×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Cīņā ar atmiņu rēgiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rasels Krovs un Amanda Seifrīda “Tēvos un meitās” ielikti situācijās, kad abiem jāpārvar savi atmiņu rēgi, lai varētu tik galā ar izšķirošām dzīves situācijām.

Itāliešu režiors Gabriele Mučino Holivudā vairs nav jaunpienācējs – būs pagājuši deviņi gadi kopš “Tiesības uz laimi” (2006) ar Vilu Smitu galvenajā lomā pieteica Mučino vārdu starptautiskai auditorijai. Tas bija stāsts par vientuļu tēvu, kurš uzņemas atbildību par savu mazo dēlu, un interesanti, ka arī savā jaunākajā filmā – “Tēvi un meitas” – attiecības starp tēvu un bērnu, kā jau norāda filmas nosaukums, ir centrālā sižetiskā ass.

Filmas darbība norisinās divos laika posmos – astoņdesmitajos gados, kad pēc traģiska nelaimes gadījuma rakstniekam, Pulicera balvas laureātam Džeikam (Krovs) vienam jāaudzina mazā meitiņa un jācenšas tikt galā ar slimību, un mūsdienās, kad Keitija (Seifrīda) ir jau trīsdesmitgadniece, daudzsološa jauna psiholoģe, kura baidās veidot nopietnas, ilgstošas attiecības.

Notikumi pagātnē un šodien atainoti pamīšus, gan ievērojot hronoloģisku secību, gan ļaujot tagadnes stāstā iestarpināties kādam pagājušā mirklim, ja uz to mudina mūsdienu notikumi. Tā pamazām tiek parādīta Džeika un mazās Keitijas dzīve pēc viņas mātes nāves autokatastrofā, Džeika arvien progresējošā slimība un radinieku centieni tēvu no meitas šķirt. Mazajai Keitijai šie pārdzīvojumi būs ārkārtīgi būtiski, pieaugušai esot, dzīvojot bailēs, ka tie, kurus viņa mīl, viņu pametīs. Viņa veido veiksmīgu psiholoģes karjeru, tomēr personiskajā dzīvē valda tukšums, ko piepilda vienas nakts sakari.

Lai arī šim stāstam piemīt dramatisks potenciāls, tomēr kopumā filmai pietrūkst iekšēja ritma, mērķtiecības un enerģijas, kas ļautu notikumu attīstības atainojumam būt saistošākam, kā tas “Tēvos un meitās” izdevies. Pārlēcieni laikā ir loģiski un pat pārāk paredzami, filmas varoņi bez īpašas individualitātes, un šķiet, ka aktieri arī nejūtas pārāk komfortabli savos tēlos – varbūt izņemot Seifrīdu un Āronu Polu (spēlē Keitijas pirmo nopietno partneri Kameronu, atpazīstams no TV seriāla “Pārkāpt robežu”). Neskatoties uz šo ne pārāk veiksmīgo radošo risinājumu, tēmās par vecāku un bērnu attiecībām, cīņu ar pagātnes rēgiem, lai turpinātu pilnvērtīgāku dzīvi, iespējams atrast ko pievilcīgu.

UZZIŅA:

“Tēvi un meitas”/ “Fathers and Daughters”

ASV, Itālija, 2015

Režisors Gabriele Mučino

Lomās: Amanda Seifrīda, Rasels Krovs, Ārons Pols, Diāna Krīgere u. c.

Kinoteātros “Citadele”, “Multikino”, “Cinamon” no 23.10.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+