×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. februāris, 2014
Drukāt

Cīņā par īpašumu ierauj pacientus (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes Labklājības departaments brīdina par ārkārtas situāciju – gandrīz 5,5 tūkstoši pacientu varot zaudēt piekļuvi savam ģimenes ārstam “Veselības centrā 11”, kas atrodas Rīgas centrā, Mednieku ielā 11. Līdz ar pēkšņo paziņojumu nāca ziņa par preses konferences sasaukšanu pie ārstniecības iestādes ieejas durvīm. Ieradās augstas pašvaldības amatpersonas – Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte un “Rīgas namu” valdes priekšsēdētāja Vineta Verika. Atstatus stāvēja advokāts Aldis Kalinks, kurš pārstāv piecus “Veselības centra 11” ģimenes ārstus, tostarp arī Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas māsu Dainu Lustiku – šī centra kādreizējo vienīgo īpašnieci un valdes locekli. Kas tad īsti ir noticis? Izrādās, kopš 2011. gada vasaras ārstniecības iestādei vairs nav likumīgu tiesību lietot minēto ēku, jo ir beidzies starp “Rīgas namiem” un “Veselības centru 11” noslēgtais nomas līgums. Tas noticis tajā laikā, kad “Veselības centra 11” vienīgā īpašniece bija D. Lustika. Tagad viņas vietā par īpašnieku kļuvis mediķis Aleksandrs Točiļenko, bet nekas nav mainījies –par vēstuļu rakstīšanu tālāk netiek. “Rīgas nami” pēdējā vēstulē lūdz “Veselības centra 11” ģimenes ārstiem līdz 1. februārim labprātīgi atstāt telpas, jo kopš 2011. gada vasaras viņiem sakrājies 64 tūkstošu eiro liels telpu īres parāds. Taču paši ārsti uzskata, ka parāda neesot, jo, kā sacīja daktere Lustika, no saviem nopelnītajiem līdzekļiem ēkas fasādes remontā viņa kopā ar kolēģiem ir ieguldījusi 70 tūkstošus eiro. Šī naudas summa pēc likuma ir jāierēķina nomas maksā, situāciju skaidroja ārstu advokāts. Turklāt Civillikums neprasot nomas līgumu obligāti slēgt rakstiski – pietiekot, ja abas puses ir vienojušās par nomas priekšmetu un maksu, kā tas noticis šajā gadījumā.

Labklājības departamenta direktore Kondrāte nesaprot, kāpēc ārsti nav ar mieru pārvākties uz Rīgas 1. slimnīcu, kur esot labiekārtotas mājīgas darba telpas. Sarunas ar ģimenes ārstiem ilgstot jau pusgadu, bet no tām nekādas jēgas. Šajā jautājumā centies iedziļināties arī ģimenes ārstu advokāts Kalinks, kurš noskaidrojis, ka ne jau untumu dēļ ārsti negrib mainīt savas darba vietas adresi. Par to daudz svarīgākas esot pacientu intereses jeb viņu iespējas nokļūt līdz Rīgas 1. slimnīcai – cilvēkiem cienījamā vecumā tas nemaz nav tik vienkārši, kā pašvaldības augstās amatpersonas iedomājušās. Pacienti pieraduši pie ēkas Mednieku ielā un nav ko viņus traumēt ar neērtām pārmaiņām!

“To, vai ārstiem ēka jāatstāj, izlems tiesa,” sacīja advokāts. Bet ārsti neslēpa uzskatu, ka ēku klusajā Rīgas centrā esot iekārojis kāds turīgs kungs, kuram nepatīkot, ka ģimenes ārsti maisās viņam un “Rīgas namiem” pa kājām. Ārkārtas situācija ar pašvaldības amatpersonu piedalīšanos liekot aizdomāties, vai tikai šī darbība nav saistīta ar kādu politisku pasūtījumu piesaukt valdības vadītājas māsu ne tajā labākajā nozīmē – redz, viņa neprot saimniekot, rada parādus, kuru dēļ pacientiem būs jāzaudē tik ierastais ceļš līdz sava dakterīša darba vietai.

To, kam īsti ir patiesība, šonedēļ skaidros Veselības inspekcija. Tikmēr pacienti varot būt droši, ka bez saviem ģimenes ārstiem nepaliks.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Aiz tā stāv viena dāma.

  2. “Esot ieguldīts fasādes remontam” ,tā saka Daina L.

    Bildē redzama tā fasāde.

  3. Gan jau turīgais kungs grib namu un uzturēšanās atļauju un nāk no atbrīvotāju valsts.

Draugiem Facebook Twitter Google+