×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. marts, 2012
Drukāt

Cimdara sestā reize

cimdars_ts_8

“Tuvākajā laikā mūsu visu priekšā ir būtiski izaicinājumi – ieviest jaunu vēlētāju reģistrācijas kārtību un iepriekšējās nobalsošanas iespēju tiem cilvēkiem, kuri vēlēšanu dienā netiks uz iecirkni. Būtiskāka ir arī elektroniskās balsošanas ieviešana,” pēc pārvēlēšanas amatā žurnālistiem stāstīja Arnis Cimdars.

 

Arī debatēs pirms balsojuma deputāti aicināja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāju nevilcināties ar elektronisko vēlēšanu sagatavošanu. Šeit gan jāpiebilst, ka pašiem deputātiem pirms elektroniskās balsošanas ieviešanas ir jāpieņem virkne likumprojektu. Savukārt valdībai vēl jāapstiprina koncepcija, kura paredz šīs balsošanas ieviešanu jau uz nākamā gada pašvaldību vēlēšanām. “Cik no mums būs atkarīgs, tik izdarīsim,” solīja CVK vadītājs.

Vēl viens jauninājums, kas varētu skart jauno CVK sastāvu, ir atsevišķu deputātu ierosinājums komisiju no tehniska vēlēšanu administratora pārveidot par iestādi, kas izvērtētu vēlētāju sagatavotās likumdošanas iniciatīvas. Šādā gadījumā komisija varētu nevirzīt tālāk tās iniciatīvas, kuras konfrontē ar citiem likumiem (piemēram, pretrunā ar Satversmes 73. pantu). Cimdars gan par šādu papildu kompetenci nešķita īpaši priecīgs un pauda cerību, ka jaunievēlētajam CVK sastāvam vēl nebūs uzdevums vērtēt vēlētāju sagatavotās likumprojektu iniciatīvas.

Balsojumā Cimdara kandidatūru atbalstīja 77 deputāti, pret balsoja tikai Jānis Ādamsons (“SC”), kuram ir šaubas par kandidāta politisko neitralitāti. “Personīgi un cilvēcīgi man Cimdars patīk. Taču profesionālajā darbībā nereti rodas iespaids, ka viņš pilda valdošās elites pasūtījumus. Turklāt man nepatīk, ka uz valstiski svarīgiem amatiem tiek virzīts tikai viens kandidāts bez alternatīvas,” teica Ādamsons. Vēl trīs tautas kalpi balsojumā atturējās.

Kopā ar Cimdaru jaunajā CVK sastāvā strādās visu Saeimā pārstāvēto partiju izvirzīti kandidāti – Kārlis Kamradzis (“Vienotība”), Ieva Gruziņa (ZRP), Ritvars Eglājs (NA), Loreta Skaburska (neatkarīgo deputātu grupa), Aleksandrs Maļcevs (“SC”) un Dzintra Kusiņa (ZZS). Komisijā darbosies arī Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Sniedze Sproģe un Augstākās tiesas pārstāvis Pēteris Dzalbe.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+