×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
13. jūlijs, 2017
Drukāt

Cīņā par četrgadīgu bērnu māte izmanto psihiatrisko slimnīcu (22)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Autors: Kristīne Bormane, pietiek.com

Četrgadīgs bērns piespiedu kārtā ievietots psihoneiroloģiskajā klīnikā ar formālo pamatojumu – viņš, pieprasot nopirkt sporta mašīnīti, iesitis savai mātei. Patiesie iemesli bērna ieslodzīšanai “psihenē” gan varētu būt citi – mātes nevēlēšanās pildīt tiesas spriedumu par bērna atgriešanu mītnes zemē Lielbritānijā pie tēva – Latvijas pilsoņa, kurš devies uz šo valsti strādāt.

Tēvs pret Veselības inspekciju

Veselības inspekcijā iesniegta sūdzība par inspekcijas Veselības aprūpes kvalitātes kontroles nodaļas vadītājas Ilzes Bukas lēmumu, ar kuru atzīts, ka četrgadīgais zēns saņēmis atbilstošu ārstēšanu un veselības aprūpes pārkāpumi nav konstatēti. Bērna tēvs ir citās domās un ir pārliecināts, ka mediķi tiek izmantoti, lai nepildītu tiesas spriedumu, kurš ir stājies likumīgā spēkā un ar kuru nolemts bērnu nogādāt mītnes zemē Anglijā pie tēva.

Bērna tēvs uzskata, ka Veselības inspekcijas ierēdnes lēmums ir nelikumīgs un mazgadīgā tiesības aizskarošs. “Ir skaidrs, ka Veselības inspekcijas Veselības aprūpes kvalitātes kontroles nodaļas vadītājas Ilzes Bukas un šī lēmuma sagatavotājas Jeļenas Smotrovas rīcībā klaji izpaužas tiesiskais nihilisms. lr skaidrs arī tas, ka ne persona, kas lēmumu sagatavoja, ne arī tā, kas parak­stīja, nav izpratušas, kas ir uzrakstīts un parakstīts,” iesniegumā raksta bērna tēvs. Viņš ir pārliecināts, ka šīs Veselības inspekcijas amatpersonas nezina ne tikai Ārstniecības likuma un Pacientu tiesību likuma nosacījumus, bet arī Latvijas Republikas Satver­smē, Bērnu tiesību aizsardzības Iikumā, Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā noteikto, kā arī faktiski atbalsta bērna nolaupīšanu un tiesas nolēmuma nepildīšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Tendenciozs raksts kurā žurbaliste cenšas pārmazgāt kādas ģimenes veļu atbalstot “nelaimīgo” tēvu. Un kā jūtas māte? Tajā pašā laikā piesaucot visus vainīgos , nekautrējoties nosaukt uzvārdus, it kā būtu pēdējā tiesas instance.Labāk būtu paddomājusi par bērnu, kāpēc viņam psihe ir sašķobījusies. Man šis raksts neizraisīja simpātijas. Tikai nožēlu par šo odiozo žurnalisti.

 2. Nezinu kas šajā ģimenē notiek, tomēr ar kādām tiesībām bērnu psihiatrs Jānis Bojārs visai pasaulei stāsta par mazā zēna veselības stāvokli?
  Konkrētajā gadījumā, lai nodrošinātu personas datu, kas saistīti ar tās veselības stāvokli, aizsardzību, likumdevējs nepārprotami ir noteicis, ka informācija par personas veselības stāvokli izsniedzama ar šīs personas rakstveida piekrišanu, izņemot likumā noteiktos gadījumus. Minētais izriet no turpmāk norādītajām tiesību normām.
  Pacientu tiesību likuma 10.panta pirmā daļa noteic, ka informācija, kas attiecas uz pacientu, ir aizsargājama saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzību regulējošiem normatīvajiem aktiem.
  Saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likuma 1.pantu šā likuma mērķis ir aizsargāt fizisko personu pamattiesības un brīvības, it īpaši privātās dzīves neaizskaramību, attiecībā uz fiziskās personas datu apstrādi. Informācijas izpaušana saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likuma 2.panta 4.punktu ir personas datu apstrāde. Panta 8.punkts savukārt noteic, ka informācija par personas veselību ir sensitīvie dati. Likuma 11.panta 1.punkts noteic, ka sensitīvo personas datu apstrāde ir aizliegta, izņemot, ja datu subjekts ir devis rakstveida piekrišanu savu sensitīvo datu apstrādei.
  Arī Pacientu tiesību likuma 10.panta otrā daļa noteic, ka informāciju par pacientu drīkst izpaust tikai ar viņa rakstveida piekrišanu, izņemot likumā noteiktos gadījumus.

 3. Latvieši padzīvo Anglijā un paliek tādi paši aptaurētie kā dumjie briti. Tas attiecībā uz tēvu. Kādā sakarā bērnam jabūt pie viņa, nevis pie mātes? Pretīgi.

