Latvijā
Sabiedrība

Cilvēkus sakož suņi, lapsenes un čūskas 1

Foto-Shutterstock

Aizvadītajā diennaktī vairāki cilvēki cietuši no suņu, kukaiņu un čūsku kodumiem, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Vairāki cilvēki cietuši no kukaiņu kodumiem, piemēram, Vidzemē 59 gadus veca sieviete, ēdot ogas, nav pamanījusi, ka uz ogām sēž lapsene, un ieēdusi to. Lapsene iekodusi sievietei mēlē, sievietei sākusies alerģiska reakcija, un mediķi viņu nogādājuši slimnīcā.

Savukārt Rīgas reģionā, Salaspilī 36 gadus vecs vīrietis gājis pa mežu un viņam kājā iekodusi čūska. Vīrietis nogādāts slimnīcā.

Zemgalē 37 gadus vecu vīrieti kājā sakodis svešs suns, bet Latgalē 81 gadu vecu sievieti kājā sakodis kaimiņu suns.

Aizvadītajā diennaktī pieci cilvēki cietuši no karstuma dūriena. Cietušo vecums ir no astoņiem līdz 57 gadiem. Jaunākā cietusī ir astoņus gadus veca meitene Rīgā, kura ilgas stundas dienas karstākajā laikā pavadījusi saulē. Vakarā meitenei bijusi augsta temperatūra, palikusi slikta dūša un meitene nogādāta slimnīcā.

Aizvadītajā diennaktī cilvēki cietuši arī pie ūdeņiem – Ventspilī noslīcis 64 gadus vecs vīrietis, kurš no ūdens izvilkts jau miris. Vēl Kurzemē 14 gadus veca meitene gājusi pa upes gultni un uzkāpusi uz stikla. Lai gan meitenei kājās bijuši apavi, tomēr viņa nopietni savainojusi pēdu un nogādāta slimnīcā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1187 izsaukumiem, no tiem 273 bija saistīti ar dažāda rakstura traumām.

LA.lv