×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

Cīņa pret noziedzību


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izvēlēta par pērnā gada Kannu kinofestivāla noslēguma filmu, Žeroma Salla vizuāli un emocionāli vardarbīgā drāma „Zulu” interesantu varoņu ādās ļāvusi iejusties Orlando Blūmam un Forestam Vaitakeram.

Pirms gandrīz 40 gadiem Ali Neumens un viņa māte bija vienīgie, kam izdevās izbēgt no militārās partijas „Inkatha” slepkavošanas, un, kaut ir pagājis tik ilgs laiks, sekas vēl joprojām jūtamas šo abu upuru dzīvēs. Šobrīd Ali strādā policijā – viņš ir slepkavību nodaļas vadītājs Keiptaunā –, un viņa pakļautībā ir Braiens Epkīns, savulaik aparteīdā iesaistītas ģimenes dēls. Taču, neskatoties uz priekšteču pieredzi, abi ir apvienojuši savus spēkus cīņai pret noziedzību. Divu jaunu sieviešu līķu atrašana ir pats, pats sākums izmeklēšanai, kur saduras nāve, noslēpumi, milzīgas naudas summas un manipulēšana ar cilvēkiem.

Francūzis Žeroms Salls ar debijas filmu „Antonijs Cimmers” (2005) – Holivuda to pārtaisīja pēc savas modes, un tapa samocītais „Tūrists” (2010) ar Džoniju Depu un Andželīnu Džoliju galvenajās lomās, – ne velti pievērsa sev uzmanību. Stilistiski tīra forma ir viņa rokrakstā uzskatāmākā pazīme, un to viņš vērienīgi atšķaidījis ar komiksu nosacītību, jau divos projektos strādādams kopā ar Tomēru Sisliju, kā arī šobrīd gatavodamies biogrāfijai par Kusto piedzīvojumiem. Pēc šādiem nosacījumiem asiņainā drāma „Zulu” par aparteīda atsaucēm mūsdienās it kā viņa karjerā neierakstās, tomēr ir daudzi nosacījumi, lai tā nebūtu un šī policistu skarbā drāma neiejuktu žanra piedāvātajā straumē. Īpaši izceļot arī darbības vidi – bagāto un nabago pilsētu rajoni, pludmale un tuksnesis – Salls kopā ar operatoru Denī Rodēnu (viņš arī filmējis abas Largo Vinča filmas un „Antoniju Cimmeru”) Kerija Fereja sarakstītā romāna ekranizācijai piešķīris ļoti drūmas notis, un viņu izvēle ir ļoti labi saprotama vēsturiskā mantojuma dēļ. Taču, ja abu varoņu portretos tik vienkārši nebūtu sazīmēt klasiskus Holivudas taisnības cīnītāju vaibstus, „Zulu” nebūtu tikai policistu drāma, kuras darbība no kādas ASV lielpilsētas pārcelta uz Āfrikas nekurieni, sev par labu izmantojot aparteīdu un ļoti slepenu projektu, kura mērķis bija radīt režīmu uzturošus bioloģiskos un ķīmiskos ieročus.

UZZIŅA:


„Zulu”


Francija, Dienvidāfrika, 2013.

Režisors: Žeroms Salls

Lomās: Forests Vaitakers, Orlando BLūms, Taņa van Grāna, Nataša Loringa, Svens Rijgroks

No 19. septembra „Kino Citadele”, „Splendid Palace”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+