Pasaulē
Baltija

Cīņa par prezidenta krēslu Igaunijā. Kaljuranda iesniedz atlūgumu 16

Igaunijas ārlietu ministre Marina Kaljuranda. Foto – Ieva Lūka/LETA

Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass piektdien paziņoja, ka nesteigsies nogādāt prezidentam Tomasam Hendrikam Ilvesam ārlietu ministres Marinas Kaljurandas atlūgumu, kuru viņa iesniedza, lai kandidētu prezidenta vēlēšanās.

“Šodien Kaljuranda ir amatā un tajā būs, līdz es būšu nogādājis [viņas atlūgumu] Kadriorgā. Es nepieprasu, lai viņa atkāpjas,” žurnālistiem sacīja Reivass.

Viņš uzsvēra, ka šajā sarežģītajā laikā ir svarīgi, lai nebūtu pārtraukumu Igaunijas ārpolitikas īstenošanā un valstij būtu ārlietu ministrs.

“Kaljuranda ir laba ārlietu ministre,” sacīja Igaunijas premjers.

“Es Kaljurandai pateicu, ka došu viņai laiku pārdomām,” teica Reivass. Viņš sacīja, ka gadījumā, ja Kaljurandai ir nepieciešams laiks vēlēšanu kampaņai, viņa var paņemt atvaļinājumu.

Premjers arī teica – ja Kaljuranda turpinās uzstāt uz amata atstāšanu, viņš tomēr nogādās viņas atlūgumu prezidentam, kurš, pēc premjera ieteikuma, ieceļ un atbrīvo no amata ministrus.
Pēc šiem Reivasa izteikumiem Kaljuranda aģentūrai BNS sacīja, ka viņas lēmums atstāt ārlietu ministres amatu ir negrozāms un piektdien ir viņas pēdējā darba diena šajā amatā.

“Es ļoti skaidri esmu pateikusi, ka šodien ir mana pēdējā darba diena Ārlietu ministrijā, un es ļoti ceru, ka nebūs nekādu juridisku triku,” sacīja Kaljuranda.

Jau ziņots, ka Kaljuranda piektdien paziņoja par demisiju, jo vēlas kandidāt uz valsts prezidenta amatu. Elektoru kolēģija nākamo Igaunijas prezidentu vēlēs 24.septembrī.

Saistītie raksti
LA.lv