 4. “māte viņu prettiesiski izveda no šīs valsts” Bērns pieder valstij? Ir vergs? Viņš nav brīvs cilvēks? Karalienes padotais, tātad pieder viņai kā zirgs, mašīna, jebkāda lieta?
  Bet atņemt bērnu mātei ir “tiesiski”? Vai ne? Tāpēc, ka to piesprieda Anglijas “taisnīgā” tiesa? Mātei nav tiesību uz savu bērnu? Mammīt, turies! Taisnība tavā pusē un neklausies tādus komentētājus, kuri bļauj, ka bērns jānogādā Anglijā, kā tiesa lēmusi! Cīnies, neaizmirsti, ka pastāv noilgums! Latvijai kad tik aizgrūst prom, “bērna labākajās interesēs”, pilnīgi riebjas. Bērnu nedrīkst atraut no mātes vismaz līdz 7 gadu vecumam, tā ir smaga psiholoģiska trauma uz visu mūžu. Bērns nav rotaļlieta! Kāpēc tie “laba gribētāji” par to aizmirst un viņus tas nemaz neinteresē?Tas ir bērna “labākajās interesēs”?! Kad viņu padara par bāreni? Kā man vecāki teica: kad bērnam nav tēva, tas ir pusbārenis, bet kad nav mātes – bārenis. Te ir mammīte, kas rūpējas par bērnu, mīl to, un tagad gluži kā fašisti viņai to taisās atņemt. Atjēdzieties, ļautiņi, ko jūs atbalstāt!?

  • Pat arī tad, ja māte, iespējams [nesaku konkrēti par šo gadījumu, bet pieļāvuma formā], ir vardarbīga vai nemīl bērnu, grib tikai paturēt savu ambīciju vai naudas (pabalstu) dēļ, bērns obligāti jāatstāj pie mātes?

 5. Tiesi tagadeja Latvija politiskos ieslodzitos piespiedu karta ievieto psihiatriskajas slimnicas.Cilveks grib nodarboties ar biznesu,konkurenti”saruna”ar arstiem,cilveku piespiedu karta ievieto slimnica,piespiez parakstit dokumentu,ka nak brivpratigi arsteties.Menesa laika ta ”aparste”,ka cilveks tiesam paliek slims ne tikai de jure bet ari de fakto.Ta ka viss notiek ”demokratiski un ”pareizi”.

 6. Četrus gadus vecu bērnu psihoneiroloģiskā slimnīcā par to,ka iesita mammai?Vecāki attopaties,ja mīlat savu bērnu,tad kārtojiet savas attiecības neiesaistot bērnu!

 7. Šādi psihiatri dara – ja viņi kaut ko sastrādā ne tā kā vajag (un to daudzi arī tā izdara), tad viņi uzreiz to cilvēku, kas varētu sūdzēties, atzīst par slimu, proti, ka cilvēkam ir murgi, paranoja, tieksme sūdzēties un tml. Tas tiek darīts, lai neviens šim cilvēkam nenotic. Šādi dara arī psihiatre Skerškāne Jūrmalā.

 8. Pat ja ziņo ka bērnam tiek darīts pāri tad soci tikai ka nu tas bija tad vēl kad bet situācijas netiek risinātas aizbildinās ka bęrns neklausa taču bērni kopē savus vecākus pat tiek nosoditi par to ka ziņo

 9. Vai tad tiešām tas tēvs domā bērnu audzināt viens? Ja ne, absurda ir tiesas prasība vest bērnu uz Angliju,ja abi vecāki ir Latvijas pilsoņi.Kaut kāds murgs ar tiem likumiem.

 10. iebāza , pēc divām minūtēm izvilka pats nepiedzemdēja un tagad lielākas tiesības uz bērnu kā matei

  • Papleta kājas, divas minūtes pagulēja, piedzemdēja, un tagad uzstājas kā bērna īpašniece?

   • a tu piedzemdē un tad pļurksti

    • Nav nepieciešamības komentāros nolaisties līdz šī visai tendenciozā raksta līmenim. Objektīvu priekšstatu par to, kas ir noticis, tas pat necenšas sniegt, nu un šajā situācijā, man šķiet, labākais pie kā turēties, ir tas, ka pastāv spēkā esošs tiesas spriedums, ka bērnam jāatgriežas pie tēva.

   • Pats neesi ne sieviete,ne māte un muld par 7 mēmiem.zinām tādus kā tevi,māk gudri izrunāties ar gaļu vēderā,aliņu rokā un p..aļu dīvānā iespiedis,kamēr sieviete lēkā apkārt un aprūpē kas liels,kas mazs.

 11. Šādu rakstiņu var uzskatīt arī par mēģinājumu ietekmēt Veselības inspekcijas vadītāja lēmumu sakarā ar inspekcijas lēmuma pārsūdzību.
  Izskatās, ka žurnāliste spēlē vienā komandā ar bērna tēvu. Un būtu bijis normāļi noskaidrot, ka Latvijā ir tikai divas bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas: Rīgā un Ainažos, nevis dot mājienus, ka Balvi ir tālu no Ainažiem.
  Ko tas tēvs var dot bērnam?

  • Jūs vaicājat, ko tēvs var dot bērnam?
   Nu vispārīgi sakot, daudz ko.

   • Nu,nu.ja būtu tāds saulstariņš,nebūtu tgd skaļi bļāvis par viņam nodarīto „netaisnību”.šitie aurotāji māk skaisti runāt,bet kļūst izcili riebekļi,ja tos neglauda pa spalvai.tādus vajag piežmiegt,jo civilizētu valodu viņi nesaprot,tikai no spēka pozīcijām.te pat nav vajadzīgs fiziski iespaidot,vnk rakstīt 1001 sūdzību visām iestādēm,tiesāties utt.vl

 12. Visai tumša lieta. Lai nu kā, tiesas lēmums ir, nu un tas arī būtu jāpilda, lai ko nu Līgas krustmāte neteiktu.

Draugiem Facebook Twitter Google+