×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. marts, 2016
Drukāt

Gunārs Nāgels: Cilvēktiesības un drošība (15)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Gunārs Nāgels

Lielā gavēņa laikā mums vardarbīgi atgādināja, ka ne visi izmanto šīs sešas nedēļas lūgšanā, grēku nožēlošanā un labdarībā. Briselē terora uzbrukumos gājuši bojā vairāk nekā 30 cilvēki un pāris simtu ievainoti.

Pirmā reakcija ir šoks – ja tāda lieta var notikt Eiropas pašā centrā netālu no vairākām Eiropas Savienības iestādēm, tad neviens nekur citur nevar justies drošs.

Pēc sākotnējā šoka vajadzētu mazliet padomāt, pirms runā. ASV prezidenta kandidāts Donalds Tramps izteicies, ka atbalsta aizdomās turēto spīdzināšanu, jo “jāiegūst informācija no šiem cilvēkiem”. Nav jau svarīgi, vai spīdzinātie ir vainīgi vai nav. Katru dienu ASV caurmērā tiek noslepkavots tikpat daudz cilvēku kā Briseles teroraktā, bet šī statistika neizraisa līdzīgu apņemšanos kaut ko radikāli mainīt.

Šajās dienās atceramies 1949. gada 25. marta operāciju “Krasta banga”, kuras ietvaros vairāk nekā 90 000 Baltijas valstu iedzīvotāju tika deportēti uz Iekškrieviju. Iegansts bija šo cilvēku klasificēšana par kulakiem un bandītu (t. i., partizānu) atbalstītājiem. Varētu teikt – lai Latvijā nebūtu tādas kopienas, “kurās var noslēpties, glabāt spridzekļus, kur teroristi var gūt morālu atbalstu”. Minētais citējums īstenībā netika izteikts par baltiešu izvešanu 1949. gadā, bet sakarā ar sprādzieniem Briselē, par Tuvo Austrumu iedzīvotāju musulmaņu kopienas izveidošanu Latvijā.

Profesors Taivāns interesanti izteicās: “Atcerēsimies, ka tad, kad komunisms pastāvēja Krievijā, tad par Krievijas iedzīvotājiem teica, ka viņi ir mieru mīloši un nevienu negrib aizskart. Taču tajā pašā laikā komunisms darīja savu melno darbu – tai skaitā iznīcināja 20 miljonus pašu iedzīvotāju. Ko līdzīgu jau redzam arī šobrīd, kad arī šie mieru mīlošie musulmaņi klusē un bieži vien pat smaida par visu notiekošo.”

Tikai viņa teiktajā mainīsim “Krievijas” uz “Padomju Savienības”, un atcerēsimies, ka tur iekļauta Latvija un latvieši – gan kolaboracionisti, gan upuri.

Tā ir mūsdienu problēma – no vienas puses, atbalstām cilvēktiesības, bet, no otras puses, vēlamies būt droši. Nepalīdz arī tas, ka ir liela abpusēja nesaprašana. Un vēl vairāk, ka arī mūsu pusē nav ne labu zināšanu, ne labas saprašanas par Tuvo Austrumu iedzīvotāju musulmaņu kopienas cilvēkiem un reliģiju. Teorētiskās zināšanas nevar aizstāt praktisko pieredzi.

Lieldienās svinam pestīšanu caur Jēzus nāvi un augšāmcelšanos. Grūtos brīžos mums jāturas kopā.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. turēties kopā ar "da jebko" Atbildēt

  Lieciet tak, komentētāji, vecajam Nāgelim mieru! Viņu pārāk nogurdinājusi cīņa par muižiņas kungu galu …

 2. Trakākais notiek,ja okupantu kājasslauķi sagribas būt neatkarīgi un pārvaldit!

 3. Ir zinams ka Amerikas pamatiedzīvotajus iznīcinaja ieceļotaju ievazatas slimības,pret kuram iezemiešiem nebija imunitātes.Vai līdzīgi,līdz ar tuksnešainu valstu iedzīvotaju migrāciju,nevar notikt arī ar mums?

 4. cilvēktiesības ir varmākām, slepkavām, zagļiem, laupītājiem un parazītiem. Toties, cietējiem un upuriem, kā kuro reizi sanāk…

 5. Tie, kas tā neieredz kristietību, paši neko no tās nezina un nesaprot. Ne man tagad viņiem skaidrot to lielo ieguvumu personīgi katram ticīgajam, to drošības sajūtu un palīdzību jebkurā dzīves situācijā. Savējie sapratīs.

 6. Jā – ir laika gaitā ierasts,ka gavēnis jāietur pirms Lieldienām un labdarība utt….
  Tikai tur jau ir tā nelaime,ka Eiropa labākajā gadījumā vismaz šajā laikā par to atceras…..
  Kristus nāca pasaulē mācīt mūs mīlēt citam citu un viņš neteica,ka tas jādara sešas nedēļas gadā…..tas ir jādara ik dienas līdz pasaules galam….Un to Eiropa ir aizmirsusi un lūk – vardarbīgi tiek piedāvātas un uzspiestas citas vērtības,kas nāk no Tuvo Austrumu reliģijas un tās paveidiem…….Un šīs svešās ,Eiropā neiederīgās kultūras,reliģijas,paražas tiek uzspiestas valstīm un tautām,kuras to nevēlas….bet tās tiek uzspiestas…Un rezultāts ar cilvēku upuriem atskan te vienā Eiropas pilsētā – te citā….

