Mobilā versija
+5.9°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
24. septembris, 2015
Drukāt

Cilvēkveidīgā robota radītāji aizlieguši to izmantot seksuāliem mērķiem

Foto: Wikipedia.orgFoto: Wikipedia.org

Cilvēkveidīgā un emocionālā robota Pepera izstradātāji aizlieguši tā īpašniekiem izmantot robotu seksuāliem mērķiem, raksta “Wired”.

Uzņēmums “SoftBank”, kopā ar kuru robots, kurš spēj paust emocijas, izstrādāts, iekļavusi lietošanas līguma tekstā īpašu punktu, kurš aizliedz izmantot robotu “seksuāla vai nepiedienīga rakstura darbībām”. Tāpat aizliegts tam izveidot erotiskus pielikumus un pārprogrammēt, lai izmantotu flirtam.

Robotu Peperu kopīgi radija “Aldebaran Robotics” un “SoftBank”. Tas prot atšķirt emocijas, analizēt cilvēka balss tembru un sejas izteiksmi. Robots paredzēts dzīvei kopā ar cilvēkiem. Viena robota cena ir 198 000 dolāru.

Iepriekš bija gadījums, kad kāds Pepera īpašnieks japānis piekāva robotu viņaprāt neveiksmīga joka dēļ.

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+