Sports
Hokejs

Ankipāns: Sevi nežēlosim, bet slīpēsim komandas spēli0


Treneri Edgars Masaļskis (pa kreisi) un Ģirts Ankipāns uz Rīgas “Dinamo” soliņa.
Treneri Edgars Masaļskis (pa kreisi) un Ģirts Ankipāns uz Rīgas “Dinamo” soliņa.
foto: Rīgas “Dinamo”

Ikvienā no četrām spēlēm mums būs konkurētspējīgs sastāvs – hokeja kluba Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Ģirts Ankipāns cer pacīnīties par uzvaru “Latvijas Dzelzceļa kausā”.

Tradicionālais pirmssezonas pārbaudes turnīrs – nu jau desmitais – “Latvijas Dzelzceļa kauss” notiks no otrdienas līdz svētdienai “Arēnā Rīga”, kur visus mačus aizvadīs mājinieki, bet divi mači trešdien un ceturtdien notiks Piņķos. Rīdzinieki rītvakar pirmajā mačā cīnīsies pret Minskas “Dinamo”, trešdien spēle pret Jaroslavļas “Lokomotiv”, piektdien – pašreizējiem Gagarina kausa ieguvējiem Kazaņas “Ak Bars”, bet svētdien noslēgumā – turnīra debitantiem Šveices “Davos”, kas ir Špenglera kausa rīkotāja. Tā ir kā sava veida atbildes vizīte, jo Rīgas hokejisti Davosā spēlējuši divas reizes.

Rīgas “Dinamo” pagājušajā nedēļā turpināja cītīgi trenēties, ledus bija rezervēts vismaz trīs stundas dienā, tiesa, komanda dalījās grupās. “Šobrīd nav tik aktuāli apjoma, cik ātruma, taktikas treniņi. Daudz strādājām pie spēles nevienādos sastāvos, dažādām niansēm,” sacīja Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Ģirts Ankipāns. “Analizējam spēles no Ņižņijnovgorodas turnīra, man tajā patika spēlētāju attieksme, vēlme izpildīt uzdevumu, cīņasspars. Tas ir galvenais, lai strādātu ar komandu.”

“Latvijas Dzelzceļa kausā” vēl turpināsies sastāva vētīšana. “Skatīsimies turnīrā, kas mums nepietiek, kur kuram vieta. Pieteikt čempionātam drīkst 25 spēlētājus, bet ir savas nianses ar fārmklubu, tā kā būs iespēja paplašināt sastāvu. Līdz sezonas sākumam vēl ir laiks, strādājam daudz gan kā komanda, gan individuāli, lai spēle būtu kvalitatīva,” norādīja Ankipāns.

Šobrīd komandā ir trīs vārtsargi – bez Kristera Gudļevska un Timura Biļalova arī uz pārbaudes laiku uzaicinātais Maksims Tretjaks. Par viņu lēmums tikšot pieņemts pēc turnīra, vēl esot jāredz darbībā kaujas apstākļos. Ankipānu nemulsina fakts, ka komandā varētu būt divi ārzemju vārtu vīri, no kuriem viens pie spēlēšanas tiek ļoti reti. “Konkurence vienmēr nāk par labu un attīsta spēlētāju. Sezona ir gara, mums tāls ceļš ejams,” atgādināja treneris.

Saistītie raksti

Viņš sacīja, ka visos četros mačos “Latvijas Dzelzceļa kausā” būs konkurētspējīgs sastāvs: “Man ir padomā sastāvs, kas spēlēs pirmajā KHL regulārā turnīra spēlē 2. septembrī, bet mums ir hokejisti, kas viens otru var aizvietot, līdz ar to kaujas sastāvu nemaz nevaru pateikt. Čaļi ieguldījuši lielu darbu, visos četros gaidāmajos mačos būs konkurētspējīgs sastāvs. Varētu teikt, ka pirmajā spēlē pret Minsku uzbrukumā būs labākie virknējumi, bet aizsardzībā ir daudz cilvēku un vēl vairāki jāpārbauda. Tie, kuri manā skatījumā ir gatavi sezonai, dabūs atelpu. Mums ir daudz hokejistu, kas var spēlēt vairākumā un mazākumā. Tas ir pluss.”

Rīgas “Dinamo” dzelzceļa kausu ieguvis 2009. un 2012. gadā. “Emocijām nav vietas. Katra uzvara ir laba, zaudējums – slikts. Ejam uz spēli, lai uzvarētu, bet atstājam galvā, ka tai ir pārbaudes raksturs. Sevi nežēlosim, bet slīpēsim momentus, kas vajadzīgi, lai kopējā spēle būtu laba,” tā Ģirts Ankipāns. Aizvadītajās sešās pārbaudes spēlēs viņa padotie izcīnījuši četras uzvaras, no kurām vienu pret rītdienas pretiniekiem no Minskas ar 4:2.

LA.lv