×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2017
Drukāt

Kas kritīs no Dziesmu svētku estrādes? Negadījumi netraucē dabūt pasūtījumus (9)

1. "Latvijas Avīzes nedēļas apskats

1no5
Foto - LETAFoto - LETA

Nedēļas darījums. Kas kritīs no Dziesmu svētku estrādes?

Mežaparka Lielo estrādi pārbūvēt 14 mēnešos līdz simtgades Dziesmu svētkiem uzņēmusies būvnieku apvienība “LNK, RERE”, ar kuru Rīgas dome ceturtdien parakstīja līgumu par estrādes rekonstrukciju. Tas, ka dārgāk, nekā plānots, nepārsteidz – tā ir bijis ar visiem lielajiem “Re&Re” objektiem. Pārbūves rezultātā estrādes teritorija no 91 997 kvadrātmetriem pieaugs līdz 146 430 kvadrātmetriem. Dziesmu svētkus klausīties varēs vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku pašreizējo 23 tūkstošu vietā.

Pirms ar prieku un sajūsmu tvert šo ziņu, jāatceras uzņēmuma vēsture. “Re&Re” 2011. gadā uzbūvēja tirdzniecības kompleksu Zolitūdē, Priedaines ielā 20, saņēma balvu kā labākā būve, bet 2014. gadā lielveikala “Maxima” jumts sabruka, zem kura dzīvību zaudēja 54 cilvēki. “RE&RE” trīs gadus līdz 2015. gadam atjaunoja Rīgas pili. Nodega. Restaurēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un piebūvēja jaunu izstāžu zāli pazemē. Pērn saplīsa jumta stikli. 2015. gadā “Re&Re” būvēja Stradiņu slimnīcas jauno korpusu. Deformējās konstrukcijas, būvuzraugs darbus divreiz apturēja.

Minētie negadījumi nav kavējuši “RE&RE” tikt pie apjomīgiem pasūtījumiem, visvairāk – Rīgas domes Īpašuma departamenta izsludinātajos konkursos. Reputācija kā kritērijs publiskajos iepirkumos netiek vērtēta. Departamenta direktors Burovs pat gatavs riskēt ar amatu, ja skatītāju zona estrādē nebūs gatava nākamā gada 18. jūnijā.

Mēdz teikt: ja ķieģelis krīt vienreiz – negadījums, ja otrreiz – sagadīšanās, bet, ja trešo reizi – likumsakarība.

 1. "Latvijas Avīzes nedēļas apskats
 2. Cilvēks. Andris Bērziņš atkal pārsteidz
 3. Kauns. Likteņa un sistēmas pabērni
 4. Noslēpums. Kāpēc latviešu teātrus nelaiž ASV?
 5. Izgāšanās. Mērs bēg

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 2. Atkal zags! Malači, malači. Ielaidām krievu par atbildīgo. Viņiem taču nospļauties par mūsu vērtībām.

 3. re, re, kur tantiņa! Atbildēt

  Nu ar šausmām jāgaida arī, vai tiešām arī vienam no nedaudzajiem Rīgā atlikušajiem kultūras centriem – VEF Kultūras pilij – ar tajā uzsākto lielo remontu, arī kaut kas tiks “sarūpēts” termiņa pēdējā brīdī.

  • Nu VEFa pils jau bija nolaista līdz kliņķim gan vecās direktores nesaimnieciskuma gan augstākstāvošo iestāžu vienaldzības un klaja pofigisma dēļ. Ka tik pašiem siltās vietiņas no dibena neatdalās. Galma keramiķa suvenīri tika dāļāti pa labi un pa kreisi.

 4. Kam mums tā estrādes pārbūve vajadzīga, tā pati ir laba. Latvijā cilvēku skaits strauji samazinās un atlikušie slīkst nabadzībā, darba vietu nav. Bet valdība par samaksāto nodokļu naudu tikai tralallā, tralallā……Cik valsts ir nopelnījusi ar to tralallā?

 5. Vai tik RD nav tieši saistīta ar šo kompāniju!? Kāut kā pārāk gludi viņiem viss notiek!!

 6. Toties re re ir pirmajā vietā atkatos,tākā pat sabrūkot visam ko šie būvē ,konkursus uzvarēs viņi

 7. Atkal Re un Re!

Draugiem Facebook Twitter Google+