×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
21. decembris, 2016
Drukāt

Cilvēcīgi jūtos ļoti neērti, atzīstas 12.Saeimas spīkere Mūrniece (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Sadarbība starp valdību un Saeimu varēja būt labāka, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja parlamenta priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Viņa atzina, ka cilvēcīgi jūtas neērti par nepieciešamību pēdējā brīdī mainīt iepriekš pieņemtus lēmumus attiecībā uz nākamā gada nodokļiem, tomēr parlamenta spīkere tieši neatbildēja uz jautājumu, kuram par radīto haosu būtu jāuzņemas atbildība.

“Es šobrīd negribu skatīties uz valdības pusi un teikt, ka tā bija tikai un vienīgi valdības atbildība, vai pateikt Saeimai, ka tā bija tikai un vienīgi Saeimas atbildība. Sadarbībai starp valdību un Saeimu ir jākļūst daudz labākai,” norādīja Saeimas priekšsēdētāja.

Viņa uzsvēra, ka, piemēram, ja parlamentā tiek spriests par tādiem būtiskiem jautājumiem kā izmaiņas nodokļos, tad klāt vajadzētu būt arī attiecīgo nozaru ministriem, nevis tikai ministriju parlamentārajiem sekretāriem.

Uz jautājumu, vai gadījumā nav tā, ka Saeimas deputāti neiedziļinās likumprojektos, bet funkcionē tikai kā “balsošanas mašīna”, Mūrniece atbildēja noliedzoši. “Nekādā gadījumā! Saeimas komisiju sēdes ir atvērtas. Žurnālistiem bija iespēja būt klāt visās Saeimas komisiju sēdēs un redzēt, cik detalizēti dziļas bija deputātu diskusijas par konkrētajām normām – gan saistībā ar sociālajām iemaksām, gan saistībā ar mikrouzņēmuma nodokli, un tas bija virknē komisiju.”

Vaicāta, ko viņa pati darīs, lai turpmāk neatkārtotos situācijas, kad nodokļu izmaiņas tiek pieņemtas pēdējā brīdī, Saeimas priekšsēdētāja teica, ka “ļoti aicinās” koalīcijas sadarbības padomi un atbildīgās Saeimas komisijas sekot līdzi notiekošajam, gaidīs priekšlikumus no valdības un arī pati “ļoti rūpīgi sekos līdzi” notiekošajam. “Nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara,” pāris reizes atkārtoja Mūrniece.

Komentējot plaisu starp politiķiem un sabiedrību, Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka šī neuzticēšanās valdībai un parlamentam nekas jauns vai unikāls. Viņa personīgi uzskata, ka šo situāciju varētu vērst par labu, parlamentāriešiem aktīvāk runājot ar iedzīvotājiem, turklāt svarīgi arī, lai cilvēki būtu gatavi ieklausīties deputātos.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Saeimas spīkere- kā britu pavalsts banānu republikā. Ko lai saka par Mūrnieci…. perfeka, īstena naciste, liberālnacise, kura kalpo transnacionālo klanu grupējumiem un kurai citas valsts nacistu kliķes intereses ( Ukrainas) ir prioritatīvas pār LR interesēm. Nacistēm nav un nevar bū neēri. Viņas cīnās- āpat kā boļševiki, trockisti un neotrockisti…

 2. ES jūtos ĻOOTI neērti lasot Mūrnieces banālo,nodrāzto muldēšanu par to,ka nekļūdās tikai tas,kurš nestrādā.Tas idiotu teiciens nav graša vērts,jo tad sanāk – šoferis nokļūdās strādajot pie stūres- nobrauc cilvēku , LABI,jo strādāja,bet trolejbusa tantei 5-i g.cietums.Dakteris nokļūdās operejot – līķis ,nu un nokļūdījās strāDAJOT,piedosim līdz nākošam līķim.
  KAPĒC tad politidiotiem kļūdas jāpiedod? Kučinskis “uzņemas”kaut kādu politatbildību?! KO tas nozīmē? Tad vācies Māri prom kā Dombrovskis vai tavs Beļevičs !!Atdos Latviju Krievijai kā K.Ulmanis,arī nokļūdīsies???Kad to opi ventspils Karleoni ietupinās? Kalnmeiers gatavs atlaist grēkus.Maitu lijas !!

 3. Manuprāt šim pārpratumam vajadzetu justies neērti ik dienu- gan kāpjot kancelē, gan sēžot spīkera krēsliņā. Persona bez viedokļa – neveiksmīga kompromisa auglis.

 4. Tiešām varēja redzēt, ka Mūrniece jutās stipri neērti, kad uzdeva jautājumu, – vai tiešām brauciens no Jūrmalas uz Rīgu deputātam ir jākompensē. Tad brašā “čuguna” lējēja saminstinājās, turpināt tik pat braši melot, vai labāk paklusēt un izvēlējās pēdējo variantu un neatbildēja pat uz piecreiz uzdoto jautājumu. Tā turēt Mūrnieces kundze. Ta ir otras augstākās valsts amatpersonas cienīga rīcība – savlaicīgi apstāties melošanā.

