Mobilā versija
-0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
19. jūlijs, 2013
Drukāt

Cilvēkiem zobu vietā augs knābis?Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šefīldas universitātes biologi izskaitļojuši, ka kādu dienu cilvēkam zobu vietā varētu atrasties knābis, raksta britu laikraksts “The Daily Mail”.

 

“Pavisam iespējams, ka cilvēkam evolūcijas procesā zobus aizstās neliels knābis. Tas varētu būt spēcīgāks un praktiskāks nekā zobi,” stāstījis britu biologs Garets Freizers. Savā pētījumā viņš mēģinājis izzināt, kāpēc cilvēkiem dzīves laikā izaug tikai divi zobu “komplekti”, kamēr dzīvniekiem tādu ir vairāk. Freizers atklājis, ka aiz šā noslēpuma stāv kāda īpaša šūna, kas arī cilvēkam varētu ļaut izkritušo zobu vietā izaudzēt jaunus. Taču britu biologs spriež, ka mūsdienu dzīvesveida dēļ zobi vairs nepilda sākotnējo funkciju, kā dēļ pēc vairākiem miljoniem gadu tie varētu evolucionēt līdz knābim. “Pieaugošā dzīves ilguma un dažādu diētu dēļ cilvēku zobi vairs neveic uzdevumus, kādus tiem sākotnēji daba bija iecerējusi,” secina Freizers.

 

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+