×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. jūlijs, 2018
Drukāt

Kuldīdznieki par Artusu, alūksnieši par Jutu? Egils Līcītis: Cīņas karstumā (12)

Foto - LETA/Ieva LūkaFoto - LETA/Ieva Lūka

Ilustratīvs foto. Saeimas vēlēšanu urnas.

Uz Dziesmu svētkiem no provinces sabraukušie radi, draugi, paziņas tauru skaņās vilka tādu meldiju. Ko jūs Rīgā sakāt par Kaimiņu? Mēs, kuldīdznieki (sēļi, jaunieši utt.), tikai par Artusu! Un no otras puses atbalsojas eho – mēs, alūksnieši (lībiešu krasts, taurupieši utt.), vienprātīgi par Jutu! Tā dāma no azbesta! Līdz ar to iezīmējas sociologu anketēšanā vēl neatklāta tendence, ka jaun­uzņēmumiem būs pa spēkam salasīt daudz balsu, uzvarēt un vest Latviju pretī rītausmai, kamēr pie varas pārāk ilgi uzturējušies kungi un dāmas labākajā gadījumā būtu atstājami kā mumificējušās muzejiskas vērtības, jo karstasinīgāko vēlētāju noskaņojums ir – balsot par valdošajiem? Neparko! Un tas ir masu, nevis kādu tviterburbuļu viedoklis.

Tomēr līdz 6. oktobrim gana ūdeņu aiztecēs, līdz noskaidrosies, kuru partiju ofisos vēlēšanu naktī ēdīs kliņģeri un kuros krimtīs sausu garoziņu un lies gauži rūgtas asaras. Latviešu vēlētājs pēc dabas ir konservatīvs, un, vēl pēdējos soļus mērojot pretī izvēlei balsošanas iecirknī, pārliecinātāko pārmaiņu piekritēju nepametīs dīvainā sajūta – paga, vai tik es nepērku kaķi maisā. Advokāts Gob­zems būtu foršs premjers, bet vai cilvēkam, kas kandidē uz augstu Ministru prezidenta vietu, nevajadzētu būt pastrādājušam par, piemēram, Latvijas Bankas prezidentu (ak, nē, misējās). Vai kandidātam nevajadzētu būt ar pieredzi lielas valsts kapitālsabiedrības vadībā (oi, arī ne). Vismaz sēdējušam pilsētas vadītāja krēslā – atkal šķībi. Visur, kur vien griezies, priekšā slaveni baņķieri, dzelzceļa šefi, pašvaldību galvas ar gariem apsūdzību rakstiem. Šais aprindās premjera kandidātu vairs nemeklējiet! Kur gan gaidāmi pārmaiņu nesēji, ja pat baptistu draudžu virsganam metas virsū ar dedzinošu pletdzelzi!

Pašlaik partiju cīņas karstumā, kur politiķu ķermeņa temperatūra paaugstinājusies līdz 40 grādiem, skaidri sadzirdami belzieni, ar kādiem mīca vecos politiskos spēkus. Valdošajiem būšot jāmaksā cena par slikti kārtotām valsts lietām un ka tie nemākulīgi saražojuši politisko brāķi. Gobzema, Bordāna vai Pavļuta stāstus par valdošo postu ilustrē gan ar mutiskiem draudiem, gan pie notāra apstiprinātiem dokumentiem, kurus rīt vilkšot dienasgaismā un kuri esot tik pamatīgi, faktiem pārbagāti kā protokols. Bet nez vai taisnība vērotājiem, kas apgalvo, ka valdošie turas pretī kā memļaki, kam dzīslās tek rūgušpiens. Pieklājīgi vērtējot – “vecās sejas” stoiski panes triecienus. ZZS atbildības valdībā cilvēki pēc labākās sirdsapziņas caurām dienām nostrādājušies no 9 līdz 16. (Saeimieši pašlaik pelnītā atpūtā uz visu vasaru.) Arī par Ministru prezidentu Māri Kučinski var teikt – viņš labi vada savu laivu. Ja, piemēram, Rīgā ieradies Eiropas Centrālās bankas prezidents Prodi netiekas ar mūsu Valsts prezidentu un premjeru, jo lāgā nav par ko runāt, tas nenozīmē, ka Latvijas amatpersonu zema starptautiskā autoritāte sevišķi saasina vēlētāju modrību “par šiem nebalsot”. Rīgā iebraucis OECD vadītājs Gurija saka – savediet taču beidzot kārtībā savu tieslietu sistēmu! Ak, arī tas simtām reižu teikts un atkārtots. Valdīšanai vairs ne silts, ne auksts, ka trešās varas zars satrunējis. Nu ko valdošajiem iekšpolitiski pārmet? Melošanu? Ikviena valdība, pat Savienoto Valstu administrācija, melo un krāpjas kā lielās lietās, tā sīkumos. Mūsu valdība, diplomātiski izsakoties, nekad neizvairās no tiešā ētera. Ikviens pakritizētais ministrs spējīgs divas nedēļas no vietas lasīt referātu par nozarē paveikto. Priekšvēlēšanu kampaņām mobilizē ar iztēli un veselo saprātu apdalītākos reklāmistus, pildās krājkases cūciņas, tiek filmēti diapozitīvi, atspoguļojot ZZS, NA un “Vienotības” ieguldījumu valsts pārvaldē. Bet kur pārmetumi dibinātāki? Ka valdība reti kad uzņemas rūpes par valsts un vienkāršo cilvēku vajadzībām – valdības vīri grib tikai darīšanas ar cilvēku nodokļos samaksāto naudu. Bet to tērē bezatbildīgi un nerezultatīvi. Mums, teiksim, ir tā laime dzīvot (kāds reiz bija saskaitījis) 11 drošības un kārtības sargāšanas iestāžu uzraudzībā. Tajā pašā laikā noziedzīgas personas netraucēti tramdī ģenerālprokurora suni un ielien SAB ģenerāldirektora dzīvoklī. Ķert spiegus un vajāt korumpantus izrādījies pārāk grūts uzdevums drošību un tiesības sargājošām instancēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Es nebūtu balsojusi ne par vienu (jo vairs tam neredzu jēgu), bet tad nāca kundze, kura mani nosauca par personu ar apšaubāmu intelektu (esmu latgaliete) un es nolēmu attaisnot uz mani liktās cerības.
  Es parasti tomēr diezgan nopietni domāju par ko vēlēt, bet šogad man būs protesta vēlēšanas.
  Ja vien kundze beidzot neatvainosies par saviem izteikumiem.

