×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
26. jūnijs, 2015
Drukāt

Cilvēka skelets uz Mēness. Kā tas tur gadījās pirms ASV astronautiem? (16)

Foto no žurnāla "Planētas Noslēpumi"Foto no žurnāla "Planētas Noslēpumi"

Autors – Guntars Pļavinskis

Uz Mēness atklāts cilvēka skelets. Un šis satriecošais jaunums neizskatās pēc parastās preses pīles, jo preses ļaudis atsaucas uz visnotaļ atzītas autoritātes, ķīniešu astrofiziķa Mao Kana, kura teikto tā vienkārši noliegt nevar, paustajiem vārdiem. Tieši viņš jau 1988. gadā šokēja zinātnisko pasauli, publicējot basas cilvēka pēdas nospiedumu uz Mēness virsmas, vienlaikus arī paziņojot, ka šos uzņēmumus saņēmis no “ļoti droša avota ASV”, no kura tagad saņemts arī attēls ar cilvēka skeletu uz Mēness virsmas.

Pēkšņi kritis amerikāņu noslēpuma plīvurs

Raugoties no tehniskā aspekta, tas nav neiespējami. Mūsdienu optika no orbitālajiem pavadoņiem spēj precīzi fiksēt rīta avīzes rakstu nosaukumus, ko jūs lasāt savā atklātajā verandā uz Zemes. Arī to, vai tajā rītā jau esat skuvies vai vēl tikai gatavojaties to darīt. Un jūsu automašīnas valsts reģistrācijas numura zīmi. Un tā tālāk… Bet uz Mēness, kam nav atmosfēras, no tāda pavadoņa var mierīgi palasīt arī pašu avīžrakstu smalkajā drukā. Jautājums ir tikai šāds: vai patiešām pa Mēness virsmu savulaik pastaigājies cilvēks, kurš vēlāk gājis bojā un pārvērties skeletā, un kāpēc gan amerikāņi, kuriem visu šo laiku piederējušas šīs fotogrāfijas, kavējušies paši iepazīstināt ar tām zinātniekus un visu pasauli?

Uz jautājuma otro daļu nav grūti rast atbildi. Kosmoss ir stratēģiskas nozīmes apgabals, un tas, kuram pieder kaut kādi tā noslēpumi, var justies (vismaz domās) spēcīgāks par citiem…

Pagājušā gadsimta 70. gados pasauli aplidoja sensacionāla fotogrāfija, kas iegūta no Marsu aplidojušā amerikāņu pavadoņa Viking–G – piramīdas un sfinksa. Uzņēmumā skaidri saskatāmas vairākas konusveida būves, kam neapšaubāmi ir mākslīga izcelsme, bet netālu no tām ir arī klintī izcirsta gigantiska cilvēka seja. Tas tik ļoti nesaistījās ar vispārējiem pieņēmumiem, ka zinātnieku sabiedrība nolēma paust vienotu lēmumu: tas ir tikai unikāls dabas fenomens, skaista gaismas un ēnu spēle. Acīmredzot tieši tā domāja arī amerikāņu specdienesti, tāpēc neiebilda pret šo fotogrāfiju publicēšanu.

Bet ir jāatzīst, ka šādas it kā fantāzijas tomēr nav radušās gluži tukšā vietā. Vairāk vai mazāk, bet viss balstīts zinātnē. Jau pagājušā gadsimta 60. gados Nobela prēmijas laureāts amerikāņu pētnieks A. Pollaks ievadīja datorsistēmā visus datus par Zemi – atmosfēras sastāvs, augsne, saules un kosmiskā radiācija, vārdu sakot, visu zinātnei zināmo par fiziskajiem parametriem un dzīvajām būtnēm. Un tūlīt pat jautāja – vai ir iespējama olbaltuma dzīvība uz planētas ar tādiem apstākļiem?

Atbilde bija viennozīmīgi noliedzoša – nē, nav iespējama. Jo uz planētas, kur sastopams spēcīgais oksidētājs skābeklis un absolūtais šķīdinātājs ūdens, kurā laika gaitā sadalās pat stikls un metāls, nekāda olbaltuma substance ar tās izteikti šauro dzīvības “gaiteni” nevar rasties. Un vēl jo mazāk dabiskā veidā var rasties tik liela dzīvo būtņu dažādība. Katrā ziņā daba ir ārkārtīgi ekonomiska savos radītājas darbos. Šis eksperiments, vairākkārt atkārtots, sasniedzot tos pašus rezultātus.

