×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. maijs, 2014
Drukāt

Cilvēki vairāk grib naudu, nevis laimi (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Pētnieki īpašā eksperimentā secinājuši, ka lielākā daļa mūsdienu cilvēku, nonākot izvēles priekšā starp naudu un to, ko dēvē par laimi, parasti izvēlas skaidru naudu, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Pētījuma gaitā 2500 cilvēki atbildēja uz jautājumu par to, kas viņus dara laimīgākus – mierīgs darbs ar ikgadējo ienākumu 82 500 ASV dolāru apjomā un iespēja gulēt 7,5 stundas diennaktī vai arī spriedzes pilns darbs ar miegam atvēlamām 6 stundām un ikgadējo atalgojumu vismaz 150 000 dolāru. Pārliecinoši lielākā daļa respondentu izvēlējās krietni vien lielāku algu, lai gan piekrita, ka saspringts darba rimts laupīs viņiem iekšējo mieru un rezultātā padarīs mazāk laimīgus.

Mēģinot labāk izprast motīvus, kas piespieda testējamos izvēlēties lielāku naudu, tādējādi kaitējot savai laimei, pētnieki secināja, ka galvenokārt cilvēkus vada altruisma jūtas. Daudzi aptaujas dalībnieki paziņoja, ka ir gatavi upurēt personīgo laimi tam, lai laimīgāki varētu kļūt viņu ģimenes locekļi. Savukārt citi uzskatīja, ka laime nemaz nav iespējama, ja nav izvirzīts precīzs mērķis, savukārt iespējami augstāks sociālais statuss viņiem piešķir nepieciešamo mērķtiecību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vienkārši ir noguruši skriet pakaļ naudai,tāpēc arī izvēlas to. jo redz tajā glābiņu…aplis noslēdzas.vai ieslēdzas..:(

Draugiem Facebook Twitter Google+