×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. oktobris, 2015
Drukāt

Cīņa nav galā. NEDĒĻAS FILMA – Pēdējais raganu mednieks

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Fantāzijas filma “Pēdējais raganu mednieks” piedāvā ceļojumu laikā – no 14. gadsimta uz mūsdienām, kad Kolders (Vins Dīzels), raganas padarīts nemirstīgs, turpina cīņu ar ļaunajiem spēkiem.

Filmas darbība sākas 14. gadsimtā, kad raganas uzsūtījušas kādai ciltij melno mēri, no kura miruši jau daudzi cilvēki. Lai iznīcinātu ļaunuma sakni – galveno raganu –, viņu meklēt dodas grupa drosmīgu vīru, viņu vidū Kolders, kura mīļotā sieva un meita arī bijušas šīs slimības upuri. Ne visiem izdodas dzīviem izkļūt no raganas mītnes milzīga un veca koka dobumā, toties Kolders, kurš stājas raganai pretī ar dzelzi un uguni, pirms viņas nāves saņem lāstu dzīvot mūžīgi. Viņš kļūst par ļauno spēku pretinieku un cauri gadsimtiem cīnās ar dažādiem burvjiem un raganām, un Kolderu šajā darbā atbalsta slepena brālība cīņai ar ļaunajiem spēkiem, kā arī dolans – cilvēks ar īpašu uzdevumu būt līdzās Kolderam un dokumentēt viņa darbus. Astoņsimt gadu laikā Kolderam asistējuši jau 36 dolani, un ir pienācis laiks beidzamajam no tiem, ko tēlo britu kino leģenda Maikls Keins, atdot savu vietu 37. dolanam – jauniņam puisim Elaidža Vuda veidolā. Šajā brīdī tumšie burvji kļūst īpaši aktīvi, cenšoties atgriezt pasaulē kādreiz nogalināto galveno raganu.

Lai arī filmā ieskanas atsauces uz raganu prāvām, šis aspekts netiek izvērsts, kā arī kopumā “Pēdējā raganu mednieka” kontekstā nav būtisks jautājums – kāpēc kaut kas notiek, bet gan tikai – kas notiek. Datorgrafikas radītais raganas tēls rāda sievišķīgu formu izģindušu ķermeni, kura faktūra veidota kā no cilvēku galvaskausiem. Šausminošas noskaņas radīšana ja arī bija iecerēta, tomēr nav īstenota, visās izpausmēs saglabājot mērenību un ieturētību, kuras ir pat par daudz. Arī cīņu ainas, kurās Kolders stājas pretī gan raganai, gan ļaunajam Islandes burvim, ir bez īstas spriedzes. Vizuāli krāšņākās un saistošākās epizodes saistās ar labo burvi Hloju (Rouza Leslija), kurai Ņujorkā pieder bārs un tā apmeklētāji var nopirkt dažādas substances labsajūtas radīšanai. Kolderam ir jāuzzina noslēpums, kas ar viņu noticis toreiz, kad viņš pirmo reizi satikās ar ļauno raganu, un Hloja ar īpašu mikstūru viņam šajā lietā var palīdzēt. Starp vientuļnieku Kolderu, kurš vairākus simtus gadu izticis bez pastāvīgas partneres, un Hloju rodas romantiskas simpātijas – kā obligāts turpinājums dolana komentāram filmas sākumā par to, ka nav pareizi un labi, ka Kolders visu laiku ir viens un iztiek ar lidmašīnas stjuaršu vienas nakts sakariem, kā arī apstāklis, ka šāda sižeta līnija filmā arī būtu nepieciešama. Ar apgaismojuma, interjera dizaina un rekvizītu palīdzību Hlojas bārs un kādas raganas dzīvoklis izveidoti kā vizuāli krāšņa vide, kurā gan ir tikai mazāk svarīgas darbības vides un tāpēc filmā aizņem nelielu ekrāna laiku.

Vins Dīzels arī “Pēdējā raganu medniekā” neiztiek bez auto fetiša, kā “Ātrs un bez žēlastības” filmu sērijā – ātrs un dārgs auto Kolderam patīk, kaut arī ir pretrunā ar viņa profilu: būt pēc iespējas mazāk pamanāmam. Lai arī Maikla Keina loma filmā nav ļoti nozīmīga, viņš rada vismaz kādu saistošāku elementu kopumā visai rāmi plūstošajā filmā, kurai ir maz iespēju uzkavēties atmiņā ilgstoši.

UZZIŅA:

“Pēdējais raganu mednieks”/ The Last Which Hunter

ASV, 2015

Režisors Breks Eisners

Lomās: Vins Dīzels, Rouza Leslija, Elaidža Vuds, Maikls Keins, Olafurs Dari Olafsons u. c.

Kinoteātros “Citadele”, “Multikino”, “Cinamon” no 30.10.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+