×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
5. decembris, 2017
Drukāt

Par pabalsta lieluma algu cilvēki strādāt vairs negrib. Ko rosina ministrs? (27)

Foto - LETAFoto - LETA

Cilvēki Latvijā par pabalstiem vairs strādāt negrib, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” šodien atzīst labklājības ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”).

Ministrs akcentēja, ka vakancēs ir minimālā alga, kas ir praktiski pabalsts. Kāda jēga cilvēkam strādāt, ja viņš saņem pabalstu par to pašu naudu, ko nopelna, retoriski jautāja labklājības ministrs.

Situācijas risināšanai un iedzīvotāju emigrācijas mazināšanai nepieciešams pacelt atalgojuma līmeni valstī, kā arī jānodrošina sociālās garantijas, risinājumus ieskicēja ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Parunāja, nopelnīja. Cik tas viss jau ir apnicis. Latvieši ir vieni no lielākajiem debatētājiem un prātvederiem. Un nebūt ne no tiek aktīvākajiem darītājiem. Tikai iet uz to. Kas ir labi, protams. Tā dzelzs priekškara pacelšana nāk gan tautai, gan valstij par labu. Tas ir acīmredzami, tomēr to domāšanas, attieksmes un aktivitāšu maiņas un tempus gribētos vēl ātrākus. Jo rietumi neguļ. Tie tāpat, attīstās ļoti strauji un jaudīgi. Lai arī statistika saka, ka LV attītīsba ir strauja, bet tīri, kaut vai vizuāls iespaids ir, ka rietumi uz priekšu iet vēl ātrāk. Bēdīgi ir tas, ka tā birokrātija valstī, tiek audzēta un pieaudzēta, ka nenotiek tās samazinājums. Bet samazinājums notiek piemēram, ar skolu slēgšanu, autobusu maršrutu samazinājumu, ārstniecības iestāžu pazemināšanu kvalitātēs. Šad tad tie procesi ir tik nesaprotami.Daži domā, ka Latvijas valsts, joprojām pieder ierēdniecībai, nevis iedzīvotājiem. Nu ja tas tā, tiešam ir, tad tās ir tipiskas kultivētas un uzturētas PSRS laiku paliekas.

 2. “Demokrātiskai valstij ir pienākums nodrošināt saviem iedzīvotājiem cilvēka cieņai atbilstošus apstākļus vismaz iztikas minimuma apjomā.
  LR Satversmes 107.pantu jāpapildina starp vārdiem “noteikto” un “minimumu” ar vārdu “iztikas”.
  Skat.LU raksti 2008,740.sēj.: Juridiskā zinātne.Taisnīguma principa ievērošana iedzīvotāju ienākuma aplikšanā ar IIN.”

 3. “Latvijā ir samudžinātas vienā katlā nesavienojamas naudas: sociālā apdrošināšana (ko veido strādājošo apdrošināšanas iemaksas),ir salikta kopā ar pavisam citiem izdevumiem,kurus valdībai ir pienākums segt no pamatbudžeta-izdienas pensijas,pabalsti ģimenēm,bērniem,invalīdiem kopš dzimšanas,černobiliešiem,dzimšanas un apbedīšanas pabalsti utt.
  Šim samudžinājumam piešķirts nosaukums”sociālais budžets”. Iestāstīt tautai,ka tā esot pareizi,nebija grūti. Jo atmiņā palikusi padomju laika kārtība,kad bija viens kopējais katls,un partija izšķīra strīdiņus,kuram no tā dot,un kuru atstāt bešā.”
  Skat.”Ivars Redisons: Ne tikai par pensijām,jeb kā valdība parādu kārtoja”,Ivars Redisons,Latvijas sociālo reformu biedrības priekšsēdētājs,Delfi,6.aprīlis 2012.

