Cīņai ar gliemežiem 0

“Atkal ar bažām par ikgadējiem gliemežu uzbrukumiem apsēju savu piemājas dārziņu.
Vai ir kāds jauns piedāvājums cīņā ar gliemežiem?”
 Dace K. Siguldā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Lasīt citas ziņas

Katru gadu daudziem piemājas dārziņu saimniekiem raizes sagādā gliemeži, kas krietni vien paposta sējumus un stādījumus.

Tie, kā vienmēr, uzrodas negaidīti un nelūgti un pāris dienu laikā iekaro teritoriju. Kā tad ar tiem veiksmīgi cīnīties, tajā pašā laikā nenodarot kaitējumu augsnei, apkārtējai videi un citiem dzīvniekiem?

CITI ŠOBRĪD LASA

– Šī gada gada pavasarī Latvijā tika piereģistrēts jaunums Baltijas tirgū – vācu kompānijas “Neu­dorff” ražots aizsarglīdzeklis pret gliemežiem – Ferramol Schneckenkorn. Līdzeklis jau ir pierādījis savu augsto kvalitāti un efektivitāti cīņā ar gliemežiem daudzās Eiropas valstīs, – stāsta “American Equipment & Supply” izpilddirektore Karīna Linalaida.

Ferramol aktīvā sastāvdaļa ir dzelzs-III-fosfāts, kurš izraisa sekojošu reakciju: pēc ēsmas ieņemšanas gliemeži pārstāj ēst un aizlien uz to slēpšanās vietām augsnē, kur tie mirst. Tāpēc uz dobēm nepaliek ne beigto gliemežu, ne to gļotu.

– Ferramol izmanto praksē tad, kad kļūst redzamas pirmās gliemežu invāzijas un augu bojājumu pazīmes. Līdzekli vienmērīgi izkaisa starp augiem. Visefektīvākais lietošanas laiks ir vakara stundas, kad gliemeži atstāj slēpšanās vietas. Ferramol granulas ir jāizkaisa plaši pa visu laukumu, kas ir apdraudēts no gliemežu uzbrukuma. Pie nopietnas gliemežu invāzijas vajadzētu apstrādāt arī blakus dobes, uz kurām gliemeži var aizlīst. Augsnes virsmu pirms apstrādes vēlams nogludināt. Šādā veidā granulas nevar pazust starp augsnes drupatām, kur gliemeži tās nevar sasniegt. Ja nākamajā dienā visa vai lielākā daļa ēsmas ir apēsta, tad apstrādi vajag atkārtot. Sausu augsni pirms granulu izkaisīšanas ieteicams viegli samitrināt ar ūdeni. Sezonā atļauts preparātu izmantot līdz pat četrām reizēm, – ieteic Karīna Linalaida.

 

Svarīgi

Ferramol Schneckenkorn 
priekšrocības:

• Tas ir pasaulē vienīgais augsnei draudzīgs, efektīvs gliemežu iznīcinātājs. Aktīvā viela dzelzs-III-fosfāts ir nelielos daudzumos sastopams jebkurā augsnē. Ar laiku pārpalikumus no līdzekļa mikroorganismi pārvērš augsnē par augu barības vielām – dzelzi un fosfātu.

Reklāma
Reklāma

• Nekaitīgs ežiem, sliekām, mājdzīvniekiem, putniem, bitēm un citiem derīgajiem kukaiņiem.

• Videi draudzīgs.

• Jauns iedarbības mehānisms – beigtie gliemeži nav redzami.

• Pēc lietošanas gliemeži neizdala nekādas gļotas.

• Pateicoties jaunai tehnoloģijai, ļoti izturīgs pret lietu.

• Nav nepieciešams atlikt pielietošanu līdz ražai, kā arī nav noteikts nogaidīšanas laiks līdz ražas novākšanai.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.