×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

Cimdars: CVK nevar objektīvi vērtēt likumprojektus

Foto - LETAFoto - LETA

Nemainot Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK)  veidošanas principu, komisija arī nākotnē nevarētu objektīvi vērtēt iesniegtos likumprojektus, ceturtdien laikrakstā “Diena” publicētā intervijā sacījis CVK vadītājs Arnis Cimdars.

Pēdējā laikā izskanējis, ka CVK varēja apturēt likumprojektu Satversmes grozījumiem krievu valodas noteikšanai par tru valsts valodu un tādējādi referendumam nebūtu jānotiek

“CVK pēc būtības nav tādu sviru un arī tādu uzdevumu,” sacīja Cimdars, skaidrojot, ka CVK Latvijā nav tiesību vērtēt likumdošanas iniciatīvas.

Viņš skaidroja, ka citās valstīs likumdošanas iniciatīvas pirms to tālākas attīstības vērtē īpašs vērtēšanas orgāns, kurā ir kompetence. Piemēram, Ukrainā to vērtē Konstitucionālā tiesa un tikai tad tālāk notiek procedūra. Savukārt Latvijā tāda kārtība nav paredzēta.

Cimdars uzsvēra, ka Latvijā CVK – un pamatoti attiecībā pret tiem uzdevumiem, kuri šobrīd ir noteikti likumā, – ir veidota pēc politisko spēku pārstāvniecības principa, bet no tiem politiskajiem spēkiem, kas ir pārstāvēti parlamentā.

“Līdz ar to, nemainot CVK veidošanas principu, nav sagaidāms, ka arī nākotnē CVK varētu objektīvi vērtēt iesniegtus likumprojektus, jo parlamentā pārstāvētie politiskie spēki paši ir tie, kas ir likumdošanas iniciatīvas darītāji,” skaidroja Cimdars.

Viņš turpināja – ja tiek vākti paraksti un dota iniciatīva no vēlētāju puses, tad tā, visticamāk, ir tāda likumdošanas iniciatīva, kuru a priori neatbalsta parlamentā, vai tai ir mazs atbalsts.

“Ja CVK locekļi, kuru politiskā pārstāvniecība ir tāda pati kā parlamentā, sāks vērtēt tautas iniciatīvas, mēs varam nonākt situācijā, ka tās tiek automātiski noraidītas ar motivāciju, tāpēc ka… un tas nebūtu demokrātiski,” norādīja Cimdars.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+