 4. Jāatjauno arī sociālās garantijas,sākot ar neatkarīgām slimokasēm,kā Lietuvā,Igaunijā un visās pārējās ES valstīs,kuru rokās ir visa veselības nauda! Kur palika ministres Čakšas solītais Nīderlandes modelis? “Veselības aprūpes finansēšanas reformu starptautiskā pieredze liecina par informācijas asimetriju,kā to ir zinātniski noformulējis,piemēram,Uldis Berķis savā promocijas darbā (140.lpp.)
  ekonomikas doktora zinātniskā grāda iegūšanai,2004.gadā”Informācijas stratēģiskā loma apdrošināšanā. “Te gan jāatzīmē (143.lpp.),ka veselības aprūpe Nīderlandē netiek uzskatīta par ļoti labu Eiropas mērogā un daudzi ārstējas blakus esošajās valstīs.Taču no informācijas asimetrijas un riska izlīdzināšanas viedokļa,Nīderlandes piemērs ir ļoti reprezentatīvs.”Diemžēl,daudz lētākais Beļģijas modelis (standarta veselības apdrošināšanas pakete visai ģimenei par 10 eiro mēnesī),kas tiek dēvēts par viscēlsirdīgāko Eiropā,vispār netiek pieminēts.

 5. Vienkārši nevar atļauties tādu greznību,pie šodienas cenām un tarifiem,kad pat zāles ir vairākkārt dārgākas,nekā citās ES valstīs!

 6. Austerēm un šampānietim,rupjmaizei un paniņām-viena un tā pati-21% PVN likme?!

 7. Pašreizējā PVN sistēma nav pietiekami diferencēta,tādēļ nav efektīva un nenodrošina luksusa preču pirkumu ierobežojumu vai otrādi,pirmās nepieciešamības preču lielāku pieejamību.Attiecībā uz pārtikas precēm Latvijā,nav izmantotas ES valstīm dotās tiesības piemērot 5% PVN likmi EK sestajā direktīvā noteiktajām vēl šādām precēm un pakalpojumiem,kā pārtikai,pārtikas rūpniecības izejvielām,lopbarībai,dažām precēm un pakalpojumiem,kas tiek izmantoti lauksaimnieciskajā ražošanā un pasažieru transportam.Pazeminātas likmes piemērošana nosauktajām precēm un pakalpojumiem ir vien mūsu pašu ziņā.

 8. Reņģēdājs-vēlētājs Atbildēt

  Pirms trīspadsmit gadiem,Latvijas Avīzē publicētajā Svetlanas Leitānes rakstā ar zīmīgu nosaukumu”PVN likme pārtikai nesamazināsies”(pareģes spējas,vai?),lasījām,ka vairāki Latvijas Avīzes lasītāji Latviju salīdzina ar citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm un uzdod jautājumu:”Kāpēc citās ES valstīs pārtikas produktiem tiek piemērota pazemināta pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme,bet Latvijā-maksimāla-18%?”
  Pēc trīspadsmit gadiem,mēs varam jau jautāt:”Kāpēc PVN likme pārtikai Latvijā ne tikai nav samazināta,bet pat palielināta,salīdzinot ar citām ES valstīm?!!!” Neraugoties pat uz Latvijas ekonomikas brīnumstraujo attīstību!!

 9. Jā,tuvojas vēlēšanas! Arī “atjaunotās” Vienotības vīri to labi saprot! Tādēļ:”Vainīgs esmu,atzīstos! Apsolos,ka labošos! Pēc vēlēšanām-gaidi ar maisu!

 10. Sekosim labam piemēram! Atbildēt

  Finanses un ekonomika (plānošana) ir apvienota:Francijā,Monako,Farēru salās,Spānijā,Rumānijā,Grieķijā,San Marino,Armēnijā,Kosovā,Indijā,Šrilankā,Kambodžā,Katarā,Bahreinā,Apvienotajos Arābu Emirātos,Japānā,Dienvidkorejā,Filipīnās,Irānā,Irākā,Kazahstānā,Etiopijā,Džibutijā,Eritrejā,
  Sudānā,Marokā,Kenijā,Mali,Ruandā,Madagaskārā,Ugandā,Botsvanā,Centrālāfrikas Republikā,Kongo Republikā,Nigērā,Kamerunā,Gabonā,Dienvidsudānā,Gvinejā-Bisavā,
  Beninā,Senegālā,Burkinafaso,Lesoto,Mozambikā,Kaboverdē,Gambijā,Togo,Zambijā,
  Zimbabvē,Peru,Panamā,Urugvajā,Paragvajā,Jamaikā,Tērksas un Kaikosa salās,Ankiljā,
  Sentvinsentā un Grenadīnēs,Montserratā,Antigvā un Barbudā,Mikronēzijas Federācijā,
  Kaimanu salās,Fidži,Tongā,Palau,Kiribati,Papua Jaungvinejā u.c.

