×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. janvāris, 2012
Drukāt

Cimdars referendumu par krievu valodu rosinās rīkot 18.februārī

Foto - LETAFoto - LETA

Rīt, 3.janvārī, notiks Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēde, kurā paredzēts izsludināt tautas nobalsošanu par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” attiecībā uz krievu valodas statusa maiņu pieņemšanu, aģentūru LETA informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Lai tautas nobalsošanu varētu nodrošināt arī ārvalstīs, CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars rosinās par tautas nobalsošanas dienu noteikt vēlāko iespējamo datumu – 18.februāri.

Tautas nobalsošana šajā jautājumā jāizsludina, jo Saeima 22.decembrī noraidīja vairāk nekā vienas desmitās daļas vēlētāju parakstu vākšanā atbalstītos grozījumus Satversmē, kas paredz mainīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104. pantu, iekļaujot tajos nosacījumu par krievu valodu kā otru valsts valodu.

Lemjot par tautas nobalsošanas dienu, CVK ir jāievēro likums “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”, kas paredz, ka tautas nobalsošana par vēlētāju rosinātu Satversmes grozījumu projektu sarīkojama ne agrāk kā vienu mēnesi un ne vēlāk kā divus mēnešus pēc tā noraidīšanas Saeimā. Tautas nobalsošana sarīkojama sestdienā.

Tāpat CVK sēdē paredzēts izskatīt arī citus ar tautas nobalsošanas sarīkošanu saistītus jautājumus – pārskatīt tautas nobalsošanu reglamentējošās instrukcijas, apstiprināt tautas nobalsošanas materiālu paraugus, kā arī lemt par pašvaldību iesūtītajām izmaiņām vēlēšanu iecirkņu sarakstā.

CVK sēdē plānota arī diskusija par Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas lūgumu CVK informēt par tiem 11.Saeimas deputātiem, kuri piedalījušies parakstu vākšanā likuma “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” ierosināšanai.

CVK sēde rosināsies plkst.14 CVK telpās Smilšu ielā 4, Rīgā. CVK sēde būs atklāta plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.

LETA jau ziņoja, ka savākts nepieciešamais parakstu skaits referenduma rīkošanai par krievu valodu kā otru valsts valodu.

Apstiprināti 187 378 paraksti, kas ir 12,14% no balsstiesīgajiem iepriekšējās vēlēšanās. Lai rīkotu referendumu, bija nepieciešams savākt 154 379 parakstus.

Referendums valsts budžetam maksās 1,7 miljonus latu.

Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas piešķiršanu referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+