×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

Seriāliskas kaislības Latvijas laukos: mantojuma strīdi ģimeni ierauj naidā un tiesu darbos (5)

LETALETA

Šis stāsts ir emocionāls, sāpīgs un privāts, iespējams, dažas detaļas netiek izpaustas vai tās tiek dažādi traktētas. Taču no šī stāsta var gūt atziņas, kas būtu liekamas aiz auss gan citiem vecākiem un bērniem, gan radiem, kaimiņiem, paziņām. “LA” nevar uzmesties par soģiem, vēl jo vairāk tāpēc, ka šajā lietā jau ir vairākas tiesvedības (izskatās, ka būs vēl, process būs garš) un prasības dažādām ie­stādēm. Kaut arī dēls Diks savu versiju ar visiem uzvārdiem jau publicējis internetā, mēs uzvārdus neminēsim.

Kā viss sākās

2010. gada jūlijā 69 gadu vecumā nomira krāšņu meistars Ādolfs. Viņam piederēja 120 hekt­āri zemes un meža, taču ar pilnvarnieka tiesībām viņš dzīvoja kaimiņa, ASV dzīvojoša latvieša Kārļa, īpašuma Ādamu mājās. Ādolfam ģimenes nebija, un tāpēc viņa īpašumu un arī pilnvarnieka tiesības pārņēma 72 gadus vecais brālis Ilgonis. Viņš arī kopā ar sievu Zoju pārcēlās uz “Ādamiem”. Līdz tam viņi dzīvoja kopā ar dēla Dika ģimeni dzīvoklī. 2014. gada sākumā Ilgonim konstatēja kaulu vēzi, un augustā viņš nomira. “Ādamos” palika dzīvot šobrīd 74 gadus vecā Zoja, kura tagad pēc pārciestajiem diviem insultiem nav atstājama bez uzraudzības. Rūpes par viņu uzņēmusies viņas māsa Anna, kas arī pārcēlusies uz dzīvi šajās mājās, un “Ādamu” jaunā īpašniece Lita, kura tās nopirka no Kārļa, bet pastāvīgi dzīvo citur.

Dēla versija

Pēc Ilgoņa un Zojas vienīgā dēla, 51 gadu vecā Dika, stāstītā var saprast, ka diez ko ideālas attiecības viņam ar vecākiem nav bijušas, taču sadzīvojuši. Pie onkuļa Ādolfa palīdzēt zemes un meža darbos braukuši ne reizi vien. Arī tad, kad viņš nomiris un viņa vietā stājies Ilgonis, Diks ar ģimeni – sievu un dēlu – iespēju robežās braukuši uz laukiem.

2010. gadā Diks uz tad jau tēvam piederošā zemes gabala (atrodas blakus “Ādamu” zemei) uzcēla guļbūvi, kur bija iecerēts kopā ar vecākiem dzīvot. Īpašumu nosauca par “Rūjām”. Lai tam varētu normāli piekļūt, cauri “Ādamu” zemei izveidoja servitūta ceļu. “Rūjas” Ilgonis bija nolēmis atstāt mantojumā Dika dēlam, kurš šobrīd iet pamatskolā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Teksts “pret mani noskaņoja” uzreiz ļauj saprast, kurš šeit melo. vienīgais, kurš kādu pret cilvēku var noskaņot ir šis cilvēks pats.

  2. LUK KAS NOTIEK CILAJOT EBREJTAUTIBAS -ZIDU IPASHUMATDOSHAN

  3. Manta un nauda ir Dievs vis augstākais! Privatizācija un prihvatizācija kašķīgajam,savstarpēji naidīgam un mantkārīgam latvietim nodarīja tik pat lielu ļaunumu kā visas okupācijas ,ja ne vairāk.Privātīpašums ir svēts!

  4. Tev būs savu māti un tēvu godāt , cienīt un mīlēt…

  5. kādu naidu var radīt manta.Vislabākais ir tas,ko pats ar savām rokām esi sapelnijis.

Draugiem Facebook Twitter Google+