×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
26. marts, 2018
Drukāt

Izkārtne krievu naudai un roņi pārmāca politiķi. “LA” nedēļas apskats (5)

1. Nedēļas apskats

1no5
Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Cilvēks. Rostovskis bez “astes”

Foto – Evija Trifanova/LETA

Aizvadītajā nedēļā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK)  padomes priekšsēdētāja vēlēšanās šo amatu uz nākamajiem trim gadiem saglabāja līdzšinējais priekšsēdētājs Aigars Rostovskis. Kaut arī otrs šā amata pretendents uzņēmuma “Saules veselības centrs” vadītājs Guntis Belēvičs vēlēšanām bija rūpīgi sagatavojies, iezīmēdams gan galvenos turpmākā darba virzienus, gan trūkumus organizācijas darbībā, no 850 LTRK biedriem par viņu nobalsoja vien 213.

Uzņēmēju aprindās uzskata, ka šāds vēlēšanu iznākums bijis sagaidāms un ir loģisks. Uzņēmuma “Biznesa augstskola Turība” līdzīpašnieks Rostovskis viņiem ir krietni labāk pazīstams jau kopš tā laika, kad vēl ieņēma LTRK padomes priekšsēdētāja vietnieka un Zināšanu ekonomikas padomes vadītāja amatus. Jā, Rostovskis esot ambiciozs, reizēm pārāk pašpārliecināts, vienmēr paturot prātā arī sava privātā biznesa intereses. Bet, esot zināms, ko no viņa varot sagaidīt.

Turpretī bijušais Saeimas deputāts un veselības ministrs Guntis Belēvičs esot mazāk prognozējams. Pret viņu noskaņotie piemin saistību ar AS “Latvijas gāze” padomes priekšsēdētāja vietnieku un SIA “Itera Latvija” valdes priekšsēdētāju Juri Savicki, kuram piedēvē sakarus ar Krievijas specdienestiem un citas aizdomīgas darbības. Visiem atmiņā vēl ir arī Belēviča neveiksmīgā ārstēšanās un melošana, kuras dēļ bija jāatstāj veselības ministra krēsls.

Toties Rostovskim tik melna “aste” līdzi nevelkas. Tiesa, arī 49 gadus vecais uzņēmējs ir saistīts ar Krieviju – viņš 2004. gadā Maskavā studēja Darba un sociālo attiecību akadēmijā un ieguva ekonomista kvalifikāciju darba ekonomikas specialitātē.

 1. Nedēļas apskats
 2. Darījums. "Liepājas metalurga" pircējs – izkārtne krievu naudai?
 3. Kauns. Aktieri Ždanokas teātrī
 4. Mācība. Putins tepat līdzās
 5. Pārsteigums. Roņi pārmāca politiķi

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Vai par dokumentu viltošanu kriminālsods nedraud?

 2. Tu , mana saule !

 3. Piedodiet Lembergam,jo diemžēl vecumā domāšana mainās ne vienmēr uz labo pusi pat mainot krāšņos uzvalkus.

 4. Vēl vajaga plakātu ar uzrakstu;mēs esam stulbi ,jo gadiem nevaram iemācīties valodu un gribam ,lai arī bērni būtu tādi paši.

 5. Diena Autors: Gunita Nagle. 2000. gada 13. aprīlis 00:00
  Neīsts Krievijas augstskolas diploms aizšķērsojis biznesa augstskolas Turība valdes priekšsēdētāja vietnieka Aigara Rostovska turpmāko ceļu maģistra grāda iegūšanai. Aizdomas, ka A.Rostovska augstākās izglītības dokumenti ir tikai butaforija, radās Akadēmiskās informācijas centrā, uz kurieni dokumentus nogādāja Latvijas Universitāte (LU). LU A.Rostovskis savu augstskolas diploma pakaļdarinājumu iesniedzis maģistrantūras studijām LU Pedagoģijas un psiholoģijas institūtā. Taču A.Rostovska Krievijā pirms trim gadiem iegūtais augstākās izglītības dokuments samulsinājis ar savu PSRS ģerboni, tādēļ tas pārbaudei aizsūtīts uz Krievijas AIC. Krievijas AIC apstiprināja aizdomas, ka augstskolas Turība valdes priekšsēdētāja vietnieka uzrādītais Maskavas Darba un sociālo attiecību akadēmijas diploms ir atdarinājums. Pēc šīs akadēmijas sniegtajām ziņām, ir trīs pierādījumi diploma neīstumam – pirmkārt, 90. gadu studentu sarakstos nav Aigara Rostovska vārda. Otrkārt, akadēmijas absolventu diplomi numurēti ar 7, nevis 4 cipariem kā augstskolas Turība pārstāvja uzrādītajā dokumentā. Trešais diploma neīstumu apstiprinošais fakts – Maskavas Darba un sociālo attiecību akadēmija 90. gadu otrajā pusē, kad A.Rostovskis it kā pabeidzis augstskolu, vairs neizmantoja PSRS veidlapas un atribūtiku. A.Rostovska neveiksmīgais mēģinājums iestāties Latvijas Universitātē (LU) ir pirmais gadījums, kad neīstus dokumentus iesniedz kāds augstskolas pārstāvis.
  Moscow State Institute of International Relations (Krievija)www.mgimo.ru

Draugiem Facebook Twitter Google+