×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
3. novembris, 2014
Drukāt

Cilvēku upuri politiskā spēlē un Berlīnes mūra krišana

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 5. novembrī, par godu 25. Berlīnes mūra krišanas gadadienai, Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) Latvijā sadarbībā ar CPH:DOX un Dānijas Kultūras Institūtu piedāvā filmas “1989” bezmaksas seansu, kas notiks vienlaikus 59 kinozālēs visā Eiropā, portālam LA.lv pavēstīja festivāla komunikāciju speciālists Kaspars Beķeris.

Oskara balvai nominētā dāņu režisora Andersa Ostergarda un ungārietes Eržēbetas Rādžes dokumentālās filma “1989” piedāvā ieskatu augsta riska politiskajā spēlē, kas noveda pie dzelzs priekškara un attiecīgi – Berlīnes mūra – krišanas un ataino arī traģiskos cilvēku upurus, kas maksāja par politiskajiem lēmumiem.

Vēstures inscenējums filmā stāsta par jauno tehnokrātu Miklošu Nemetu, kas kļūst par Ungārijas jauno premjerministru ar uzdevumu izglābt valsts sagruvušo ekonomiku. Lai glābtu budžetu viņš nolemj nojaukt pārlieku dārgo robežas kontroles iekārtu. Jauns pāris no Austrumvācijas, dzirdot baumas par to, ka atvērusies Ungārijas robeža ar Austriju, pieņem lēmumu bēgt uz Rietumiem. Taču Nemeta lēmums nepatīk daudziem ietekmīgiem valstsvīriem un komunisma reakcionāru vidū gan Ungārijā, gan citās soc-bloka valstīs. Jauno cilvēku pāris neko daudz nezina par politiķu spēlēm, taču kļūst par to upuriem, kad jaunais vācietis tiek nošauts uz robežas…

Filmas “1989” seanss 5. novembrī plkst. 20 pēc Latvijas laika notiks “Kino Citadele”, un to ievadīs diskusiju par 25 gadus senajiem notikumiem, kas izraisīja Berlīnes mūra krišanu. Diskusiju vadīs politologs un filozofs Gints Grūbe, piedalās politikas zinātnieks un publicists Ivars Ījabs un vēsturnieks, starptautisko norišu pārzinātājs Atis Lejiņš.

Pēc filmas skatītāji visā Eiropā un arī Latvijā varēs tiešsaistē uzdot jautājumus filmas režisoram Andersam Ostergardam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+