Mobilā versija
-3.3°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
7. aprīlis, 2014
Drukāt

Cilvēki spēj redzēt arī ar mēli

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Zinātnieki uzgudrojuši jaunu tehnoloģiju – Brain Point, kas, izmantojot mēles nervu galiņus, ļauj neredzīgajiem cilvēkiem daļēji atgūt redzi. Raugi, cilvēks redz ne tikai ar acīm, bet arī ar smadzenēm. Jaunizgudrojums ir īpašas brilles, kas uztver gaismas viļņus un noraida informāciju uz miniatūru ierīci, kura gaismas signālus pārveido elektriskajos signālos. Bet šie signāli savukārt pa tievu kabelīti nonāk uz mēles.

Mēles nervu galiņi ir īpaši jutīgi, tāpēc tieši šis orgāns izvēlēts par jauno signālu vadītāju, jo mēle lielā mērā spēj aizstāt aptuveni divus miljonus optisko nervu, kas ved no acīm uz smadzenēm, bet tās no mēles saņemtos impulsus pārveido tēlos.

Eksperimentu laikā, lietojot jauno ierīci, neredzīgie cilvēki spēja saskatīt durvis, stāvu izsaukšanas podziņas liftā un pat lielāka izmēra burtus.

Turklāt izstrādājuma autori apgalvo, ka iemācīties rīkoties ar Brain Point un sākt redzēt ar mēli varot aptuveni vienas nedēļas laikā.

Vairāk saistošu atklājumu – jaunajā žurnālā “Planētas Noslēpumi”

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (6)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+