×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2017
Drukāt

Tautai jauns varonis un Valmieras stikla diegi ASV. “LA” nedēļas apskats (1)

AS "Valmieras stikla šķiedra" meitas uzņēmums ASV
2016. gadā. Foto - Jon FoskeyAS "Valmieras stikla šķiedra" meitas uzņēmums ASV 2016. gadā. Foto - Jon Foskey

Darījums. Valmieras stikla diegi ASV

AS “Valmieras stikla šķiedra” nupat aizņēmusies 50,5 miljonus eiro no “Danske Bank A/S filiāle Latvijā” un SEB bankas un ķērusies pie stikla šķiedras ražošanas krāsns un stikla šķiedras pārstrādes ražotnes izbūves Amerikas Savienotajās Valstīs, Džordžijas štatā pie Dublinas. Blakus bildē redzamajai ēkai piebūvēs četrarpus reižu lielāku – 34 tūkstošu kvadrātmetru platībā.

Ēku plānots pabeigt līdz novembrim, tad uzņēmums spēs saražot sausu stikla diegu par 50 tūkstoš tonnām gadā vairāk. Stikla šķiedras filcus izmanto kā siltuma un skaņas izolācijas materiālu autobūvē, kuģu būvē, spēkstacijās, celtniecībā, sadzīves tehnikā. Šī būs jau piektā stikla kausēšanas krāsns, sekojot pērn Valmierā uzstādītajai ceturtajai.

AS “Valmieras stikla šķiedra” meitas uzņēmums ASV
2016. gadā. Foto – Jon Foskey

Vācu investori ne tikai saglabājuši vēsturisko stikla šķiedras rūpnīcu Valmierā, bet to modernizējuši, piepirkuši klāt stikla šķiedras audumu rūpnīcu Lielbritānijā un 2014. gadā izveidojuši jaunu rūpnīcu ASV. Tā “Valmieras stikla šķiedra”, pāraugot “Valmiera Glass Grupā”, ir kļuvusi par vienu no vadošajiem nozares uzņēmumiem Eiropā un iespiedusies Amerikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+