Apbrīno

Cīņā ar liesmām 0

Publicitātes foto

Pēc patiesiem notikumiem veidotā amerikāņu drāma „Tika drosmīgie” atklāj kādas ugunsdzēsēju vienības likteni, kad Jārnelas apkārtnē, Arizonā, plosījās nevaldāmi ugunsgrēki. Lomas tajā atveido arī Holivudas veterāni Džošs Brolins, Džefs Bridžess, Dženifera Konelija un Endija Makdovela, noliecot galvas drosmīgo vīru priekšā.

Jārnelas apkārtnes ugunsgrēks ir viens no visnāvējošākajiem ASV ugunsdzēsības visā vēsturē, un 2013. gada jūnija beigās, kad liesmas devās dzēst „Granite Mountain Hotshots” vienība, mājās pārradās tikai viens no divdesmit vīriem. Par scenārija pamatu izmantojot žurnālā „GQ” publicēto materiālu „Nav izejas”, drāma „Tikai drosmīgie” ir veltījums viņiem, veiksmīgi sabalansējot personīgas detaļas ar vispārīgu varonību.

Ērika Mārša puiši ir gandrīz vai ugunī rūdīti, un, pēc daudziem cīņu gadiem beidzot pievienojušies elites vienībām, viņš var mierīgi uzelpot: darbiņš paveikts izcili, sarunās ar tuvajiem Ēriks sola doties sen pelnītā pensijā, bet tad pie apvāršņa parādās melni dūmi, kas nozīmē tikai vienu – jāiet cīņā ar liesmām. Taču cīņu pietiek arī mājās, un konflikti, kuros iesaistīti ugunsdzēsēji, un situācijas ir viegli nolasāmas un pat universālas, katra no divdesmit vīru portretos ievelkot personīgus vaibstus.

Visvairāk uz viņu fona, protams, izceļams Džošs Brolins, kuram tandēmā ar Dženiferu Koneliju iegadījusies nudien pateicīga loma; kā parasti, neatpaliek veterāns Džefs Bridžess un Endija Makdovela, kā arīdzan ar muzikālo drāmu „Atsitiens” (2014) nedalītu uzmanību guvušais Mailzs Tellers. Ne viņi, nedz režisora ideja nav Preskotas ugunsdzēsējus padarīt par nevainojamiem eņģeļiem, taču pieklājīga pieminekļa būvēšanā filmas „Tikai drosmīgie” komanda ir piedalījusies un izdarījusi to vairāk nekā labi, izbēgot arī no liekas patētikas un komiksiem piederīgas supervaroņu būšanas. To novērtējuši arī kinokritiķi.

 

„Tikai drosmīgie”/“Only the Brave“

ASV, 2017

Režisors: Džozefs Kosinskis

Lomās: Džošs Brolins, Mailzs Tellers, Džeimss Bedžs Deils, Teilors Kičs, Džefs Bridžess, Dženifera Konelija, Endija Makdovela

„Kino Citadele“

LA.lv