 5. Cilvēcīgi jūtos ļoti neērti, atzīstas 12.Saeimas spīkere Mūrniece
  ——————————
  “Cilvēciski”…NEJUTĀS neērti, kad PALIELINĀJA sev algu …
  Kas ta nu pēkšņi noticis, ka lemjot par citiem pēkšņi uznākuši neērtības uzplūdi?

 6. Kā tas viispār ir iespējams, ka SILES cūklopi varētu justies “cilvēcīgi”??

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. ?

  =======

  Mediju ziņa (2006.): Saeimas plenārsēdē 11.12.2008., kurā “tautas kalpi” steidzamības kārtībā pieņēma budžeta grozījumu likumpaketi un balsoja par vairāku nodokļu būtiskiem paaugstinājumiem, apjomīgās dienaskārtības dēļ esot tikusi “panākta vienošanās strādāt līdz visu dienaskārtības punktu izskatīšanai”. Tuvojoties pulksten vieniem naktī, saeimas plenārsēžu zālē esot “izcēlušās nekārtības un troksnis”, kam par cēloni tiek minēta “tautas kalpu” “aizraušanās ar alkoholisku dzērienu lietošanu darba laikā un vietā”. Šī iemesla dēļ Saeimas spīkers G. Daudze (ZZS / LunV) esot “izsludinājis pārtraukumu uz pusstundu”. “Ja pēc pārtraukuma nekārtības atkārtosies, tiks lemts par Saeimas sēdes pārtraukšanu vispār”, “tautas kalpus” esot brīdinājis Daudze. Savukārt, premjers I. Godmanis (LPP/LC) uzslavēja “tautas kalpus” par “pašaizliedzīgu darbu un valstiski atbildīgo rīcību, pieņemot smagus un atbildīgus lēmumus”, kā arī pateicās par “tautas priekšstāvju” atbalstu valdošās koalīcijas politekonomisko interešu grupējumu (TP, LPP/LC, ZZS, TB/LNNK) kontrolētās valdības sagatavotā “ekonomikas stabilizācijas plāna” realizācijā, kurā ietilpst arī PVN un citu nodokļu būtiska paaugstināšana un sociālo garantiju būtiska samazināšana, no Saeimas tribīnes publiski apgalvojot, ka “mūsu parlaments ir labākais Eiropā”…
  —–
  .
  “Jevropā labākā parlamenta” lielā “sū#u talka”.
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 11./12.12.2008., Nr.6. )
  .
  “Pa plenārsēdi Augstā Mājā,
  Kā prastā krogā ŠONAKT ‘gāja’
  (Kaut – ‘prodžekts rullēja kā smērēts’,
  Par to, kā NEPELNOT tiks tērēts…):
  .
  Kad ‘ceijers’ tuvāk vieniem nāca ~
  Dažs labs ‘ar mūli SILĒ’ krāca,
  No “tautas kalpiem”, dikti skaļi,
  Kaut – ‘biedri laida traļi-vaļi’…
  .
  Vēl citus – māca žāva stīva,
  No polit-klaunu kolektīva ~
  Šie “normas” skaļi boksterēja,
  Un mazcenzēti… (diskutēja).
  .
  Kad “spīkers pauzi sludināja”,
  Uz ‘kafūzi’ viss “kvōrums” slāja,
  Lai ‘paņemtu uz krūti’, “sīki”,
  Jo – “nostrādājušies” tak’ līki!
  .
  Pēc bufetes un glāžu šķindas,
  Top šķidras “tautas kalpu” rindas:
  Viens “dežurants” pa trijiem ‘vālē’
  Pie balsojamām pogām zālē…
  .
  Līdz pirmiem gaiļiem tikām knapi:
  Ne parlaments, bet – “brāļu kapi” ~
  Guļ rindās biedri “goda krēslos”,
  Kā SILES lopi pašu… (mēslos)…
  .
  Iekš prezidija – “pāķis” klaigā,
  Pa reizei iekniebjot sev… ( vaigā ),
  No tribīnes – ‘laiž “mudaks” muti’,
  Kaut ko par “normām”, ‘tutti-frutti’…
  .
  Dažs “priekšstāvis” vēl loka mēli,
  (Par ‘ķiseniem’ un dūnu pēli…)
  No salda miega pēkšņi trūcies ~
  Zem frakas ‘ļipas’ kaut kas sūcies…”

  Kad jauna diena mostas “valstī”,
  ‘Lien salmos’ Muļķu Zemes balsti ~
  Kas “mošķu nakstī” SILĒ… ( darīts ),
  Sāks “pūlis” ‘izstrēbt’ rīt (vai parīt)…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 8. uz klozetpoda seezhot nav neerti?

 9. vai shi zhiidene seezhot uz klozetpoda ari juutas neerti,ko?

 10. ka ir iespējams kļūdīties veselu 26 gadu garumā.Pat neticās,ka tā ir tikai kļūdīšanās,drīzāk gan mērķtiecīga rīcība vai absolūta atrautība no realitātes.

Draugiem Facebook Twitter Google+