  • Aha, ka tik ne ta…, ka tik nav tiesi otradak Te daziem ir ierasts velamo uzdot par esoso…
   Gan to, ka kristietiskie okupanti ir labie, gan to, ka to sekotaji ir svetie un apgarotie, kuri butiba, preteji to apgalvotajam, no normaliem, morali pilnvertigiem un domatspejigiem laudim atskiras tiesi ar absolutu neka nesaprasanu pat elemntaros jautajumos un tas pasa bibeles totalu neparzinasanu, uzsvaru liekot uz aklu, verdziski ticesanu un paklausanos smadzenu skalotajiem, kuram ta sauktie “dieva” – satana vardi nak no zem talara pasleptam aazha kajam terptam personam, Un savukart tie, kas neklanas sim krustotajam monstram, to dara apzinati un pamatoti, jo loti labi parzin tas pretrunas un meligumu, kas nak no tas kadreiz imperatora Konstantina uzdevuma saceretas vergu paklausanas rokasgramatas dieva varda, un ir ar pietiekosi augstu morali, lai nenodotu ne savu tautu, ne civilizaciju kopuma, kuru sis monstrs ir nidejis gadsimtiem.

 7. Kristietība (pareizāk jezuītisms), kad tas eiropeizējas, tad marksisms, kad tas neiet krastā – genderisms. Un cilvēktiesības ir noziedzniekiem. Cietumniekam pienākas labi paēst, ērti izgulēties, medicīniskā aprūpe.
  Vientuļi vecīši mirst, jo nav ne iespēju, ne naudas ārstniecībai, nav naudas apkurei, nav naudas pietiekamam uzturam. Un tagad paredzētais rasu sajaukums draud atņemt Latvijas trūcīgajiem pēdējo.

 8. normaliem cilvekiem nav nekas kopejs ar jezus klanitajiem, kuri pec butibas nav ne ar ko labaki par komunistu pakalskrejejiem, kolaborantiem, kangariem. Jo abas ir faktiski pec butibas identiskas ideologijas – religijas, kuras galvenais ir klausit un ticet uz varda tam, kas saimnieks un skalo smadzenes ka tam ievajagas kura bridi. Ar dievu tam nav neka kopeja. Jo dievu ar zobenu neviens nenes. To dara tikai lai uzspiestu ko aplamu. Tiesi ta bija ar kristietibu, komunismu, islamu, utml totalitaram ideologijam, kuram atskirigas ir tikai maskas, aiz kuram tas slepjas un ko no sevis telo.
  Ta ka nevajag. Ka saka, ka religija ir opijs tautai. Tapec vienu narkotiku nomainit pret citu, lai no tas it ka izbegtu, nav nekadas jegas. Tas ir jaatmet visas ka cilvekiem kaitigas un nederigas un jasak domat pasiem, nevis but ganamiem lopiniem, jeb avim, ka rakstits bibele.

  • Kristietība nesludina slepkavošanu Atbildēt

   kaut gan slepkavas un tirāni to ir izmantojušas savām vajadzībām

   • “aspratigi”. To vari stastit auniem, kas tic uz vella parausanu un nespej domat, pie tam ir absoluti amorali kangari. Komusnisti ari skaitas labie, ja palasa to manifestus, viss prieks stradniekiem, utml. Tikai realitate ir cita, tie komunisti ir vergturi, kuri iznirgajas par cilvekiem, tapat ka kristietiba, kura terorizeja visu pasauli, kamer netika aptureta..

    • Varbūt izdosies apturēt kristietību kā reliģiju (tas tā noteikti varētu notikt) ,bet nevienam neizdosies iznīdēt Zemes un Debess radītāju ,tā vienpiedzimušo Dēlu Jēzu Kristu un Svēto Garu…..To vienkārši neviens nespēj un nekad nespēs izdarīt…Un tikai pats Radītājs tam visam pieliks punktu tad,kad Viņš to gribēs….Un pārējais viss ir tukša laika kavēšana un spriedelēšana….

     • pratinu zombijiem un godu kangariem, kas gatavi klanities jebkuram slepkavam, kurs sevi sauc par svetuli, lai tie butu kristietiskie, vai komunistiskie bendes, tiesam neviens neiedos… Tas vai nu ir, vai nav…

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mācību sezona

Nacionālie bruņotie spēki pagājšnedēļ informēja žurnālistus par vasarā un rudenī Latvijā paredzētajām trim vērienīgām mācībām, kurās piedalīšoties vairāki tūkstoši sabiedroto karavīru, kā arī lidmašīnas un bruņutehnika. Tuvākās mācības Latvijas teritorijā – ASV organizētas sauszemes un gaisa spēku mācības “Saber Strike 18” – sāksies 3. jūnijā. Atbildīgās iestādes sabiedrību brīdinājušas arī par šovasar jau sāktajiem un vēl gaidāmajiem remontdarbiem uz Latvijas un galvaspilsētas ceļiem un ielām. Gan autovadītāji, gan gājēji Rīgā pērn sūrojās par neērtībām, ko radīja nepārdomāta darbu organizācija un nenorobežotas remontdarbu vietas. Šosezon redzēsim, vai pašvaldība mācījusies no pagājušās vasaras kļūdām.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+