Taču Pollaks ne jau gluži pilnībā bez jebkāda pamatojuma lika datoram domāt tieši šajā virzienā. Tajā laikā tikko pasauli bija aplidojusi vēsts par sensacionālu atklājumu: visas dzīvās būtnes uz Zemes – no baktērijas līdz zilonim – ir ar vienādu bioloģisko kodu. Taču – visu pārbaudīto dzīvības izcelšanās un evolūcijas teoriju izgaismojumā tas absolūti nav iespējams! Tomēr tas tā ir. Lūk, un tad visdrosmīgākie prāti uzdrošinājās paust “murgaino” ideju: dzīvībai uz Zemes ir mākslīga izcelsme, un mūsu planēta ir vienkārši izpētes laboratorija, kurā kāds Augstākais saprāts eksperimentē ar visiem iespējamiem evolūcijas variantiem. No šejienes tad arī aug kājas tik lielai gan dzīvības, gan dabas parādību daudzveidībai, kas vienai mazai planētai ir ļoti pārsteidzoši.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. anonīms 1000001010.com Atbildēt

  tas iespējam ka ir skelets kāds pa kloso aizšmauc un kirdik

 2. Viss dzivais ir balstits uz koda strukturu vini nosaka ko mums darit Viniem ir tadas spejas ko pat parastais cilveks nevar iedomaties

 3. Protams mes visi esam kodeti un tie kas ir uz meness muss kontrole un no mums uzuc energiju un ja meginasit lists kur nevajag vini bridinas un nepielaus list tur kur nevajag

 4. Būtu jau labi, ja vien 60. gados tāds dators, kur to visu savadīt būtu bijis. Gluži tā kā te dzejots viss nebija. Un LA galvgalim gan vajadzētu vairāk pasekot, lai Planētas noslēpumi nepārvērstos par tādu kā populārzinātnes dzelteno presi, par kuru kaut cik erudīti cilvēki pasmaida, kur suņa murgi mijas ar vērā ņemamām, interesantām hipotēzem un faktiem.

 5. Lai vai kā, neviens tā arī nav atbildējis uz jautājumu kāpēc atkārtoti neviens cilvēks nav mēģinājis izsēsties uz mēness?!?

 6. Cilvēki ir ieprogramēti tas ir skaidrs jo ar sapratni uztver tikai to ko mamma ar tēti ir iemācijusi. Viņi netic ka komunisti joprojām ior pie varas un caur represīvajām iestādēm turpina deportācijas, tāpat viņi netic ka uz mēnes ir bijis cilvēks un galvas kaus jo lūk tas ir tāli. Tāpat netic ka ir citpanētieši ! Tas ir tā pat kā mēs kad nebijām bijuši vācijā nzinājām kā tur ir. Patiesībā mēs esam citpalnētieši ne tie kas atlido, jo ārzemnieki mēs esam vācijā un krivijā vēl pagaidām. Kolumbs atklāja ameriku, tam visi tic jo nu amerikāņi ums sargā no krievijas…..

 7. “Un vēl jo mazāk dabiskā veidā var rasties tik liela dzīvo būtņu dažādība. ”
  Nu ja, tipisks darvinistiska strupcela varinta baazets uzskats.
  Ja nomaina so murgu teoriju pret normalu, vismaz kaut cik pamatotu, kadu netrukst…, tad ari tas nebus jautajums, bet likumsakaru procesu sekas un nekads brinums.

 8. Kā tas tur gadījās ? Eļementarno,Watson ! Aizbēga no Āfrikas, Vai no Latvijas !

 9. Avots gan ir visai vecs. Bet interesantas ziņas jau ilgi peld. Encyclopedia of safety: On the moon found the human skeleton – 2010. gads. Varbūt ir kāda ziņa par Darvina evolūcijas teoriju kā 19. gs. jaunumu?

 10. But Pollack is not just asked the question a computer. A little earlier traveled around the world a sensational discovery: all living things on Earth — from bacteria to elephants, including humans — have a common biological code. And in light of all the well-established theories of the origin and evolution of life, it is simply impossible. But it is. And the most daring minds have come to the “crazy” idea: life on Earth artificial origin. Our planet — Research Laboratory, where a Supreme Mind is experimenting with all sorts of variants of evolution. Hence, such a variety and life, and the natural environment, amazing for a small planet. So, perhaps, the scientific minds in vain fantasies giggling over the writing fraternity.

 11. Vai rakstam ir arī kaut cik droši avoti?

 12. Ir diezgan naivi domāt,ka mēs zinām visu.

 13. Autor, varbūt pēc Jāniem vispirms vajadzēja izgulēties? Tā ir sanācis sarakstīt muļķības…

 14. Artiķelis ievietots nepareizajā rubrikā !
  Vieta būtu Izklaide/Vecīši pūš pīlītes/Kosmoss/ … vai kaut kur līdzīgā.

 15. slimu ļaužu murgi

Draugiem Facebook Twitter Google+