×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. februāris, 2012
Drukāt

Cimdars: Pamats vēlēšanām ir un būs balsošana iecirknī

cimdars

Kā galvenais nobalsošanas veids vēlēšanās un tautas nobalsošanās ir un tuvākajā laikā paliks balsošana iecirknī, šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu žurnālistiem sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

“Pamatbalsošana bija, ir un tuvākajā laikā saglabāsies balsošana iecirknī komisijas klātbūtnē un novērotāja klātbūtnē. Tā nav Latvijas specifika, tā ir visās valstīs, tai skaitā arī Igaunijā,” sacīja CVK vadītājs.

Šodien sarunā ar valsts pirmo personu skarts arī jautājums par kompleksu risinājumu pilsoņu nobalsošanas iespējām. Kā šādas iespējas papildus balsošanai iecirknī tiek izskatītas iespējas nobalsot ar nobīdi laikā un nobīdi gan laikā, gan telpā. Cimdars sacīja, ka atbalsta iespējas ieviešanu nobalsot internetā.

Pēc CVK vadītāja teiktā, neklātienes balsojums dos papildus iespēju nobalsot pilsoņiem, bet tai pievienosies arī riski, kurus nepieciešams akceptēt. Vienlaikus jādiskutē, vai dot iespēju vēlēt ar internetbankas autorizāciju vai elektronisko parakstu, kuram, ekspertu vērtējumā, ir daudz augstāka uzticamība. Tāpat viņš norādīja, ka patlaban pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanās dotais trīs dienu laiks iepriekšējai nobalsošanai ir pārāk īss un būtu jāpagarina.

Cimdars atturējās prognozēt, kad Latvijā vēlēšanās būs iespējams nobalsot elektroniski, jo tas ir valsts mēroga, nevis CKV projekts. Problēmas varētu radīt arī augstās elektroniskās balsošanas izmaksas, kas sākotnēji lēstas divu miljonu latu apmērā, bet tagad aplēses samazinātas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+