Mobilā versija
Brīdinājums +4.9°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Cilvēka un mašīnas simbioze jau šajā gadsimtā

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Korporācijas Google tehniskais direktors Rejs Kurcveils paziņojis, ka jau līdz 2100. gadam cilvēka ķermeņa bioloģiskās daļas būs iespējams nomainīt ar mehāniskajām. Viņš paudis, ka tajā gadījumā, ja izdosies atveidot galvas smadzeņu funkcijas, atbilstoši vispiesardzīgākajām prognozēm, pavērsies iespējas mūsu intelekta robežas paplašināt vismaz… vairākus miljardus reižu, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Kurcveils atgādina, ka tā dēvēto singularitāti dēvē arī par “digitālo nemirstību”, jo šajā gadījumā personību un prātu varēs mūžīgi uzglabāt attiecīgos informācijas nesējos, arī tad, ja cilvēks būs nomiris. Tas notikšot tālākas neironu inženierijas attīstības gaitā, un jau tagad esot veikti sekmīgi mēģinājumi uzmodelēt smadzeņu darbību un attīstīt tehnoloģijas, kas spēj pildīt organisma bioloģiskās funkcijas.

Piemēram, ir runa par izstrādnēm saistībā ar smadzenēs iemontējamiem implantiem, kas ar smadzeņu nervu saišu elektrisko stimulāciju ļaut kurliem cilvēkiem atkal dzirdēt un atjaunot kustību iemaņas nervu sistēmas bojājumu rezultātā. Turklāt mediķiem izdevies ar tā dēvēto 3D druku radīt teicamu ausu protēzi: apvalku izgatavoja no cietā plastikāta, ko aizpildīja ar superblīvu kolagēno gēlu, kurā iedzīvināja skrimšļu šūnas.

Savukārt uzņēmuma United Therapeutics izpilddirektors Martions Rotblats nācis klajā ar paziņojumu par “saprāta klonu” radīšanas gluži reālu iespējamību. Tas būšot variants tādam elektroniskajam cilvēkam, kurš varēs dzīvot praktiski mūžīgi – pateicoties iespējai attiecīgos “saprāta failos” saglabātajām attiecīgās personības īpašībām, kas izpaudīšoties kā savdabīgs apziņas programmnodrošinājums.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+