×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. novembris, 2014
Drukāt

Cilvēku vēlme pirkt un abonēt presi samazinās (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Cilvēku vēlmei pirkt un abonēt preses izdevumus ir tendence samazināties, atzina Latvijas Preses izdevēju asociācijas (LPIA) izpilddirektors Guntars Līcis.

Viņš norādīja, ka šo tendenci veicinot “pārprastā iepazīšanās ar preci”. Līcis pastāstīja, ka cilvēki bieži vien pieiet pie stendiem veikalos un kioskos, izšķirsta avīzi vai žurnālu un tad to noliek atpakaļ. “Tas ir tas, kas rada zaudējumus [izdevējiem],” uzsvēra Līcis, piebilstot, ka preses pašķirstīšana un nepirkšana esot kultūras jautājums.

Vienlaikus viņš norādīja, ka pagaidām nav atrasts veids, kā pret to cīnīties. Līcis atzina, ka katra preses izdevuma iepakošana, lai atturētu cilvēkus no šķirstīšanas, cenas par izdevumiem papildus palielinātu un cilvēki tos vairs nepirktu.

LPIA darbojas kopš 1993.gada un veicina drukāto mediju un izdevējdarbības jomas attīstību.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. raksts – fui.
  tikai virsraksts, bez pamatojuma
  žurnālistam -kauns nav ?

 2. Vēl atceros Dienu tās plaukumā.Tagadējā prese salīdzinājumā ir preses parodija ar neadvektīvu cenu un nožēlojamu,vienpusīgi politizētu saturu.Augsti paceltu galvu eju garam šādiem gara augļiem.

 3. Nav tiesa par vēlmes samazināšanos! Pilnīgas muļķības! Nekad nepaeju garām laikrakstiem un žurnāliem,tos vienmēr ar lielu interesi apskatu, kad vien esmu pastā vai pilsētā, taču, ja alga skolā par 100 eiro mazāka, nekā iepriekšējā mācību gadā(strādāju par skolotāju), par kādiem žurnāliem varu sapņot?Latvenergo tikko atsūtīja aprēķinu ar piedāvājumu elektrības piegādātājam-ar manu patēriņu 200+ nākamgad būs jāmaksā ap 40 eiro. Mīļie cilvēki, par kādiem laikrakstiem lai domā, jādomā būs, vai sēdēt pie sveces un kurā gadā plānot kādu ārsta apmeklējumu. Par zobārstu pat nesapņoju. Lai Dieviņš dod neielaist kādu nopietnu kaiti! Nevajag cilvēkus tracināt, cilvēki vienkārši ir nospiesti un izmisumā, kā izdzīvot.

 4. Nekā tamlīdzīga! Kad vienreiz SuperNeto apsargs man rupji aizrādīja, lai nešķirstu žurnālu, kopš tā laika tur vairs nevienu žurnālu principā nepērku! Žurnālu šķirsīšana ir iepazīšanās ar preci, tās ir manas tiesības. Tas ir līdzīgi kā apģērba pielaikošana. Ja ir kāds vērtīgs raksts, tad žurnālu nopērku, ja nekā interesanta nav – nepērku. Pieredze rāda, ka celofānā iesaiņotos žurnālus cilvēki pērk mazāk, jo nevar tos apskatīties. Arī grāmatnīcā pircēji grāmatas drīkst pašķirstīt, tāpēc jau tās plauktos ir brīvi pieejamas.
  Cilvēki žurnālus un avīzes mazāk pērk tādēļ, ka presi var lasīt internetā. Tiek ietaupīts papīrs un māja netiek piesārņota ar makulatūru. Presi abonē pirmkārt gados vecāki cilvēki laukos, kuriem nav interneta un nav arī iespējas aizbraukt līdz kioskam un veikalam un to nopirkt.
  Glancēto žurnālu izdevēji, esiet nedaudz paškritiski! Pārlasīju desmit gadus vecus žurnālus – tajos rakstīts tas pats, kas šodien. Visu laiku rotē vienas un tās pašas tēmas, vecie žurnāli ir pat interesantāki.
  Un žurnālu piebāšana ar reklāmu? Ar reklāmas lapiņām manu pastkastīti piestūķē bez maksas un bez manas piekrišanas! Kāpēc man jāpērk žurnāls, kurā ir daudz reklāmas, par ko izdevējs jau ir saņēmis naudu no reklāmas devēja?

Draugiem Facebook Twitter Google+