×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Sacīkste (3)

ReklāmfotoReklāmfoto

“Formulas” pilotu Džeimsa Hanta un Nikija Laudas konkurence un viena no traģiskākajām avārijām sporta vēsturē divus “Oskarus” ieguvušo Ronu Hovardu iedvesmoja uzņemt biogrāfisko drāmu “Sacīkste”, kur galvenās lomas atveidojuši Kriss Hemsvorts un Daniels Brīls.

Pragmatiskais austrietis Nikijs Lauda, kura senčiem bija iekodēts biznesa gēns, par labu autosportam un par spīti nepārprotamiem iebildumiem, atteicās no ģimenes rūpala un saistīja savu dzīvi ar autosportu, kura trase viņu saveda ar harismātisko angli Džeimsu Hantu. Pievilcīgs un vieglprātīgs, ar šampanieša glāzi rokās un skaistu meiteņu sabiedrībā viņš no pašas apakšas bija izlauzis sev ceļu līdz “Formulai”, un abu cīņa par uzvarētāja lauriem ir galvenais āķis 1976. gada sacensībās, kuru gaitai sekoja visa pasaule un kuras izvērtās par vienu no traģiskākajām drāmām sporta vēsturē.

Apvienojot britu, amerikāņu un vāciešu finanses un galvenos akcentus saliekot scenāristam Pīteram Morganam (“Karaliene”, “Frosts pret Niksonu” – abas filmas nominētas “Oskaram” par scenāriju) un režisoram Ronam Hovardam (divi “Oskari” par drāmu “Brīnišķīgais prāts”), uz ekrāna atdzīvojas 70. gadu šiks un glamūrs, atklājot “Formulas” aizkulises un tajā iesaistīto dzīvi, kur vieta iedalīta gan Ričardam Bērtonam – tieši viņš aizvīla Džeimsa Hanta skaisto sieviņu un samaksāja miljonu par šķiršanās prāvu –, gan Bērnijam Eklestonam, kurš epizodiskā lomiņā pavīd “Sacīkstes” kadrā, gan pašu sacīkšu vēsturiskiem sīkumiem, kas, par laimi, jau pasen mainīti gan braucēju, gan skatītāju drošības labad.

Ne velti pasaules kino profesionāļi dzied slavas dziesmas galveno lomu atveidotājiem Krisam Hemsvortam un Danielam Brīlam, kuriem ticami izdevies portretēt divas leģendas. Kā pēc filmas noskatīšanās atzina Nikijs Lauda, šoreiz Holivuda piekāpusies vēstures priekšā un veikusi vien dažas nenozīmīgas izmaiņas par labu smalki aprēķinātu scenāriju ietekmei uz skatītāju. Un, ja arī drāma vienā no “Formulas” vissarežģītākajām trasēm līdz šim palikusi ārpus zināšanām, “Sacīkste” piedāvā spraigu un labākās tradīcijās uzņemtu sporta drāmu bez skaļām patosa fanfarām, kas ļoti veiksmīgi startējusi kinoteātros, kā arī saņēmusi jūsmīgas kinokritiķu atsauksmes.

Varbūt noder!!


“Sacīkste”/”Rush”, ASV, Vācija, Lielbritānija

Režisors: Rons Hovards

Lomās: Kriss Hemsvorts, Daniels Brīls, Olīvija Vailda, Aleksandra Marija Lara

No 29. novembra “Kino Citadele”, “Cinamon”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+