×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. marts, 2013
Drukāt

Cīņā par britu parlamenta vietu uzvar liberāldemokrāts, toriju kandidāte paliek trešajā vietā

Foto - AFPFoto - AFP

Papildvēlēšanās, cīnoties par Britānijas parlamenta vietu no Īstlijas apgabala Anglijas dienvidos, uzvarējis Liberāldemokrātu partijas kandidāts, bet premjerministra Deivida Kemerona konservatīvie piedzīvojuši smagu sakāvi, viņu kandidātei paliekot trešajā vietā.

Vēlēšanas Īstlijā tika uzskatītas par cīņu liberāldemokrātu un toriju starpā, tomēr eiroskeptiķu Apvienotās Karalistes Neatkarības partija (UKIP), gūstot labumu no vēlētāju neapmierinātības, ierindojusies otrajā vietā. Augsta konservatīvo amatpersona iepriekš tika atzinusi, ka palikšana trešajā vietā torijiem nozīmētu “krīzi”. Liberāldemokrātu kandidāts Īstljas apgabalā saņēmis 13 342 balsis – par 1771 vairāk nekā UKIP kandidāte Daiena Džeimsa. Toriju kandidāte Meraija Hačingsa palikusi trešajā vietā ar 10 559 balsīm, noslēdzoties balsu skaitīšanai, pavēstīja vēlēšanu amatpersona.

Vēlēšanas Īstlijā bija jārīko, jo no deputāta mandāta atteicās bijušais enerģētikas ministrs Kriss Hjūns, pēc tam kad viņš bija atzinis savu vainu, ka mēģinājis izvairīties no soda par ātruma pārsniegšanu. Liberāldemokrātu kandidāta uzvara Īstlijā būs pozitīvs impulss partijas līderim Nikam Klegam, kuram pēdējā laikā nācies cīnīties ar daudzām likstām, kas piemeklējušas viņa vadīto partiju. UKIP kandidāte Džeimsa sacīja, ka viņas izcīnītā otrā vieta ir “milzīgs šoks”, kas liecina, ka partija tagad ir nozīmīgs spēks britu politikā. “Tā būs absolūti seismiska pārmaiņa politikas un politiskās domāšanas ziņā, ja UKIP apsteidz torijus cīņā par šo viņiem stratēģiski svarīgo mandātu,” norādīja Džeimsa.

UKIP līderis Naidžels Farāžs skaidroja, ka Kemerons ir koncentrējies uz “vēja turbīnām un homoseksuāļu laulībām”, nevis brīvo uzņēmējdarbību un biznesu, un tāpēc viņš zaudē atbalstu apgabalos, kas vēl nesen bija stabili toriju atbalsta apvidi. “Neviens vairs nevarēs teikt, ka par UKIP nodota balss ir izmesta balss,” sacīja Farāžs. “Mēs virzāmies arvien tuvāk un tuvāk.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+