Mobilā versija
-3.7°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
4. februāris, 2014
Drukāt

Ciltsdarba atbalstam šogad piešķir 24 miljonus eiro

kazas

Z/s "Muižnieki". Saimniecībā audzē šķirnes piena kazas, arī pārdošanai. Lielākā šķirnes dzīvnieku audzēšanas saimniecība Latvijā. Pārdod pārstrādes uzņēmiem kazas pienu. Gatavo kazas sierus. Uzņem ekskursantus. Cerieši, Blome, Blomes pag., Smiltenes nov. 17.09/2013 foto: Valdis Semjonovs/ Latvijas Avīze/

Valdība otrdien nolēma ciltsdarba atbalstam šogad piešķirt 24 miljonus eiro, portālu “LA.lv” informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

ZM skaidro, ka atbalsts nepieciešams, lai nodrošinātu vaislas sivēnmāšu, piena šķirņu slaucamo govju, gaļas šķirņu zīdītājgovju un teļu, vaislas aitu māšu, piena šķirņu slaucamo kazu un tīršķirnes vaislas ķēvju sagatavošanu ierakstīšanai ciltsgrāmatā.

Cūkkopībai atbalstā paredzēti 6 453 890 eiro, piensaimniecībai – 14 933 595 eiro, gaļas liellopu audzēšanai – 1 968 993 eiro, kazkopībai – 71 919 eiro, aitkopībai – 542 114 eiro, bet zirgkopībai – 42 836 eiro.

Kā portālu “LA.lv” informēja ZM Lauku attīstības atbalsta departamenta Valsts atbalsta plānošanas nodaļas vadītāja vietniece Biruta Ingiļāvičute, valsts katru gadu atvēl līdzekļus ciltsdarba atbalstam, kas šogad būs līdzīgs atvēlētajam finansējumam iepriekšējos gados.

“Tas ir ciltsdarba maksājums lopkopības nozarēm par dzīvnieku ģenētiskās kvalitātes novērtēšanu un produktivitātes datu analīzi,” klāstīja ZM pārstāve, norādot, ka atbalstu saņem šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju organizācijas par ciltsdarba pakalpojumu.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+