Praktiski
Mājas

Cīņai ar dubļiem un neomulību – apsildāmie paklājiņi 1


Apsildāms paklājs priekšnamā palīdz atbrīvoties no mitruma, uz tā labi var izžāvēt slapjus apavus.
Apsildāms paklājs priekšnamā palīdz atbrīvoties no mitruma, uz tā labi var izžāvēt slapjus apavus.
Publicitātes foto

Dubļi un peļķes priekšnamā, neizžuvuši apavi no rīta vai salstošas kājas, ilgstoši uzturoties vēsā telpā, – šīs problēmas ērti var atrisināt apsildāmais paklājiņš.

Apsildāmais paklājiņš darbojas līdzīgi kā infrasarkano staru sildītājs – sasilst tikai cilvēka ķermenis un priekšmeti, kas atrodas uz paklājiņa, nevis gaiss. Līdz ar to šāds paklājiņš ir ekonomiskāks par citām sildierīcēm. Starp paklāja kārtām ir iestrādāts sildelements – lokana infrasarkano staru plēve, bet pats paklājiņš tiek pieslēgts pie elektrības padeves. Plēve sasilst un vienmērīgi izplata siltumu pa visu paklājiņu, maksimālā sasilšanas temperatūra ir +40 grādi.

Pavasara un rudens apstākļos šāds paklājs ir lielisks palīgs mājoklī, piemēram, priekšnamos un hallēs, lai atbrīvotos no mitruma priekštelpās un izžāvētu slapjos apavus, kas uz paklājiņa izžūs pamazām, nesabojājot apavu ādas kvalitāti. Uz paklāja var žāvēt arī slapjas zeķes, cimdus un lietussargus.

Šāds paklājs ir izdevīgs risinājums drēgnai un mitrai vannasistabai vecā ēkā vai vasarnīcā, kur apkures nav vai tā tiek pieslēgta tikai periodiski. Gada vēsajā sezonā bieži nākas domāt, kā bērnu pasargāt no saaukstēšanās. Tā kā pirmsskolas vecuma bērni labprāt rotaļājas uz grīdas un samērā ilgu laiku pavada, sēžot vai guļot uz tās, apsildāms paklājs būs noderīgs arī bērnu rotaļu vietās. Turklāt tas neveido elektromagnētisko starojumu.

Ja mājās ir kaķis, jārēķinās, ka tas vislabāk spēs novērtēt omulīgo siltumu un bieži būs jāpacīnās ar savu mīluli, lai uz šā paklājiņa atbrīvotu apaviem vietu. Vislabāk iegādāties atsevišķu paklāju arī kaķim.

Paklāji nopērkami dažādās krāsās un izmēros. Populārākie izmēri 40×60, 50×70, 60×90 cm un izstieptākas formas paklājs 100×30 cm, kas īpaši parocīgs apavu žāvēšanai.

Apsildāmo paklāju var izmantot arī dažādu priekšmetu sasildīšanai. Piemēram, noliekot uz tā pledu, spilvenu vai pidžamu, iespējams piešķirt tiem patīkamu siltumu.

Ja paklāju piestiprina pie sienas netālu no darba vai atpūtas vietas, var iegūt vienkāršu sienas sildītāju.paklaji_13

Apsildāmo paklājiņu var novietot arī ārpus telpām (ja vien līdzās pieejams elektropieslēgums), piemēram, šāds paklājiņš uz dārza sola vai atpūtas krēsla ļaus atpūtu dabā izbaudīt arī vēsākos vakaros vai rudenī.

Saistītie raksti

Šāda veida paklāji ļoti noderīgi arī vasarnīcās un dārza mājiņās, kuras, ilgstoši neapkurinātas, pievelkas ar vēsumu un mitrumu. Atbraucot brīvdienās un ieslēdzot vairākus šādus paklājus, ātri iespējams iegūt omulību atpūtas vietā vai pat gultā (paklāju uz 10 – 15 min var ievietot starp matraci un segu) – pēc neilga laika guļvieta būs sausa un silta.

Ja paklāja malas ir nošūtas, tad tīrīšana diemžēl ir apgrūtināta, jo paklāju nedrīkst mazgāt, vien izsūkt ar putekļsūcēju (bez rotējošās turbobirstes, lai nesabojātu sildelementu). Ja paklāja malās iestrādāts rāvējslēdzējs, tad sildelementu uz paklāja tīrīšanas laiku var izņemt un atvienot no pa­klāja, bet pašu paklāju iztīrīt ar mitru suku, izžāvēt un tad ievietot sildelementu atpakaļ.

LA.lv