 11. Lai kautko paukstinatu,vajadzetu kautko samazinat.Pirmam kartam Jumas neliekas ka pusi saimu vajadzetu samazinat,un par parejiem lieeziem es nemaz nerunaju.Latvija nav tik liela,lai butu nepieciesam tads smagnetiskais aparats.Bet tas jau atkal runas veida.Ka,nu parasti.Velesanas tuvojas,un savas siltas vietinas nevelas zaudet.Jaieved kartiba vissa valsti.Sakot ar pnsonarien,bernu pabalstiem,un invalidiem,no si mes neviens nesam aizsargati.Taka pasacina nesam nonakusi.Cenas ir astronomiskas,algas ir smiekligas.Un parko mes seit diskutejam.Cilveki grib dzivot tagad-un nav brinums ka muk prom.Reali lai dzivotu,nevis kajas atstiept.

 12. Zivs pūst no galvas! Atbildēt

  Jāsamazina nevis pabalstus,bet ministriju skaitu! Nabadzīgajai Latvijai būtu pilnīgi pietiekami ar 7-8 ministrijām,kā,piemēram,Šveicē,Luksemburgā,Rumānijā,Ungārijā,Bolīvijā,Paragvajā un Argentīnā! Kultūras ministriju varētu pievienot Izglītības un zinātnes ministrijai,kā,piemēram,Nīderlandē(Izglītības,zinātnes un kultūras ministrija),Ungārijā(Izglītības un kultūras ministrija),Japānā (Izglītības,kultūras,sporta,zinātņu un tehnoloģiju ministrija),Samoa (Izglītības,jaunatnes un kultūras ministrija),Vācijā (Kultūras,ģimenes un sieviešu ministrija),Urugvajā (Izglītības un kultūras ministrija),Zimbabvē (Izglītības un kultūras ministrija),Bahamās (Izglītības,jaunatnes,sporta un kultūras ministrija),Paragvajā (Izglītības un kultūras ministrija) u.t.t.

 13. Latvijai ir jānem piemērs no mūsu politiķu daudz kritizētās Grieķijas,kura ir ne tikai apvienojusi Finanšu un ekonomikas,Labklājības un Veselības ministrijas,bet pat,neskatoties uz valsts astronomisko parādu,spējusi joprojām saglabāt gan bezmaksas augstāko izglītību visiem ES valstu pilsoņiem,gan neatkarīgas slimokases,gan turpat divkārt augstāku nekā Latvijā minimālo algu un samazinātu PVN likmi nepieciešamākajiem pārtikas produktiem!Pat veselības aprūpe Grieķijā joprojām tiek uzskatīta par vienu no labākajām Eiropā!

 14. Pareizi! Tiem,vienlaikus vairākās uzņēmumu,banku,slimnīcu utt,padomēs un valdēs sēdošajiem-gan prēmijas,gan daudzās piemaksas un dubulto atvaļinājuma naudu,gan lielos sociālos pabalstus,tajā skaitā pat likumdošanā neparedzētus vai daudz lielākus,pēc darba koplīgumiem ar nozaru arodbiedrībām! Un,sekojot Igaunijas,Somijas,Zviedrijas,Norvēģijas,Krievijas,Islandes,Īrijas,Nīderlandes,Vācijas,Ungārijas,Polijas,Horvātijas,Andoras,Grieķijas un Gruzijas piemēram,jāapvieno vismaz Labklājības un Veselības ministrijas,samazinot pašreizējo Veselības ministrijas,vairāk nekā 300 ierēdņu skaitu līdz pirmskara Latvijas Labklājības ministrijas Veselības departamenta 17 darbiniekiem,ar atbilstošām algām,kad nebija ne rindu,ne kvotu,ne kukuļu ārstiem!

