaz vienu naida kurināšanas rakstu ar izzīstiem no pirkasta pieņemumiem:) saimnieki acimredzot labi maksā ka žurnaļugas tā cenšas

  • Ar naida kurināšanu tieši nodarbojas tādi kolaboranti kā paiders un komentāru troļļi, šis raksts turpretī ir ļoti precīzs un adekvāts

 12. Latvietim pret panikas cēlājiem vislabāk līdzētu ik rīta atgādinājums ,ka valsts drošība nav apdraudēta.Labās vēsts paziņotājiem ik rītu vajadzētu mainīties,tad tas būtu ticamāk.

 13. Reiz Staļina un viņam pietuvināto dzīru laikā uz bagātīgi klāta galda vīnogu ķekara netālu no vadoņa uzsēdās lapsene.Vadonis pacēla roku ,apkārt sēdošie sastiga, un pēc ieturētas pauzes roka strauji nolaidās sitienam pēc kā sekoja galminieku aplausi un ovācijas.Vadonis pamācīja : galvenais ieturēt taktisku pauzi un tad stratēģiski sist.
  Sīrijā veidojas ,,tautas republika,,.Latvijā tik kā pat gatavas Latgales,Rīgas, Jūrmalas ,,tautas republikas,, tagad galvenais ieturēt pauzi tālākais būs atkarīgs no vadoņa pacietības ,ārējiem un iekšējiem apstākļiem,kas arī ir vadoņa pārziņā.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+