×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. marts, 2013
Drukāt

Cilvēku glābšana no jūrā ieskalotajiem ledus gabaliem noslēgusies veiksmīgi (Video)

Foto-LETAFoto-LETA

Vairākas stundas ilgusī cilvēku glābšana no jūrā ieskalotajiem ledus gabaliem noslēgusies veiksmīgi, apstiprināja Krasta apsardzes dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Ulbina.

Ap plkst.16 Rīgas ostā pietauvojās velkoņi “Marss 1” un “Santa”. Ar tiem krastā nogādāta lielākā daļa jeb 170 cilvēki, kuri tika nocelti no ledus gabala pie Vakarbuļļiem. Desmit cilvēki no šī ledus gabala drošībā tika nogādāti turpat pludmalē ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un Rīgas pašvaldības policijas glābšanas laivām. Izglābtajiem tika lūgts uzrādīt dokumentus, fiksējot viņu datus.

Visi cilvēki nocelti arī no ledusgabala, kas jūrā ieskalots pie Majoriem. Uz šī ledus gabala atradās 43 cilvēki. 24 cilvēkus no šī ledus gabala drošībā nogādāja VUGD un Jūrmalas pašvaldības policijas glābšanas laivas, bet 19 cilvēkus no ledus nocēla Nacionālo bruņoto spēku helikopters, jo ledus bija iepūsts tik tālu līcī, ka VUGD laivas vairs nespēja palīdzēt.

VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Šembele stāstīja, ka glābšanas operācija ilgusi vairākas stundas un ar katru brīdi atlūzušie ledus gabali ar cilvēkiem arvien vairāk tika pūsti iekšā līcī. Ja glābšanas darbu sākumā ledus no krasta bija 300 līdz 400 metru attālumā, tad glābšanas darbu beigās ledus līcī jau bija iepūsts četru līdz piecu kilometru attālumā no krasta.

Situācijai līdzi no gaisa sekoja arī Valsts robežsardzes helikopters.

Tāpat Šembele minēja, ka tiem cilvēkiem, kuri tika izglābti ar helikoptera palīdzību, uz ledus nācās atstāt visus zvejas rīkus, ar kuriem bija ieradušies uz ledus, bet pārējiem, kuri tika izglābti ar laivu vai velkoņiem, iespējams, glābšanas darbu vadītājs atļāva ņemt līdzi mantas.

Kopumā glābšanas darbos no abiem atlūzušajiem ledus gabaliem krastā sveiki un veseli nogādāti 223 cilvēki.

Rīgas vicemērs un Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (GKR), kurš sekoja līdzi notiekošajai glābšanas operācijai Vakarbuļļos, sacīja, ka šādi notikumi apliecina, ka osta, kurai ir savi velkoņi un ledlauzis, operatīvi var palīdzēt glābšanas operācijās. Kā pirmais uz sava klāja cilvēkus uzņēma velkonis “Marss 1”, kurš izglābtos cilvēkus veda uz krastu, bet tad darbu sāka velkonis “Santa”. Ledlauzis “Varma”, kura palīdzība tika lūgta, nevarēja piekļūt pie ledus gabala, jo kuģim ir šai vietai pārāk dziļa iegrime.

Kā ziņots, šodien Rīgas līcī, no krasta atlūza un Rīgas jūras līci tika ieskaloti divi lieli ledus gabali, uz kuriem, pēc sākotnējās informācijas, atradās aptuveni 500 cilvēki. Šis skaits gan vēlāk izrādījās mazāks.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests šodien saņēma izsaukumu ar divu minūšu starpību par divu ledus gabalu atlūšanu, uz kuriem atrodas vairāki cilvēki. Izsaukumi saņemti ap plkst.12.30 un situāciju bīstamu padarīja tas, ka, pūšot krasta vējam, ledus gabali ar visiem cilvēkiem tika pūsti dziļāk iekšā Rīgas jūras līcī.

Pārsvarā uz atlūzušajiem ledus gabaliem atradās zemledus makšķernieki.

Ņemot vērā to, ka pūš krasta vējš, VUGD aicina cilvēkus nekāpt uz ledus, jo jebkurā brīdī tas var atlūzt un vējš to var ienest jūrā.

{source}
<iframe width=”560″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/cwHXQpBcCe0″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+