×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. oktobris, 2015
Drukāt

Cilvēku rindas un sastrēgumi uz Ķemeru lielā tīreļa laipas. Purva takas ir modē!

Foto - Linda VeitaFoto - Linda Veita

Purva takas tagad ir modē – to apliecināja pagājušās brīvdienas, kad tūkstošiem ļaužu devās pastaigā pa Ķemeru lielā tīreļa taku. Apmeklētāju automašīnu plūsma nemitējās visu dienu.

Svētdienas pēcpusdienā ceļa malā novietoto auto rinda stiepās apmēram divu kilometru garumā – no pastaigu takas sākuma stāvvietas (kas bija pilna) līdz pat Ķemeru kapiem. Ceļa malā atstātās automašīnas vēlāk arī apgrūtināja izbraukšanu, jo kustība bija iespējama tikai pa vienu joslu. Cilvēku plūsma bija gluži vai kā dziesmu svētkos uz Lielo estrādi.

Pa dēļu laipu vietām nācās staigāt zosu gājienā un, nokāpjot no laipas, pa purvu “apdzīt” lēnākos staigātājus. Pie skatu torņa brīžiem veidojās rinda. Uzkāpt tornī drīkst ne vairāk par 15 cilvēku, taču šis noteikums ne vienmēr tika ievērots. Pa taku pastaigājās gan hipsteri kedās un ar mugursomām, gan dāmas ar glamūrām somiņām un klaukšķošu papēžu zābaciņos, gan kundzītes nūjotājas, gan iemīlējušies pārīši, gan ģimenes ar zīdaiņiem ratiņos, gan ļaudis ar suņiem. Skanēja latviešu, krievu, angļu un citas valodas.

“Teiksmaina pastaiga pa dēļu laipām neskartā augstajā purvā. Laipa tevi aizvedīs sūnu, purva priedīšu, akaču, tumšu ezeriņu un vaivariņu smaržas valstībā. Uzmanīgi ieskatoties, varēsi ieraudzīt gan kukaiņēdāju augu – raseni, gan dažādus putnus – purva tilbīti, balto cielavu, koku čipsti, bet varbūt tālumā dzirdēsi dzērves.” Tā dabas tūristiem sola takas reklamētāji. Ja vēlaties tiešām teiksmainu, vientulīgu pastaigu, dzirdēt arī putnu balsis ne tikai citu staigātāju klaigas, tad laikam jābrauc aukstā darbadienā nevis saulainā svētdienā…

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.7
Alūksne +16.7
Daugavpils +16
Saldus +15.1
Liepāja +13.7
Jelgava +15.5
Ventspils +15.4
Limbaži +15
Madona +16.8
Rēzekne +16.2
Draugiem Facebook Twitter Google+