Mobilā versija
Brīdinājums -2.2°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
19. jūlijs, 2013
Drukāt

Cilvēkiem zobu vietā augs knābis?Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šefīldas universitātes biologi izskaitļojuši, ka kādu dienu cilvēkam zobu vietā varētu atrasties knābis, raksta britu laikraksts “The Daily Mail”.

 

“Pavisam iespējams, ka cilvēkam evolūcijas procesā zobus aizstās neliels knābis. Tas varētu būt spēcīgāks un praktiskāks nekā zobi,” stāstījis britu biologs Garets Freizers. Savā pētījumā viņš mēģinājis izzināt, kāpēc cilvēkiem dzīves laikā izaug tikai divi zobu “komplekti”, kamēr dzīvniekiem tādu ir vairāk. Freizers atklājis, ka aiz šā noslēpuma stāv kāda īpaša šūna, kas arī cilvēkam varētu ļaut izkritušo zobu vietā izaudzēt jaunus. Taču britu biologs spriež, ka mūsdienu dzīvesveida dēļ zobi vairs nepilda sākotnējo funkciju, kā dēļ pēc vairākiem miljoniem gadu tie varētu evolucionēt līdz knābim. “Pieaugošā dzīves ilguma un dažādu diētu dēļ cilvēku zobi vairs neveic uzdevumus, kādus tiem sākotnēji daba bija iecerējusi,” secina Freizers.

 

Pievienot komentāru

Kāpēc uz auto slotiņām uzvilkt zeķes un vēl pāris noderīgi padomi ziemai (1)Domājams, ka autovadītāji piekritīs – ziema nav pats patīkamākais gadalaiks.
Lidojošā spuldzīteJa vēlies pārsteigt ciemiņus un iejusties iluzionista lomā, lieti noderēs šis "SpaceB" izgudrojums: lidojošā spuldze, kas šķietami karājas gaisā.
Draugiem Facebook Twitter Google+