 2. Būs daudz Kaimiņu. Atbildēt

  Tikai par Artusa Kaimiņa partiju ! Gobzems īsta premjers, nekā vecie.

 3. Ne tikai varas mafijai, bet arī mēdijiem ļoti nepatīk Kaimiņš un jaunie. Viņi zin,ka tad vairs mēdijus nedrīkstēs uzpirkt. Visiem ir labi tagad, jo hūte un pārējie viņus labi uzbaro, bet Kaimiņš un jaunie to nedarīs. Mēdijiem būs jābūt neitrāliem un taisnīgiem, bet to neviens nevēlas, jo tik ilgus gadus ir pieraduši kalpot vagariem, naudai un apsmiet nolikt viņu politiskos konkurentus!!!!.

 4. ka beidzot atrasta ļaunuma sakne – Kaimiņš !!!

 5. Kuldīdznieki nav tik stulbi, lai balsotu par mērkaķi, kas grib svaidīties ar granātām.

 6. KPVLV nav nekada sakara ar Kremli, attopaties, Artuss memoranus neparakstis ar vecajam slikoņa žurkām no citam partijam, jo tas partijas jau idealus sen jau nodevušas, neparakstot lidzigus memorandus pret to ka nebus saeima VDK agenti bijušie komunisti Oligarhi korumpanti zagļi kas izog valsts kases

 7. KPVLV nav nekada sakara ar Kremli, attopaties, Artuss memoranus neparakstis ar vecajam slikoņa žurkām no citam partijam, jo tas partijas jau idealus sen jau nodevušas, neparakstot lidzigus memorandus pret to ka nebus saeima VDK agenti bijušie komunisti Oligarhi korumpanti zagļi kas izog valsts kases

 8. Kuldīga neizbrīna Atbildēt

  No kādreizējās hercoga pilsētas nav palicis pilnīgi nekas – ne pilsēta, ne iedzimtie kuldīdznieki, viss kas dzirdams par Kuldīgu, ir lasāms kriminālhronikas slejās. Tāpēc neizbrīna šādu tukšu ļautiņu “apņemšanās”, lai Latvijas Saeimā tagad iekļūtu kādi 10 filmētāji ar kamerām, kas visu filmētu, “lai tak vienreiz tauta zina, kas tur notiek”!
  Pilnīgs tukšums, kas skan. Neērti nav? Domāju, ka nē.

 9. Kuldīgas jaunieši nezin, ko nozīmē krievu militārisms. Viens ir, varbūt, no vecvecākiem dzirdēt (ja nav apnicis klausīties) par kropliem bērniem un vēža triumfu no Skrundas lokatora. Kāds tam sakars? Caur Kaimiņa partijas, kā SC filiāles Krievijas ietekmes izplatīšana Kurzemē.
  Strīķe un Jurašs mums likās kā Streļčonoka upuri, cīņā pret korupciju. Jurašs jau pierādīja, ka ir nožēlojams melis, tā ka tās partijas solījumi ir apšaubāmi, ja ne vairāk. Bet jaunība prasa savu, un vai tur paliek laika iedziļināties politikā. Kaimiņš atraktīvs kritizētājs, Strīķe kā no kriminālsērijas. Baigi forši! Tā viš ir.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+