Latvijā
Izglītība

Cīnās par Priekuļu tehnikuma zīmolu0


Priekuļu tehnikuma ēka
Priekuļu tehnikuma ēka
Avots: losp

Neraugoties uz to, ka vēl iepriekšējā valdība pieņēma lēmumu par Priekuļu tehnikuma apvienošanu ar Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu, izveidojot Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu, Priekuļu tehnikuma darbinieki, absolventi un audzēkņi vēl cīnās par to, lai apvienotā izglītības iestāde saglabātu nosaukumā Priekuļu vārdu.

Jau rakstījām, ka 15. janvārī aizejošā valdība atbalstīja rīkojumu, kas paredz jaunā tehnikuma izveidi no 1. augusta.

“Mēs domājam, ka Ministru kabineta rīkojums nav akmenī cirsts un to vēl ir iespējams labot,” teic Priekuļu tehnikuma arodorganizācijas vadītāja Olita Ansone. “Priekuļu tehnikums ir zīmols, bet iecerētais jaunais nosaukums ir bezpersonisks.”

Turklāt priekuliešiem ir bažas, ka, mainot nosaukumu, tiks mainīta arī izglītības iestāde juridiskā adrese: ja tā turpmāk būs Cēsīs, jājautā, vai Priekuļos maz turpināsies mācības.

Tāpēc ir sagatavota vēstule, ko parakstījuši vairāk nekā 500 tehnikuma liktenī ieinteresēto. Tā nosūtīta Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, Zemkopības ministram K. Gerhardam (jo Priekuļu tehnikumā ir arī ar lauksaimniecību saistītas izglītības programmas – I.K.), Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai u.c.

Turklāt priekulieši jau panākuši tikšanos ar jauno izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku, kas šķitusi ieinteresēta tehnikuma pārstāvju raizēs.

Ministres padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andris Gross gan informē, ka ministrei šobrīd prioritāte ir valsts budžeta pieņemšana. “Ministre vēlas izpētīt situāciju saistībā ar Priekuļu tehnikumu, bet tas būs pēc kāda laika,” viņš saka.

Bet kāpēc priekulieši neprotestēja pret valdības ieceri, kad tā vēl nebija apstiprināta? “Mēs par valdības rīkojumu uzzinājām tikai tad, kad tas jau bija pieņemts,” atbild O. Ansone.

“Baumas par to, ka mūs apvienos ar Cēsu skolu, bija. Taču augusta beigās pie mums atbrauca Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve un, kad uzdevām jautājumu par apvienošanu, mums atbildēja, ka nekas tāds nav plānots. Tagad ministrijā saka, ka mēs esot jautājuši par slēgšanu, bet atceramies, ka tā nu gan nebija.”

Saistītie raksti

Aizdomas par to, ka gaidāma reorganizācija Priekuļos radās pēc tam, kad Cēsu pašvaldība nolēma valstij atdot atpakaļ Cēsu tehnoloģiju un dizaina vidusskolu, ko tā no valsts kā Cēsu profesionālo vidusskolu bija pārņēmusi 2011. gadā.

Lēmumā bija teikts, ka to atdod valstij ar nosacījumu: vidusskola tiek apvienota ar Priekuļu tehnikumu, izveidojot jaunu profesionālās izglītības iestādi. Valdība nu nosacījumu izpildījusi.

Tagad Priekuļos sāji joko, ka Cēsu pašvaldība var diriģēt valdību.

LA.lv