 15. Esmu mazliet pārsteigts.
  Vienotības vīri sāk runāt par drēbi.
  Šadurskis par izglītību Latviešu valodā, jeb Satversmes ievērošanu.
  Reirs par impotento atalgojumu sistēmu, kas izraisījusi emigrāciju.
  Izskatās, ka Tēvziemieši sāk zaudēt pozīcijas. Tā var arī nepamanīt, ka tavu karogu jau nes cits. Konkurence tomēr laba lieta.

 16. Esmu mazliet pārsteigts.
  Vienotības vīri sāk runāt par drēbi.
  Šadurskis par izglītību Latviešu valodā, jeb Satversmes ievērošanu.
  Reirs par impotento atalgojumu sistēmu, kas izraisījusi emigrāciju.
  Izskatās, ka Tēvzemieši sāk zaudēt pozīcijas. Tā var arī nepamanīt, ka tavu karogu jau nes cits. Konkurence tomēr laba lieta.

 17. tiem deģenerātiem -pabalstniekiem atņemt tos pabalstus,lai iet un nopelna,kāpēc nodokļu maksātājiem jāuztur šī suga!

 18. Vieniem jāstrādā, jāmaksā nodokļi, lai deģenerēti-pabalstnieki varētu sēdēt mājās, kost un rakstīt Delfu komentārus – par to, ka “par tādu naudu jau nav vērts strādāt”.

  Un tā jau gadiem.

 19. kādēļ strādāt par minimālu algu ja nevar nopelnīt vecumu pensiju, krāt 3. pensiju līmenī, ka arī nevar saņemt labu bezdarbnieku, slimības un citi pabalsti ? Latvijā viss atkarīgi no ienākumiem, lielākā daļai iedzīvotājiem tā ir alga. No slimības, maternitātes, paternitātes, vecāku un bezdarbnieku pabalstiem, 1. un 2. grupas invaliditātes pensijas valsts izmaksā atbilstoši cilvēku veiktajām sociālās apdrošināšanas iemaksām…….BEZ IEROBEŽOJUMIEM

 20. Lai kas notiktos ir jāmotivē strādāt! Un ši motivācija ir naudas summa kabatā. Tātad – minimālās algas (tā ,kura ir kabatā) celšana līdz 500 eiro un nodokļa likme – 12%. Jauniešiem līdz 30 gadu vecumam- kopējā nodokļa likme -15% .Neatkarīgi no nopelnītās summas! Piecus gadus pirms pensijas – 20 % nodoklis un viss aiziet sociālajā iemaksā! Mūsu galvenais uzdevums – saglabāt cilvēkus mūsu valstī. Un ,ja kāds bļuj, ka budžetā nebūs naudas…varbūt tik daudz arī nebūs kā tagad ,bet tas būs iemesls samazināt dažādus “kafijtantiņu” kantorus kuri parazitē uz mūsu nodokļu naudas rēķina!

 21. Vienigais, kam es vina runasana noticeju, tas ir e-e-e burta vilksanai…

 22. Paskatieties darba sludinājumu portālos un ziņās rūpīgāk, kuri ir tie ļoti pieprasītie darbi, ko neviens negrib darīt – fiziski smagi, notrulinoši, ilgas stundas, lai cilvēks būtu gatavs sev tā bojāt dzīvi ir jābūt ļoti labai motivācijai, bet skaidrs, ka uzņēmēji joprojām skatās kā izdarīt lētāk un nav gatavi maksāt pieņemamas algas.

  • Nu tiešàm loģiski….ar fizisku darbu nevar nopelnīt tūkstošus….priekš tà ir tehnika…un ja nav kàrtīgas blīves starp sèdekli un stūri ,tad tikai tà slota vai lāpsta rokà…..bet jāslauka tak ir pà tūkstoti! Vienīgi ja tie ir zelta putekļi!

 23. tik pacieties ,debesīs labāki būs

 24. Wow! Tiešām?!

 25. Elemantaari!
  Jaasamazina pabalsta lielums!

 26. Tāds stulbums=tikai Latvijā

Draugiem Facebook Twitter Google+