×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
14. aprīlis, 2016
Drukāt

Cimzes balvu saņems Jānis Brants un Maija Kurme

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibināto Cimzes balvu izcilākajiem kultūrizglītības skolotājiem 2016. gadā saņems Profesionālās izglītības kompetences centra “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola” (RDMV) skolotājs Jānis Brants un Rīgas Doma kora skolas (RDKS) skolotāja Maija Kurme, LA.lv uzzināja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

Jānis Brants ir Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas (RDMV) Metāla izstrādājumu dizaina programmas pedagogs kopš 1985.gada, ilgu laiku bijis šīs programmas vadītājs, kopš 2005. gada – arī RDMV direktora vietnieks radošajā darbā. Viņa vadībā Metāla izstrādājumu dizaina nodaļa ir izveidojusies par spēcīgu līderi jauno profesionāļu sagatavošanā. Pateicoties Jāņa Branta pedagoga talantam, vairāki absolventi ir guvuši izcilus profesionālus panākumus, savukārt citi kļuvuši par kolēģiem – skolotājiem RDMV. Jāņa Branta bijušo audzēkņu vidū ir labi pazīstami metālmākslinieki Māris Šustiņš, Uģis Gailis, Diāna Jeļiņevska, Anna Fanigina un Valdis Brože.

“Nenogurstoša atdeve savam darbam jau vairākus gadu desmitus ir tā dzīves radošā un pedagoģiskā darba daļa, kuru Jānis Brants ir veltījis, lai nodotu audzēkņiem savas zināšanas mākslas un dizaina pedagoģijā. Liels estēts un profesionālis dizaina izglītības jomā, kurš nepiekāpsies neizdarības, paviršības vai nekompetences priekšā, kas arī labi atspoguļojas mūsu skolas audzēkņu labajā profesionālajā izglītībā un radošajos sasniegumos turpmākajās gaitās,” saka metālmākslinieks Māris Šustiņš.

Maija Kurme Rīgas Doma kora skolā (RDKS) strādā kopš skolas dibināšanas dienas 1994. gadā, pasniedzot solfedžo, harmoniju un mūzikas teoriju vidusskolas diriģēšanas un vokālās nodaļas audzēkņiem, taču viņas skolotājas darba pieredze Latvijas mūzikas vidusskolās kopumā sniedzas jau vairāk nekā 50 gadu garumā.

Maijas Kurmes bijušo audzēkņu vidū ir šā brīža izcilākie Latvijas un Eiropas mūzikas dzīves veidotāji – komponisti, diriģenti, izpildītājmākslinieki, pedagogi, teorētiķi, izglītības darbinieki un pat populārās mūzikas grupu dalībnieki – Māris Sirmais, Mārtiņš Klišāns, Vestards Šimkus, Rihards Dubra, Andris Vecumnieks, Jānis Šipkēvics, Markus Riva, Ainārs Rubiķis, Kaspars Ādamsons un citi.

“Skolotāja Maija Kurme ir pedagogs, kas labi spēj apzināt audzēkņa dotības un atrast ceļu, kā nonākt līdz rezultātam – zināšanām. Tas ir Dieva dots talants – šīs kvalitātes likt lietā. Harizmātiska, stingra, prasīga un ļoti zinoša. Var apbrīnot viņas pedagoga talantu novērtēt katra audzēkņa prasmes un iemaņas un katram atrast savu unikālu pieeju, sasniedzot izcilu rezultātu visiem audzēkņiem,” stāsta virsdiriģents Māris Sirmais.

Cimzes balvas ieguvēju godināšana notiks 28. aprīlī plkst. 12 J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā vienā svinīgajā sarīkojumā ar Kultūras ministrijas apbalvojuma pasniegšanu kultūrizglītības nozares talantīgākajiem audzēkņiem un viņu skolotājiem.

Cimzes balvas piešķiršanas mērķi ir godināt pedagogus par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā, kā arī stiprināt kultūrizglītības jomas pedagogu profesijas prestižu. Katru gadu piešķir divas balvas – vienam pedagogam mūzikas un dejas jomā, vienam pedagogam mākslas un dizaina jomā.

Balva nosaukta pedagoga, tautas dziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes (1814 – 1881) vārdā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+