×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
16. oktobris, 2017
Drukāt

Mācība. Vienu nojauc, simtiem paliek. “LA” nedēļas apskats (9)

1. Cilvēks. Arvils Ašeradens "grūtākajā sektorā"

1no5
Foto - Ieva Ļūka/LETAFoto - Ieva Ļūka/LETA
Foto – Ieva Ļūka/LETA

Beidzot ieviesta skaidrība par Solvitas Āboltiņas pēcteci “Vienotības” frakcijas vadībā – partijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens atteiksies no ekonomikas ministra un premjera biedra amatiem, lai atgrieztos Saeimā. “LA” viņš skaidroja, ka šis ir bijis ērtākais brīdis vadības maiņai, jo valdība nupat pabeigusi darbu pie budžeta un Āboltiņa tuvākajā laikā plāno pamest Saeimu. Politiķis atzīst, ka lēmums neesot bijis no vieglajiem, jo ministra darbs esot bijis interesants un saistošs. Taču, arī no malas skatoties, rodas šaubas – vai tiešām partijai ir lietderīgi savu līderi atraut no atbildīga un redzama ministra amata, lai nodarbotos ar “melno” politikas darbu Saeimā. Ašeradens tomēr uzskata, ka ilgtermiņā “Vienotība” no šādām izmaiņām būs ieguvēja.

“Frakcija mums šobrīd ir raiba kā dzeņa vēders, un pēdējā laikā tai arī klājies diezgan raibi. Taču frakcija ir tas pamats, uz kā balstās gan mūsu ministru darbs, gan valdības stabilitāte. Tādēļ man kā partijas vadītājam ir pienākums atrasties grūtākajā sektorā,” teica Ašeradens. Kā savu pirmo darbu un galveno izaicinājumu viņš min frakcijas saliedēšanu. Uzdevums nebūs no vieglajiem. Pašlaik “Vienotības” frakcijā tikai 10 no 22 deputātiem ir šīs partijas biedri, pārējie pārstāv reģionālos politiskos spēkus vai arī izstājušies no partijas, bet turpina darboties frakcijā. Piemēram, deputātu grupa, kas apvienojusies partijā “Kustība Par” un vairākos jautājumos pauduši no pārējās frakcijas atšķirīgus viedokļus. Nupat no “Vienotības” izstājies arī Anrijs Matīss, savu lēmumu saistot tieši ar Ašeradena izvirzīšanu frakcijas vadītāja amatam.

Pēc Ašeradena domām, “Vienotības” frakcijā nepieciešamas fundamentālas pārmaiņas. “Šobrīd šķiet, ka kopumā iestājies zināms atslābums un pasivitāte. Deputātus būs nepieciešams sapurināt,” sprieda topošais vadītājs. Kā labu piemēru viņš minēja nesen deputāta mandātu ieguvušo Renāru Putniņu, kurš aktīvi gatavojot dažādas iniciatīvas.

 1. Cilvēks. Arvils Ašeradens "grūtākajā sektorā"
 2. Prieks. Gaismas pils – starp skaistākajām
 3. Mācība. Vienu nojauc, simtiem paliek
 4. Noslēpums. "Oligarhiskās Latvijas realitāte – visiem jāmelo"
 5. Pārsteigums. Igauņus tas neuztrauc

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Vai tiešām??!

 2. riebjas skatities un kaut ko dzirdet par vinu-nevar vinu kaut ka paslept?

 3. Man kaimiņos ir nenodota māja jau gadiem,bet dzīvo un neviens nekasās klāt.

 4. Ja paskatāmies procentus un redzam ciparu – 1 (viens), jautājumu rodas daudz! Un bēdīgi ir tas, ka Jelgavas novada Dome, liekuļodama un laipodama, nepasaka vienu: Tie, kam ēku nojauca ir ne pārāk bagāti, tiem nav ietekmes, tie neklauvē pie visām durvīm. Jūrmalā un “biezajiem” ir citādi.
  Likumi LV ir veidoti biznesam (tiesībbizness) un likumpircējiem (3A + ABCDE…).
  Mums diemžēl ir visai netaisnīgs, ietekmētāju, lobiju un citu “galminieku” radīts haoss, kur normāls pilsonis ir zaudētājs. No šīs sistēmas barojas daudzi.

 5. tu stulbais enatolij Atbildēt

  tu jau ari esi viens no tiem dirsa lidejiem ej tacu dirst ar visu savu smirdoso jevropu

 6. Rīkojieties pēc likuma, tad jūsu māju nenojauks. Latvija nav guberņa, bet gan Eiropas valsts ar saviem likumiem.

  • likumigi ir dārgi Atbildēt

   tādai mājelei likumigais ceļš papīros izmaksātu vismaz trešdaļu no celtniecibas vērtibas ja ne pusi, pie tam vel tev var piegriezt skābekli pašās beigās kad tu jau esi izterejis kaudzi naudas. par to jau pamatā bēdu stāsts.

 7. kāda nu tur māciba Atbildēt

  vel viena sfēra kur mums viss galigi garām lobija un mantrausibas dēļ. likumi pieņemti tādi ka papīri lai uzceltu sirdsmājiņu makša vairākas reizes dārgāk par pašu celtniecibu. un kāpēc? tāpec ka vieniem vajag naudiņu projektus štancejot, otriem vajag imitet ka ko dara un ari naudu iekaset saskaņojot/nesaskaņojot un kukuļus izspiežot. un beigās kad notiek zolitūde, tad jau vienalga neviens ne par ko neatbild. tad jēga tam visasm izņemot naudas slaukšanu?
  saprotams lielas būves, sabiedriskas ēkas…. jā tur visu vajag pēc standartiem, bet suņu būdas izmēra privātmājai? tik tāpec ka ir valstis kur tā ir? bet ir valstis kur būvē kā gribi, un kad esi beidzis tad ari saskaņio kas tev sanācis, un ari tad ne visu vajag saskaņot. kāpec par piemēru ņem tās vienas, bet ne tās otras? jo tā ir finansiāli izdevigi vesalai strīpai liekēžu, kas savulaik pa kluso izlobēja sev izdevigus likumus

 8. =Pēc Ašeradena domām, “Vienotības” frakcijā nepieciešamas fundamentālas pārmaiņas.=
  Jautājums, vai Āboltiņas uzticības persona to spēs? Laikam nē un kāpēc ? Atbilde = Aboltiņas ielikšana AM ministrijā un tad par vēstnieci Itālijā partijas prestīžu graus tikpat spēcīgi un ja ne spēcīgāk — PARTIJAS SPICES KORUPTĪVAIS DARĪJUMS… Bet laikam Vienotībā tā ir pieņemts – pat kāds tur Zaķītis ar melniem vēlēšanu biļeteniem pie sāniem un tad tā mozaīka…
  Un kad nāks gaismā darījumi ar Šķēli… ko tad?

Draugiem Facebook Twitter Google+