Mobilā versija
+2.6°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
26. janvāris, 2014
Drukāt

Cilvēki un gadalaiki Gitas Šmites gleznās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 7. februāra līdz 1. martam Kalnciema kvartāla galerijā būs apskatāma mākslinieces Gitas Šmites gleznu izstāde “Noskaņojumi”, portālu LA.lv informēja izstādes rīkotāji.

Gleznot vajag to, ko pazīsti, uzskata māksliniece, un viens no Gitas Šmites iedvesmas avotiem jau daudzu gadu garumā ir lībiešu krasts. Kontakts ar dabu, ar jūru, bērniem un draugiem – veids, kā apjaust savu patieso sūtību. Ļaušanās tam, ko vieni sauc par Dabas pulksteni, citi – par dvēseles ritmu. No Līgo līdz Līgo, no gadalaika līdz gadalaikam, no gleznas līdz gleznai. Noteikti ne no pirmdienas līdz pirmdienai.

Gita par iedvesmas avotiem gadalaikos saka: “Ziema ar zvēru pēdu skaitīšanu. Pavasaris, vēl bez odiem, bet ar sulām un sprāgstošiem pumpuriem. Jāņu nakts (nu jau ar visiem odiem), uguns dižjūras malā. Un, protams – pirts. Uzvilkt mici, uzmest garu, ietīties tvaikā, ielēkt āliņģī. Vai vasarās diebt cauri mežam uz jūru. Noskaņojumi…”

Izstādes atklāšanā tiks atvērts arī nupat iznākušais Gitas Šmites darbu katalogs.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (1)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+