×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
25. septembris, 2017
Drukāt

Vasaras negaiss, vārdā Toms un kurš bloķēja mobilos sakarus? “LA” nedēļas apskats (3)

1. Cilvēks. Vasaras negaiss, vārdā Toms

1no5
Foto no TwitterFoto no Twitter
Foto no Twitter

Ar jaukas atvasaras iestāšanos pagājušajā nedēļā aizvadījām vienu no drēgnākajām un slapjākajām vasarām mūsu mūžā. Kamēr cilvēki laika ziņās gaidīja “sauli” un “karstumu”, meteorologi atvēsināja. “Visu vasaru ir slikta prognoze. Jāsāk meklēt vainīgos. Piedāvāju parlamentārās izmeklēšanas komisiju, bet vainīgais – Bricis,” ironizējot aicināja jurists Aivars Borovkovs. Taču katrā jokā daļa patiesības. Populārais laikapstākļu pētnieks un laika prognozētājs Toms Bricis sadzīvo ar domu, ka cilvēki no meteorologa gaida ne tikai precīzu prognozi, bet arī labāku laiku: “Gatavojot pro-gnozes, par to bieži domāju, cik ļoti cilvēki būs priecīgi vai vīlušies. Bet mainīt neko nevaru. Turklāt visi nekad nebūs apmierināti. Ir reizes, kad radio ar prieku paziņoju, ka laukos beidzot līs ilgi gaidītais lietus, saņemu pārmetumus no pilsētniekiem, kā es par lietainu laiku varu stāstīt ar prieku. Savukārt reizēs, kad valda sausums un stāstu, ka arī turpmākās dienas būs piemērotas atpūtai pie jūras, laucinieki pārmet, ka laiks viņu dārziem ir postošs un nedrīkst ar prieku stāstīt par saulainu laiku.” Vēstot par nepatīkamu laiku, viņš cenšoties būt detalizēts un uzsvērt riskus. Galvenais esot skaidrot tā, lai ir pēc iespējas mazāk vietas pārpratumiem un interpretācijām.

Tomēr to netrūkst. Nupat kāds kungs Latvijas Radio uzstājīgi prasīja nelaist Brici pie vārda, jo, kad viņš prognozē lietu, vienmēr spīdot saule. “Skaidrs, ka prognozes bieži ir vairāk vai mazāk kļūdainas un faktiski katru dienu arī veicu iepriekšējo pro-gnožu analīzi, kas un kāpēc nav piepildījies,” skaidro Toms. Pret kritiku viņš cenšoties būt kritisks, izvērtējot, vai pārmetums ir pamatots vai bal-stīts emocijās. Diemžēl biežāk esot otrais variants. No otras puses, meteorologs bauda arī pārliecinošu uzticību, ko apliecina kāds kuriozs. Vēl strādājot ziņu aģentūrā BNS, Tomam nācies kļūdīties, izlaižot burtu vārdā “migla”. Pat daudzu portālu redaktori nav uzdrošinājušies kļūdu labot un tālāk izplatījuši vēstījumu, ka “redzamība migā samazinājusies līdz 100 metriem”.

Aizvadītās nedēļas sākumā Latviju mērcēja ciklons “Tomass”. Bet kādai dabas parādībai varētu piešķirt Toma vārdu? “Es teiktu, ka esmu vasaras negaiss, kas nāk apliet izkaltušos dārzus, bet dažreiz vai nu salej par daudz, vai vispār aizšauj garām,” smej Toms.

 1. Cilvēks. Vasaras negaiss, vārdā Toms
 2. Darījums. Pulkstenēšana
 3. Izgāšanās. Dārgākais skaitītājs Rīgas ielās
 4. Noslēpums. Kurš bloķēja mobilos sakarus?
 5. Veiksme. Diplomāti piedzīvo "dzīves labākos mirkļus"

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. ja citiem operatoriem nebija probleemas, tad skaidrs, ka LMT pashiem kkas sapliisis bija.

 2. Dzirdēju to ”kungu” izsakāmies radio!? Ar tādu runu var vienīgi atrasties savā istabā NEVIS ĒTERĀ! ĻOTI NEPATĪKAMI CILVĒKI, KAS AR SAVĀM NEGĀCIJĀM PIESĀRŅO DIENU PLAŠAM KLAUSĪTĀJU LOKAM!
  Tomam BRICIM ir skaidra valoda BEZ AKCENTA. Rūpīgi pārdomāts sakāmais teksts radio klausītājiem.
  Laika prognoze 99% veiksmīga un atbilstoša īstenībai. Pie neprecizitātēm prognožu ziņojumos jau vainīgs NAV BRICIS, bet aspekts, ka cilvēks PĀRĀK DAUDZ IEJAUCIES DABĀ UN VISUMĀ!!!!!!!!

 3. Nepieljaut iespeeju,ka pashiem LMT vareetu buut probleemas un krievu kugji ir tikai labs iegansts,taa jau ir diagnoze..

Draugiem Facebook Twitter Google+