×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. novembris, 2014
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Starp zvaigznēm

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Alfonso Kuarona „Gravitātei” pieplusojot divkāršu ekrāna laiku, kā arī virkni slavenību – Metjū Makonehiju, Anni Heteveju, Maiklu Keinu, Metu Deimonu, Džesiku Šesteinu un citus –, uz lielā ekrāna savu dzīvi sāk viens no šī gada visvairāk gaidītajiem kino notikumiem – Kristofera Nolana zinātniskās fantastikas filma „Starp zvaigznēm”.

Par Kristofera Nolana vietu Holivudā jau sen nav šaubu: viņš Alam Pačīno un Robinam Viljamsam lika izmeklēt slepkavību „Bezmiegā”, viņš atņēma atmiņu Gajam Pīrsam trillerī „Memento”, viņš pieaugušus vaibstus piešķīra Betmenam un spēlējās ar apziņu „Pirmsākumā”. 44 gadu vecumā viņš jau trīskārt nominēts „Oskaram”, un filma „Starp zvaigznēm” ne bez pamata bija iekļuvusi 2014. gada visnozīmīgāko kino notikumu sarakstā. Protams, to nodrošināja ne tikai režisora vārds – viņš ir arīdzan scenārija līdzautors, šo darbiņu dalot kopā ar brāli Džonatanu –, bet arī aktieri. Sapulcināt ne tikai epizodiskās lomās tādu plejādi – Metjū Makonehijs, Anne Heteveja, Maikls Keins, Mets Deimons, Džesika Šesteina, Keisijs Afleks, Džons Litgovs, Ellena Bērstina un citi – vien retajam ir pa spēkam, taču rezultāts – pati filma – diemžēl nav tik pārliecinoša, kā cerēts. Un, kaut arī atkal tiek pacelta latiņa zinātniskās fantastikas stāstu vizualizēšanai uz lielā ekrāna, ar smukumu vien ir par maz, lai gandrīz trīs stundas pavadītu kinozāles realitātē Hansa Cimmera mūzikas pavadījumā, vērojot uzplaiksnījumu virknes no Friča Langa „Metropoles”, Viktora Fleminga „Ozas zemes burvja”, Andreja Tarkovska „Spoguļa”, Stenlija Kubrika „2001. Kosmosa odisejas”, „Zvaigžņu kariem” un – no nesenākas kino pagātnes – Alfonso Kuarona „Gravitātes”, kurā Sandra Buloka un Džordžs Klūnijs dreifēja kosmosā un režisors attaisnoja 3D nepieciešamību par visiem simts procentiem.

Pēc gadiem cilvēcei nāksies apzināties, ka visi resursi ir izsmelti un no drošas nāves neizsprukt. Taču, kā jau tas noticis gadu tūkstošiem, ir bariņš entuziastu, kuri ir pārliecināti, ka var taču atrast jaunas mājas plašajā Visumā, un slepenā misijā mūsu planētu pamet pētnieku komanda, kuru vidū ir arīdzan inženieris Kūpers, atraitnis ar diviem bērniem, kurš tā arī nav samierinājies ar savas karjeras beigām. Viņš savas ambīcijas jau ir atmetis, ko pilnīgi noteikti nevar teikt par Kristoferu Nolanu, jo ar finansiāli tik vērienīgu ideju vien retajam izdodas pārliecināt investorus, taču viņa iepriekšējo darbu kase runā par sevi, un nav iemesla šaubīties, ka arī „Starp zvaigznēm” 165 miljonu lielais budžets būs norakstāms zaudējumos.

Problēma ir cita – vēstures pārrakstīšana – un tā savā veidā atbalsojas arī Nolana filmas stāstā, turklāt šajā projektā viņš nav spējis savienot stāstu ar tā vizuālo izpildījumu, un amerikāniskais patoss, kas spraucas laukā pa teju katru montāžas šuvi, diez ko neiztur kritiku. Taču, ja uz to acis var pievērt, „Starp zvaigznēm” pārsteidz ar aktierdarbiem, un ne viens vien jau prognozē otro zeltīto vīriņu galvenās lomas atveidotājam Metjū Makonehijam, kura AIDS nolemtais Rons „Dalasas pircēju klubā” šo aktieri, kurš karjeru sāka kā smukpuisītis nesvarīgos niekos, ielika nopietnas aktiermeistarības kurpēs. Tāpat arī Džesika Šesteina, kuras zvaigzne iemirdzējās salīdzinoši nesen, taču tik cerīgi, ka viņa attaisnojusi arī perfekcionista Kristofera Nolana dotos uzdevumus. Anne Heteveja, apdalīta ar klišejisku varoni, cenšas, ko spēj, kamēr Maikls Keins, šķiet, ar panākumiem var nospēlēt pat akmeņu krāvumu – viņa pieredze ir vairāk nekā iespaidīga, taču aktiera lomu garajā listē Brends nudien nav tas zīmīgākais tēls, tāpat kā Meta Deimona karjerā Manns vienā mierā varētu pazust melnajā caurumā.

UZZIŅA:

„Starp zvaigznēm”/„Interstellar”

ASV, Lielbritānija, 2014.

Režisors: Kristofers Nolans

Lomās: Metjū Makonehijs, Anne Heteveja, Maikls Keins, Vess Bentlijs, Mets Deimons, Džesika Šesteina, Ellena Bērstina, Deivids Gaijasi, Keisijs Afleks, Džons Litgovs

No 7. novembra „Kino Citadele”, „Cinamon”, „Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+