×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
8. janvāris, 2018
Drukāt

Ceļ cenu, slimnīcas drošība un ko mums nepateica gadumijā. “LA” nedēļas apskats

1. Nedēļas nospiedumi

1no5
Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Cilvēks. Slimnīcas drošība – Imanta Paeglīša rokās

Foto – Edijs Pālens/LETA

Šodien bijušajam Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes loceklim Imantam Paeglītim ir pirmā darba diena Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētāja amatā. Paeglīti piedalīties konkursā uz valsts lielākās slimnīcas vadītāja amatu uzrunājusi personāla atlases firma, un, kā viņš pats pastāstīja, esot bijis ilgāks pārdomu laiks, kamēr izvērtējis visus par un pret, pirms nolēmis piedalīties. Veselības ministrijai bija prasība šim amatam virzīt personas ar vadītāja pieredzi, bet ne no mediķu vidus. Jaunā slimnīcas vadītāja darba lauks CSDD līdz šim bija iekšējā kontrole un uzraudzība, informācijas tehnoloģiju resursi, finanšu vadība, grāmatvedība, iepirkumi un citi jautājumi. Nereti aizvietojis arī CSDD valdes priekšsēdētāju Andri Lukstiņu un, kā runā, klusi cerējis ar laiku ieņemt direkcijas vadītāja amatu. Taču vakance nenāca tik ātri, kā gribētos. Paeglītis ieguvis ne tikai bakalaura grādu inženierzinātnē, bet arī maģistra grādu uzņēmumu vadībā.

Tas, ka lielas slimnīcas vada cilvēki bez zināšanām medicīnā, nav nekas neparasts. Piemēram, Ziemeļ­igaunijas reģionālo slimnīcu Tallinā, kas tagad pārdēvēta par Ziemeļu Igaunijas medicīnas centru un kā struktūra ir līdzīga RAKUS, vairāk nekā astoņus gadus vadīja Tenis Alliks, bijušais šokolādes rūpnīcas “Kalev” direktors, ekonomists.

Paeglītis pastāstīja, ka, gatavojot savu konceptuālo redzējumu par valsts lielāko daudzprofilu slimnīcu, izpētījis visu publiski pieejamo informāciju, lai nebūtu tā, ka, sākot strādāt, esi kā balta lapa. Valdes priekšsēdētājam būšot divi galvenie darbības virzieni – finanšu situācijas stabilizēšana, izvērtējot, cik efektīvi tiek izmantoti pieejamie personāla, finanšu un saimnieciskie resursi, un atalgojuma sistēmas sakārtošana, kas patlaban esot ļoti komplicēta. Brīdī, kad mediķiem tiek paaugstināta alga, šī uzdevuma īstenošana ir īsti laikā, uzskata Paeglītis.

  1. Nedēļas nospiedumi
  2. Darījums. Samazina PVN, bet ceļ cenu
  3. Noslēpums. Policija liesmās
  4. Vilšanās. Ko mums nepateica gadumijā
  5. Mācība. E-veselība ieskrienas klupdama krizdama

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+