×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 17. augusts, 2018
8. augusts, 2018
Drukāt

Cimdars: Deputātu kandidātu sarakstu skaita pieaugums ir savā ziņā negaidīts (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Nākamajās Saeimas vēlēšanās piedalīsies gan vairāk sarakstu nekā vairākās pēdējās vēlēšanās, gan arī vairāk būs pašu kandidātu, kas savā ziņā ir negaidīti, jo pēdējos gados ir tikusi paaugstināta latiņa kandidātu sarakstu pieteikšanai, šorīt Latvijas Radio sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājs Arnis Cimdars.

Cimdars atzīmēja, ka šogad vēlēšanās kandidēs lielāks skaits partiju apvienību.

Cimdara vērtējumā, kandidātos būtisku jaunumu salīdzinājumā ar citām vēlēšanām nav – sarakstos ir gan pieredzējuši cilvēki, gan arī tādi, par kuriem nav zināms vispār nekas. Beigu galā vēlētāju viedoklis par labākajiem kandidātiem būs redzams jaunajā parlamentā, piebilda amatpersona.

Šodien CVK skatīs Tatjanas Ždanokas jautājumu, jo ir mainījusies situācija – ja līdz šim CVK vadījusies tīri no likuma normas, kas liedza viņai piedalīties vēlēšanās, tad tagad tai jāvadās no Satversmes tiesas sprieduma, kas nosaka, ka CVK ir pienākums vērtēt, vai šādas personas joprojām apdraud Latvijas valstiskumu.

CVK šodien plāno pabeigt partiju kandidātu sarakstu reģistrēšanu, bet tas nenozīmē, ka vēlāk no sarakstiem nevarēs svītrot kādu cilvēku, ja tas neatbildīs likumu prasībām.

LTV “Rīta panorāmā” Cimdars atzina, ka CVK pārsvarā visus iesniegtos kandidātu sarakstus reģistrē un arī šoreiz, visticamāk, tā būs, jo drošības naudas ir samaksātas, sūdzības nav saņemtas u.tml.

Taujāts, vai vēlēšanu komisijās trūkst cilvēku, Cimdars sacīja, ka par šo problēmu dzirdēts Rīgā, bet citviet tā esot mazāk aktuāla, tomēr viņam šķiet, ka ir problēma ar atalgojumu, kas vēlēšanu komisiju darbiniekiem neesot mainījies jau daudzus gadus, līdz ar to mazinās cilvēku motivācija pieteikties strādāt vēlēšanu komisijās.

Cimdars pieļāva, ka arī no CVK darba viedokļa potenciāla problēma vēlēšanās varētu būt kādas provokācijas, lai sētu šaubas par vēlēšanu objektivitāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Komunists – komunistu aizstāvis. Jautājums, kāpēc šis ieliktenis tik ilgi atrodas amatā ? Atbilde vienkārša,lai shēmotu, lai Saeimā paliktu tie paši vecie korumpanti, kuri labi gādā par saviem ielikteņiem. Kāpēc balsojam pēc vecvecām senču metodēm. Atbilde – tā pati, lai varētu mainīt patiesos balsojumus pret shēmām. Kāpēc maz ārvalstu latviešu tiek pie balsošanas? Viņi nav vajadzīgi,jo viņi balsos pret varas partijām, pret tiem, kuri piespieda viņiem pamest savu zemi un savas ģimenes. Visi ielikteņi atstrādā savam darba devējam un pilda viņa norādījumus. Shēmu un korumpantu zeme.

  2. Tas nevar būt pilnīgi negaidīti Atbildēt

    Balsu drumstalošanas darbība iet vałā pilnā sparā. Kam par labu? Vai tā nav sava veida iejaukšanās?

  3. Tas nevar būt gluži negaidīti Atbildēt

    Balsu drumstalošanas darb

Draugiem Facebook Twitter Google+